منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

DiFi باید تمهیدات مناسبی برای خدمات رسانی به مشتریان خرده فروشی داشته باشد

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در مورد گسترش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و تأثیر آن بر اکوسیستم مالی سنتی صحبت کرد و خواستار مقررات مناسب شد.

جروم پاول در رویدادی با عنوان «فرصت‌ها و چالش‌های توکن‌سازی امور مالی» که روز سه‌شنبه به میزبانی بانک دو فرانس برگزار شد، گفت: «مسائل ساختاری بسیار مهمی پیرامون عدم شفافیت» در اکوسیستم دی‌فای وجود دارد.

این اظهارنظرها پس از اظهارنظرهای آگوستین کارستنز، مدیر کل بانک تسویه بین‌المللی (BIS)، که در مورد تضاد بین DeFi و امور مالی سنتی ابراز نگرانی کرد.

کارستنز اضافه کرد که “چالش بزرگ” آنها، بانک‌های مرکزی و تنظیم‌کننده‌ها این است که دنیای دی‌فای و ارزهای دیجیتال جهانی و بدون مرز است.

پاول اذعان کرد که تعامل بین DeFi و سیستم بانکی از نظر ثبات مالی قابل توجه نبوده است و تأثیرات «زمستان بازار» DeFi را محدود کرده است. با این حال، نقاط ضعف و اقداماتی که باید در مورد مقررات انجام شود را نشان داد.

پاول اضافه کرد که با گسترش DeFi و شروع دسترسی به مشتریان خرده‌فروشی، مقررات مناسبی باید وضع شود. این نظرات نشان می دهد که پاول مطمئن است علیرغم رکود بازار فعلی، دیفای در آینده شاهد رشد قوی خواهد بود.

طبق گفته DefiLlama، ارزش کل قفل شده Defi 71 درصد از بالاترین رکورد خود در اواخر دسامبر به حدود 62 میلیارد دلار کاهش یافته است. این کاهش مطابق با بازارهای ارزهای دیجیتال است که با نرخ مشابهی عقب نشینی کرده اند.

شرکت‌های بزرگ دارایی دیجیتال تا حد زیادی از تلاش‌های دولت بایدن برای ایجاد چارچوب نظارتی شفاف برای ارزهای دیجیتال استقبال کرده‌اند. با این حال، چرخ‌های بوروکراسی در ایالات متحده به کندی می‌چرخد و احتمالاً قبل از اینکه هر چیزی محکم روی میز باشد، بحث‌های زیادی وجود خواهد داشت.

رئیس فدرال رزرو همچنین درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی آمریکا (CBDC) صحبت کرد و گفت: اگر ارز دیجیتالی منتشر شود، نباید ناشناس باشد و کاربران آن باید احراز هویت شوند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.