منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

رئیس میشل دبلیو بومن اذعان کرد که علیرغم رشد ارزهای دیجیتال، نگرانی هایی به خصوص در مورد بخش بانکداری وجود دارد. به گفته پاول، او در جلسه ای با موسسه مالی بین المللی (IIF) در 30 سپتامبر گفت که ارزهای دیجیتال چندین سوال را ایجاد می کنند و چشم انداز نظارتی باید برای انطباق با فناوری های نوظهور آماده باشد.

با این حال، فرماندار تاکید کرد که فناوری به سرعت در حال تحول پیرامون ارزهای دیجیتال می تواند اجرای برخی قوانین را دشوار کند. به عنوان مثال، بول اشاره کرد که اگر بازیگران بخش مالی، علاوه بر ابهام قوانین، در زمینه مقررات مربوط به ارائه دارایی‌های رمزنگاری شده، تجربه کافی نداشته باشند، چالش‌هایی به وجود می‌آیند.

مسائل نظارتی

در طول جلسه، بول اشاره کرد که بانک‌ها می‌توانند در فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال شرکت کنند، اما ابتدا باید انتظارات نظارتی را درک کنند. با این حال، او خواستار گفتگوی بیشتر برای یافتن محیط نظارتی مناسب شد. به گفته باول:

پذیرش و استفاده از فناوری‌های جدید ممکن است مسائل نظارتی جدیدی را ایجاد کند، اما بهترین راه برای رفع این نگرانی‌ها و تشویق نوآوری از طریق گفت‌وگو بین بانکداران و ناظران قبل و در حین توسعه و اجرای این فناوری‌ها است.

علاوه بر این، این مقام تاکید کرد که بانک‌ها باید چارچوب نظارتی مشخصی داشته باشند که بتواند با ریسک ناشی از نوسانات قیمت در بخش ارزهای دیجیتال مقابله کند. او خاطرنشان کرد یکی از مواردی که باید مراقب آن بود، یافتن ابزارهایی برای گنجاندن رمزارز در بانکداری یا انتقال دارایی های دیجیتال به خارج از بانک ها است.

انتقادات SEC از مقررات ارزهای دیجیتال

در این راستا، شایان ذکر است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قبلاً به دلیل عدم ارائه راهنمایی روشن در تنظیم ارزهای دیجیتال به ویژه در طبقه بندی کالاها و اوراق بهادار مورد انتقاد قرار گرفته بود. منتقدان SEC استدلال می‌کنند که این آژانس نظارت بر ارزهای دیجیتال را علیه نهادهای مختلف اعمال می‌کند، اما هیچ قانون خاصی برای هدف قرار دادن ارزهای دیجیتال ندارد. در این راستا، این آژانس به دلیل برنامه های ادعایی خود برای سرکوب رشد ارزهای دیجیتال با انتقاداتی مواجه شده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.