منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

شکاف ارزش بازار بین تتر و USDC در اوایل سال جاری به 10 میلیارد دلار کاهش یافته بود. برای مدتی به نظر می رسید که استیبل کوین دایره USDC آماده است تا از بزرگترین رقیب خود یعنی تتر پیشی بگیرد.

از ژوئن تا پایان جولای، تفاوت بین ارزش بازار این دو استیبل کوین حدود 10 میلیارد دلار بود. با توجه به اینکه تتر و USDC سال را با 36 میلیارد دلار شروع کردند، این یک رقابت بسیار مهم است. اما از آن زمان همه چیز به طرز چشمگیری تغییر کرده است. تا لحظه نگارش این مقاله، ارزش بازار تتر 68 میلیارد دلار و USDC حدود 52 میلیارد دلار است. این بدان معناست که تتر توانسته شکاف 16 میلیارد دلاری خود و رقیب خود را کاهش دهد.

طی ماه گذشته، تتر اقداماتی را برای کاهش بیشتر اوراق تجاری در خزانه خود انجام داده است، دارایی‌هایی که از Tether پشتیبانی می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند آن‌ها را با پول نقد بازخرید کنند. همچنین به نظر می‌رسد تتر در حال اتخاذ رویکردی یکسان نسبت به تحریم‌های سازمان خدمات مالی ایالات متحده علیه میکسر کریپتو Tornadoche است. این شرکت به صراحت نگفته است که از این تحریم ها چشم پوشی می کند، تنها این که مجری قانون آمریکا هنوز از آن درخواستی برای اعمال آن نکرده است. در عین حال USDC که توسط شرکت Circle منتشر می شود، با بادهای معکوس مواجه شده است.

در آخر هفته، بایننس اعلام کرد که تبدیل موجودی کاربران و سپرده‌های USDC، USDP و TUSD را به استیبل کوین BUSD خود آغاز خواهد کرد. در نگاه اول، به نظر می رسد این خبر ضربه ای به USDC وارد کرده است. اما جرمی آلر، مدیر عامل Circle، آن را اینطور نمی بیند. او دیروز در یک تاپیک توییتری نوشت:

با توجه به استفاده محدود از BUSD در خارج از بایننس، این احتمالاً برای استفاده از USDC به عنوان یک استیبل کوین متقابل CEX و DEX مفید خواهد بود. مگر اینکه بایننس بتواند از همه رقبای خود پیشی بگیرد که بعید است.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری BitPhoenix و Tether، مستقیماً به Aller پاسخ نداد، اما دیگران را بازنشر کرد که گفتند اعلام بایننس «آغاز پایان USDC» است و آن را «تسخیر خصمانه استیبل‌کوین‌های رقیب» می‌خواند.

Circle همچنین با آینده نامشخصی برای ادغام مورد انتظار خود با Concord Acquisition Corp روبرو است. این معامله که در جولای گذشته اعلام شد، ارزش سیرکل را 4.5 میلیارد دلار اعلام کرد. این شرکت در ماه فوریه اعلام کرد که به قرارداد خود با SPAC پایان داده و قرارداد جدیدی را منعقد کرده است که ارزش آن را دو برابر کرده و به 9 میلیارد دلار رسانده است.

بر اساس گزارش CoinMarketCap، تتر (USDT) در ماه ژانویه دارای ارزش بازار 78 میلیارد دلاری بود و در مسیر رسیدن به بالاترین رقم تاریخی 83 میلیارد دلاری در ماه آوریل قرار داشت. در همین حال USDC سال را با 42 میلیارد دلار آغاز کرد، در ماه مارس به 53 میلیارد دلار رسید و شاهد کاهش ارزش بازار بود. سپس استیبل کوین شبکه Terra، TerraUSD، ارزش خود را به دلار از دست داد و قیمت آن در 9 می به 0.35 دلار کاهش یافت. طی چند هفته آینده، سقوط Terra 40 میلیارد دلار را از بازار ارزهای دیجیتال پاک کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.