منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

کلاهبرداری ارزهای دیجیتال در استرالیا

از آنجایی که ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر به خوبی توسعه یافته اند، به مکان مورد علاقه کلاهبرداران و مجرمان سایبری برای غارت پول تبدیل شده است. طبق برآوردهای اخیر، استرالیا زیان های قابل توجهی را ثبت کرده است که نشان می دهد کلاهبرداری های مرتبط با ارزهای دیجیتال در این کشور در حال افزایش است.

بر اساس آمار نظارت شده توسط کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC)، مردم این کشور در سال 2022 بیش از 242 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال از دست دادند. این سازمان بیش از 5300 گزارش دریافت کرد و 50 درصد از آنها گزارش شده است که گم شده اند. لازم به ذکر است که اکثر قربانیان بین 55 تا 65 سال سن دارند.

همانطور که مقامات یک واحد جرایم مالی بزرگ پلیس گزارش داده اند، تعداد فزاینده ای از کلاهبرداران در حال تمرین استراتژی های بسیار پیچیده ای هستند تا واقعی به نظر برسند و سرمایه گذاران را فریب دهند تا پول خود را به آنها بدهند. کلاهبرداران به سرمایه گذاران به عنوان هنرمندان کلاهبرداری که به عنوان افراد مشهور یا افسران پلیس ظاهر می شوند، برخورد می کنند. پلیس فدرال استرالیا (AFP) با اشاره به افزایش تقلب در ارزهای دیجیتال از استفاده از ارزهای دیجیتال انتقاد کرده است. این مقامات دارایی های دیجیتال را به عنوان “تهدیدهای نوظهور” در نظر می گیرند و گزارش جرم مالی امروز هر هشت دقیقه ارائه می شود.

برخلاف ارقام سال قبل، آخرین یافته ها افزایش 36 درصدی جرایم مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین را نشان می دهد. در سال 2021، حدود 17.82 میلیون دلار استرالیا در جرایم مالی مربوط به ارز دیجیتال کلاهبرداری شد.

از آنجایی که سرمایه گذاران استرالیایی مبالغ زیادی از پول خود را از دست دادند، حامیان مصرف کننده بانک ها را تحت فشار قرار دادند تا برای جلوگیری از چنین حوادثی و بازپرداخت وجه قربانیان مصرف کننده اقدامات بیشتری انجام دهند. طبق گزارش 8 سپتامبر شرکت پخش استرالیا (ABC)، جامعه می‌خواهد سیاست‌های تجدیدنظر شده‌ای را فعال کند که از بانک‌ها می‌خواهد از هویت گیرنده در حین نقل و انتقال پول با تطبیق نام کاربر با یک حساب بانکی اطمینان حاصل کنند.

مقامات استرالیا نگران شدند

در پاسخ به تقاضای جامعه، بانک ها گزینه دیگری را برای رسیدگی به چنین مسائلی پیشنهاد کرده اند. تعداد زیادی از بانک ها در کشور استفاده از فناوری PayID را نشان داده اند که به کاربران امکان می دهد نام های مرتبط با یک حساب و BSB را تأیید کنند. اگرچه بانک آن را به عنوان یک گزینه جایگزین می بیند، اما این سیستم کارایی پردازش مناسبی ندارد.

با توجه به افزایش تعداد تقلب ها، سوء استفاده ها و سقوط بازار، مقامات استرالیایی نیز شروع به بررسی پلتفرم های مرتبط با ارزهای دیجیتال کرده اند. شان هیوز، کمیسر کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) در کنفرانسی در مؤسسه مدیریت در روز دوشنبه به استرالیایی‌ها هشدار داد که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار خطرناک است.

کمیسیونر ASIC همچنین خاطرنشان کرد:

ما می خواهیم در پیام های خود به مصرف کنندگانی که وارد بازار می شوند بسیار واضح و صریح باشیم. ما معتقدیم که ارزهای رمزنگاری شده بسیار نوسان، ذاتاً خطرناک و پیچیده هستند.

در ماه اوت، پلیس فدرال استرالیا (AFP) یک واحد پلیس ویژه برای مبارزه با جرایم ارزهای دیجیتال تشکیل داد. واحد جدید مجرمان سایبری را که سیستم مالی را دور می زنند شناسایی می کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.