منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

با رشد بازار ارزهای دیجیتال و پذیرفته شدن دارایی های اساسی آن، اکنون این سوال مطرح می شود که کدام تنظیم کننده مالی بر آن نظارت خواهد کرد.

به گفته CoinDesk، یکی از رقبای این نقش، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) است که رئیس آن، Rustin Benham، توضیح داد که چرا آژانس او ​​باید تنظیم کننده اصلی ارزهای دیجیتال باشد.

تسهیل رشد کریپتو

به گفته او، قرار دادن مقررات کریپتو تحت صلاحیت آژانس او ​​برای صنعت خوب است و حتی ممکن است به رشد آن منجر شود. همانطور که تاکید کرد:

اگر فضایی مرتب داشته باشیم، رشد می تواند اتفاق بیفتد. اگر بازاری وجود داشته باشد که توسط CFTC تنظیم شود، قیمت بیت کوین می تواند دو برابر شود.

همانطور که بنهام توضیح داد، یک چارچوب نظارتی روشن به سرمایه گذاران نهادی اعتماد بیشتری می دهد و آنها را تشویق می کند تا به این فضا علاقه مند شوند:

این مؤسسات مستقر در فضای کریپتو فرصت بزرگی را برای جریان‌های نهادی می‌بینند که تنها در صورت وجود ساختار نظارتی در اطراف این بازارها می‌تواند رخ دهد.»

موضع CFTC در مورد مقررات ارزهای دیجیتال

شایان ذکر است که در ماه جولای، بنهام انتظار داشت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم در آینده به سبدهای مالی بزرگ در ایالات متحده تبدیل شوند.

در اوایل ماه اوت، کمیته کشاورزی سنای ایالات متحده لایحه ای را پیشنهاد کرد که به CFTC نظارت قانونی بر بازارهای پول برای “کالاهای دیجیتال” جدید تعریف شده می دهد.

بلافاصله پس از آن، رئیس CFTC اظهار داشت که CFTC برای این امکان وجود دارد که آژانس او ​​مقررات ارزهای دیجیتال را در آینده اتخاذ کند.

بنهام اخیراً گفته است که قبلاً به CFTC اجازه داده است تا آماده شدن برای تبدیل شدن به تنظیم کننده اصلی و تأمین کننده مالی بخش قابل توجهی از صنعت ارزهای دیجیتال را آغاز کند.

در همین حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نیز در تلاش است تا خود را به عنوان تنظیم کننده اصلی ارزهای رمزنگاری شده معرفی کند، اما از شکایت هایی علیه شرکت های رمزنگاری مانند ریپل که مدیر عامل آن آژانس را متهم کرده است، ضربه خورده است. ، شهرت بدی به دست آورد.