منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

چند روز پیش، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین، Poolin، برداشت از سرویس کیف پول خود، PoolinWallet را در تلاش برای تثبیت دارایی ها و حفظ نقدینگی به حالت تعلیق درآورد. مهم است. زیرا:

  1. ) Poolin یک سرویس استخر ماینینگ مستقر در چین است که از زمان ممنوعیت استخراج در چین فعالیت می کند.
  2. ) پیش از تعلیق برداشت ها، استخر تقریباً 10 درصد تخمین زده می شود.

خوشبختانه، یک پاسخ ساده برای ماینرهای بیت کوین که نگران برداشت پولین والت و استفاده از خدمات ماینینگ هستند وجود دارد: جابجایی به یک استخر استخراج دیگر، فرآیندی که چند ثانیه طول می کشد (به عنوان مثال، ماینرها می توانند فوراً به Slush Pool و مجموعه ترسیم شده خودکار تغییر مکان دهند. ). جابجایی به یک استخر دیگر، برداشت از پولین را متوقف نمی کند، اما مکانیزمی را برای بازار هش‌ریت فراهم می‌کند تا با ASIC‌های خود در زمان واقعی رای دهد و یک استخر جهانی رقابتی‌تر را انتخاب کند.

تا اینجای کار، این دقیقاً همان چیزی است که در چند روز گذشته دیده ایم. نگاهی به توزیع سه ماهه استخر نشان می دهد که پولین 10.5٪ نرخ هش دارد. آخرین بررسی سه روزه نشان می دهد که سهم Hash Rate بیش از نصف شده و به 4.83 درصد رسیده است. نمای سه روزه همیشه داده ها را با دقت کامل ضبط نمی کند، اما امتیازات روند واضحی را نشان می دهد: نرخ هش در حال دور شدن از Poolin است.

با استفاده از داده‌های Glassnode، می‌توانیم سهم جوایز بلاک بیت‌کوین پولین را به کل بازار ببریم و سهم آن‌ها از نرخ هش را به صورت روزانه تخمین بزنیم، که همان روش داده‌های بالا است. اگرچه نوسان است، اما می توانیم شاهد کاهش سهم روزانه هش ریت به 5.48 درصد در روز چهارشنبه باشیم که پایین ترین سطح از دوره بد استخراج در چین در سال 2021 است.

منبع: گلسنود

منبع: گلسنود

کل هش ریت با استفاده از میانگین متحرک هفت روزه در چند روز گذشته اصلاً تغییر نکرده است، بنابراین یک حدس این است که هش ریتی که پولین را ترک کرد نسبتاً سریع خانه جدیدی پیدا کرد و آنلاین ماند.

منبع: گلسنود

منبع: گلسنود

نکته جالب این است که در ژوئن 2020 پائولین همکاری خود را با Three Arrows Capital اعلام کرد.