منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحلیلگر ارزهای دیجیتال: 3 نشانه برای شناسایی نقاط کاهش قیمت بیت کوین

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: 3 نشانه برای شناسایی نقاط کاهش قیمت بیت کوین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحلیلگر ارزهای دیجیتال: 3 نشانه برای شناسایی نقاط کاهش قیمت بیت کوین

با ادامه زمستان ارزهای دیجیتال، تحلیلگران بیشتر و بیشتری متقاعد شده اند که بیت کوین قبل از شروع یک روند صعودی دیگر دچار سقوط قیمت دیگری خواهد شد. نیکلاس مرتن، تحلیلگر باتجربه ارزهای دیجیتال، در جدیدترین ویدئوی خود به 3 نشانه اشاره می کند که می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا نقطه عطف روند فعلی را تشخیص دهند.

به گزارش Crepito Potito، نیکلاس مرتن، موسس DataDash و یک تحلیلگر باتجربه ارزهای دیجیتال، با استناد به شاخص های فنی و در نظر گرفتن مسائل کلان فعلی، پیش بینی می کند که شاهد کاهش بیشتر قیمت بیت کوین باشیم.

این تحلیلگر برای اثبات نظر خود به نمودارهای قیمت بیت کوین، اتریوم و اپل اشاره می کند.

نقطه سقوط قیمت بیت کوین

مرتن در ویدئویی که چهارشنبه منتشر شد، تحلیل خود را با اشاره به اینکه چگونه قیمت بیت کوین بسیار پایین تر از میانگین متحرک 200 هفته ای و 200 روزه باقی می ماند، آغاز کرد. از نظر تاریخی، اولین مورد پایین قیمت بیت کوین طولانی مدت است که برای اولین بار در سال 2022 از حمایت به مقاومت تبدیل شد.

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: 3 نشانه برای شناسایی نقاط کاهش قیمت بیت کوین
میانگین متحرک 200 روزه و 200 هفته ای نمودار روزانه قیمت بیت کوین

مرتن گفت:

این واقعیت که قیمت بیت کوین بسیار کمتر از میانگین متحرک 200 روزه و 200 هفته ای است و حتی در آستانه آزمایش عبور آنها نیست، نشانه بسیار نگران کننده ای است.

علاوه بر این، بازگشت قیمت بیت کوین از پایین ترین سطح سال 2022، همچنان به تضعیف خود ادامه می دهد. این روند نشان می‌دهد که گاوهای بیت کوین مانند گذشته در زمانی که باید اقدامی انجام نمی‌دهند و می‌تواند نشانه‌ای از یک موج بزرگ تسلیم باشد.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین معاملات ارزهای دیجیتال صعودی و نزولی چیست؟

جریان سفارش بازار نیز هفته به هفته کاهش می یابد. این بدان معناست که معامله گران همچنان به فروش و خرید بیت کوین با بهترین قیمت موجود ادامه می دهند.

مرتن افزود:

این صنعت در حال گذراندن بزرگترین دوره بازسازی خود از زمان هک MT است. Gax در سال 2014 و 2015.

با توجه به احتمال یک نقطه شکست برای بیت کوین، این تحلیلگر استدلال کرد که اگر قیمت به پایین ترین سطح سال 2022 در حدود 15600 دلار سقوط کند، بیت کوین می تواند یک موج بزرگ کاپیتولاسیون را تجربه کند.

او گفت که قیمت اتریوم نیز در سطح بسیار پایینی قرار دارد. مرتن پیش بینی کرد که شکست میانگین متحرک 200 روزه اتریوم در برابر بیت کوین می تواند به اصلاح 50 درصدی قیمت منجر شود.

تصویر بزرگ را مرور کنید

مرتن با نگاهی به بازار سهام به نمودار ماهانه قیمت سهام اپل اشاره می کند و نشان می دهد که روند صعودی چند ساله آن در حال کاهش است.

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: 3 نشانه برای شناسایی نقاط کاهش قیمت بیت کوین
میانگین متحرک 200 روزه و 200 هفته ای نمودار روزانه قیمت سهام اپل

مانند بیت کوین، میانگین متحرک 200 روزه و 200 هفته ای اپل نشان دهنده آغاز روند نزولی است. مرتن معتقد است که قیمت سهام اپل، همراه با دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری مانند آمازون، احتمالاً برای اولین بار از زمان حباب دات‌کام، به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود می‌رسد.

کاهش 75 درصدی قیمت بیت کوین از اوج خود در نوامبر 2021 (آبان 1400) همراه با فشارهای کلان اقتصادی ناشی از افزایش نرخ بهره منجر به ورشکستگی چندین شرکت ارز دیجیتال در سال 2022 شد. پس از فروپاشی امپراتوری سام بنکمن فرید، مرتن انتظار بیشتری دارد. شرکت‌ها برای ورشکستگی، مانند شک و تردید فزاینده فعلی در مورد Binance، Grayscale و Crypto.com.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد:

در حالی که هدف من افزایش ترس، بی اعتمادی و شک نیست… هنوز هم شرکت هایی هستند که شکست می خورند.