منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

صندوق ها و سرمایه گذاران در مرحله ترس هستند

هنریک اندرسن، مدیر مالی مدیر صندوق دارایی های رمزنگاری شده Apollo Capital، معتقد است که موسسات ممکن است به زودی موضع محافظه کارانه خود را نسبت به ارزهای دیجیتال تغییر دهند.

مدیر صندوق رمزنگاری مستقر در ملبورن در گفتگو با کوین تلگراف گفت که در حالی که علاقه نهادی به ارزهای رمزنگاری شده به ویژه در استرالیا کند بوده است، اما بازیکنان زیادی منتظر لحظه مناسب برای حمله هستند.

اندرسون اذعان کرد که سرمایه‌گذاران نهادی جریان اصلی استرالیا، به‌ویژه صندوق‌های بازنشستگی، هنوز نتوانسته‌اند به فضای دارایی‌های دیجیتال برسند.

«هنوز آغاز است. بنابراین بله، من با بسیاری از دفاتر خانوادگی در استرالیا و شرکت های کوچکتر بوتیک صحبت می کنم. ابرصندوق های بزرگ در صنعت هنوز وجود ندارند.
از دیدگاه آنها، هنوز تمرینات زیادی وجود دارد. بنابراین من معتقدم که هنوز کمی زمان می برد.”

آپولو کپیتال یک مدیر صندوق است که بر روی ارائه دفاتر خانوادگی و سرمایه گذاران نهادی با دسترسی به فرصت های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال متمرکز است. یکی از صندوق‌هایی که اخیراً راه‌اندازی شده است، صندوق سرمایه آپولو است که بر توکن‌های غیرمعادل (NFT)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و زیرساخت‌های چند زنجیره‌ای تمرکز دارد.

اندرسون در پاسخ به این سوال که برای تغییر روحیه سازمانی چه اتفاقی باید بیفتد، معتقد است زمانی که بازیکنان بزرگ شروع به انجام حرکات اساسی تر در فضا کنند، وضعیت “تغییر” خواهد کرد.

“هیچ کس نمی خواهد اولین کسی باشد که چنین کاری را انجام می دهد. زیرا اگر اول باشید و همه چیز اشتباه شود، خطر شغلی وجود دارد. اندرسون توضیح داد که این در نقطه ای تغییر خواهد کرد.

گاهی اوقات وقتی قیمت ها بالا می رود، مردم نمی خواهند ضرر کنند. و اگر دیگران سرمایه‌گذاری کنند، سرمایه‌گذاری نکردن به یک ریسک شغلی تبدیل خواهد شد.»
او گفت که در استرالیا، چندین مؤسسه بانکی بزرگ مانند ANZ، NAB و بانک مشترک المنافع (CBA) قبلاً وارد فضای دارایی دیجیتال شده اند.

چندین بانک بزرگ در استرالیا را دیده‌ایم که به دارایی‌های دیجیتال علاقه نشان می‌دهند. بنابراین دیدن آن واقعاً جالب است.

CBA اولین بانک بزرگ در کشور بود که سال گذشته خدمات رمزنگاری را از طریق برنامه بانکداری تلفن همراه خود اعلام کرد، اما بعداً برنامه های خود را متوقف کرد و اشاره کرد که هنوز منتظر شفافیت نظارتی از سوی دولت جدید است.

در سطح بین‌المللی، غول‌های بانکی مانند بانک DBS سنگاپور به رشد تجارت دارایی‌های دیجیتال خود با وجود بازار نزولی ادامه می‌دهند، در حالی که بانک‌های سرمایه‌گذاری بزرگ نیز پوشش خود را از فضای کریپتو افزایش داده‌اند.

«همه بانک‌های سرمایه‌گذاری بزرگ در جهان گزارش‌های تحقیقاتی درباره فضای کریپتو می‌نویسند. همه از گلدمن ساکس گرفته تا مورگان استنلی، سیتی گروپ، جی پی مورگان و غیره. بنابراین قطعا هنوز علاقه زیادی به این فضا از سوی آن نوع بازیگران نهادی وجود دارد.”

بنابراین در حالی که به نظر می رسد اکنون بسیار آهسته حرکت می کند، زمانی که احساسات تغییر کند، ما شاهد سرمایه گذاری بازیکنان اولیه خواهیم بود که می توانند بسیار بسیار سریع تغییر کنند.
در اوایل این هفته، عرفان احمد، رئیس بخش دیجیتال آسیا و اقیانوسیه برای واحد رمزنگاری این بانک State Street Digital، به Sydney Morning Herald گفت که علیرغم زمستان فعلی ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران نهادی علاقه خود را به بلاک چین و دارایی های دیجیتال حفظ کرده اند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید

5/3 – (2 امتیاز)