منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم و توسعه دهنده سرویس نام اتریوم [ENS] آنها به دلیل ترتیبات قیمت گذاری پیشنهادی جدید متفاوت هستند. در 9 سپتامبر، Vitalik پستی را از طریق وب‌سایت خود ENS منتشر کرد که در آن سؤال می‌کرد آیا دامنه‌ها باید از ساختار قیمت‌گذاری تکرارشونده پیروی کنند.

به گفته وی، دامنه های ENS بسیار ارزان هستند، زیرا هزینه نگهداری یک دامنه پنج کلمه ای حداکثر 5 دلار بود. ویتالیک با تاکید بر حقوق مالکیت و چالش های بازار کارآمد، پیشنهاد کرد که ساختار قیمت گذاری می تواند راه حلی ارائه دهد. وی همچنین به امکان استفاده از درآمدهای ایجاد شده برای تامین مالی سازمان غیرمتمرکز خودمختار ENS (ENSDAO) اشاره کرد.

جانسون گفت در پاسخ به پیشنهاد بنیانگذار اتریوم، توسعه دهندگان ENS به آن سوی صفحه نگاه کردند. ابتدا نیک جانسون به برخی از ایرادات پیشنهاد اشاره کرد.

این تهیه کننده خاطرنشان کرد که حرکت ویتالیک در نظر گرفته شده است. با این حال، او استدلال می کند که برخی از محدودیت های طراحی و همچنین اثرات خارجی سیستم نامگذاری وجود دارد. همچنین، ایده پرداخت بیشتر برای یک نام ممکن است وسوسه انگیز نباشد.

«افرادی که از تغییر مالکیت صدمه می بینند ممکن است همان افرادی نباشند که برای این نام پول می گیرند. ارزش یک نام برای شخص ثالث لزوماً متناسب با منافع مالک فعلی نیست.

جالب اینجاست که جانسون تنها کسی نبود که با ایده ویتالیک مخالف بود. یکی دیگر از توسعه دهندگان ENS، جف لاو، احساسات جانسون را تکرار کرد. وی خاطرنشان کرد که Vitalik در پیشنهاد خود بیش از حد بر روی تأمین مالی به جای دسترسی کاربران تمرکز کرده است.

برای ENS، این اتفاق شرم آور نبود. در واقع، برای قیمت توکن بدتر به نظر می رسید زیرا به جای دنبال کردن بهبودی در بازار ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته، یک روند نزولی را انتخاب کرد.

بر اساس CoinMarketCap، این توکن از روز گذشته در زمان انتشار، 4.86 درصد از ارزش خود را از دست داده است. علاوه بر این، بر اساس پلتفرم داخلی این زنجیره، Santiment، حجم 24 ساعته آن نیز در مدت مشابه کاهش یافته است. اگرچه این مبلغ در 9 سپتامبر 132.85 میلیون دلار بود، اما سوابق در زمان نگارش این مقاله نشان داد که این مبلغ 117.71 میلیون دلار بود.

منبع: Santiment

منبع: Santiment

این کاهش حجم به ثبت دامنه نیز می رسد. با وجود رسیدن به دو میلیون ثبت نام در کمتر از یک ماه پس از رسیدن به یک میلیون، تعداد ثبت نام های بیشتری هنوز به عدد کامل نرسیده است.

با توجه به Dune Analytics، تعداد کل ثبت نام ها در حال حاضر 2,310,109 است. ثبت نام ها در سپتامبر به 15,2077 رسید، اما چشم انداز رسیدن به یک میلیون نفر تاریک به نظر می رسد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید