منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحلیل آنچین: آیا 20000 دلار بیت کوین طبقه جدید است؟

تحلیل آنچین: آیا 20000 دلار بیت کوین طبقه جدید است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحلیل آنچین: آیا 20000 دلار بیت کوین طبقه جدید است؟

حمایت از قیمت بیت کوین ممکن است برای برخی از معامله گران صرفا روانی باشد. با این حال، به نظر می رسد ایجاد یک منطقه حمایتی از طریق چندین شاخص قوی، قیمت بیت کوین را در هفته گذشته بالای 20000 دلار نگه داشته است. به عبارت دیگر، داده های زنجیره ای نشان می دهد که بیت کوین احتمالاً آستانه قیمت جدیدی را در این محدوده تشکیل می دهد.

طبق گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در هفته گذشته به بالاترین حد خود یعنی 20961 دلار رسید. با این حال، این جهش کوچک نتوانست به رشد صعودی خود ادامه دهد و از مقاومت 21000 دلاری عبور کند. با توجه به این جهش صعودی و معکوس شدن قیمت، گلاسنود در آخرین گزارش خود بررسی کرد که آیا بیت کوین در حال تشکیل آستانه قیمتی جدیدی است یا خیر.

توزیع قیمت واقعی بیت کوین

قیمت واقعی یک بیت کوین نشان دهنده میانگین قیمتی است که خریداران برای خرید بیت کوین های خود پرداخت کردند. از نظر فنی، اگر قیمت بیت کوین کمتر از قیمت واقعی سرمایه گذاران باشد، آنها با ضرر غیر واقعی مواجه می شوند. نمودار توزیع قیمت واقعی نتیجه تراکنش خرج نشده UTXO (قیمت واقعی UTXO – نمودار زیر) میزان عرضه بیت کوین توزیع شده در قیمت خریدهای مختلف را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: سود و زیان تحقق یافته و تحقق نیافته چیست؟

در طول بازار نزولی 2019، 30 درصد از کل عرضه بیت کوین در محدوده قیمت واقعی بود. در آوریل 2019 (آوریل 2019)، قیمت بیت کوین نسبت به قیمت واقعی افزایش یافت که نشان دهنده آغاز یک روند صعودی جدید در بازار است.

تحلیل آنچین: آیا 20000 دلار بیت کوین طبقه جدید است؟
نمودار توزیع قیمت تحقق یافته خروجی مصرف نشده تراکنش های بیت کوین در آوریل 2019.

اگر با چنین رویکردی به بازار فعلی نگاه کنیم، 20 درصد از عرضه بیت کوین با قیمت خرید 17000 دلار تا 22000 دلار در محدوده قیمت تحقق یافته قرار دارد. اگرچه این عدد نشان می‌دهد که شروع یک روند جدید احتمالاً نیازمند توزیع مجدد بیشتر است، اما تثبیت قابل توجه قیمت به شکل‌گیری سطح حمایت انعطاف‌پذیر اشاره دارد.

تحلیل آنچین: آیا 20000 دلار بیت کوین طبقه جدید است؟
نمودار توزیع قیمت واقعی خروجی مصرف نشده از تراکنش های بیت کوین در اکتبر 2022.

گاو نر چه زمانی رخ خواهد داد؟

الگوی ارزش گذاری بیت کوین احتمالا نشان می دهد که چه زمانی شکست قیمت رخ می دهد. از آوریل 2019. بر اساس داده‌های تاریخی، در چرخه‌های گذشته شاهد بوده‌ایم بین 5.5 تا 10 ماه طول می‌کشد تا از محدوده قیمت واقعی خارج شود. در چرخه فعلی، بیت کوین تنها به مدت سه ماه در این محدوده قرار داشته است، به این معنی که محدوده فعلی بازار باید چندین ماه دیگر ادامه داشته باشد تا شکستگی رخ دهد.

تحلیل آنچین: آیا 20000 دلار بیت کوین طبقه جدید است؟
مدل تاریخی ارزش گذاری بیت کوین با محدوده قیمت واقعی.

سرمایه گذاران بلندمدت هنوز در سود هستند

بررسی قیمت محقق شده در رابطه با سرمایه گذاران بلندمدت در مقایسه با سرمایه گذاران کوتاه مدت نیز می تواند درک بهتری به ما بدهد. سرمایه گذاران بلندمدت اکثریت عرضه بیت کوین سودآور را تشکیل می دهند، بنابراین استرس کمتری برای فروش دارند و اگر این کار را انجام دهند، همچنان در سود هستند. در حال حاضر 56 درصد از کل عرضه بیت کوین با سود است، در حالی که اگر فقط سرمایه گذاران بلندمدت را در نظر بگیریم، 60 درصد عرضه با سود است.

تحلیل آنچین: آیا 20000 دلار بیت کوین طبقه جدید است؟
مقایسه سهم عرضه از سود از کل عرضه بیت کوین (خط آبی) و سهم عرضه از سود موجودی دارندگان بلندمدت (خط قرمز).

چرخه های قبلی بازار بیشتر از چرخه نزولی فعلی به طول انجامیده است. اما نشانه‌ها برای تکرار نویدبخش هستند، و با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران بلندمدت اکثریت عرضه بیت‌کوین را تشکیل می‌دهند، در صورت فروش گسترده در بازار، فشار فروش به احتمال زیاد حداقل خواهد بود.

ابزارهای تحلیلی بیشتر در زنجیره پلتفرم یوروویژن.