منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

فناوری بلاک چین اساساً ناشناس است اما به دلیل عنصر شفافیت قابل ردیابی است. بنابراین بیت کوین را می توان «شبه ناشناس» نامید. آژانس‌های دولتی کارشناسان ارزهای دیجیتال را استخدام می‌کنند تا به آنها کمک کنند تا ارز دیجیتال را ردیابی کنند و هویت آن را تأیید کنند.

در عمل، مقاماتی مانند پلیس، IRS یا FBI چگونه می توانند بیت کوین را ردیابی کنند؟

از آنجایی که مجریان قانون ممکن است مستقیماً طرف‌های درگیر در تراکنش بیت‌کوین را شناسایی نکنند، می‌توانند زنجیره بلوک را مشاهده کرده و حرکات بیت‌کوین و الگوهای مرتبط را تحلیل کنند. به این ترتیب کسانی را که معامله می کنند جستجو و شناسایی می کنند.

پس چرا دولت ها این کار را می کنند و با چه کسانی کار می کنند؟ نکته مهم این است که بیشتر تراکنش های این ارز دیجیتال به فعالیت مجرمانه مربوط نمی شود. با این حال، سازمان‌های مجری قانون مانند پلیس یا FBI همچنان به دنبال دستگیری افراد یا سازمان‌هایی هستند که از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین برای مقاصد غیرقانونی مانند پولشویی یا کلاهبرداری استفاده می‌کنند. به همین ترتیب، آژانسی مانند IRS می‌خواهد مالکان، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بیت‌کوین را دنبال کند تا مالیات بر سود سرمایه یا درآمد را افزایش دهد.

شرکت هایی مانند Chainalysis خدمات نظارت و تجزیه و تحلیل بلاک چین را ارائه می دهند. این شرکت ها در حال تجزیه و تحلیل هستند که آیا بیت کوین های خاصی که بین کیف پول ها حرکت می کنند به نوعی با فعالیت های مجرمانه مرتبط هستند یا خیر و ممکن است با FBI برای کمک به بازرسان برای ردیابی برخی از وجوه ارزهای دیجیتال در ایالات متحده همکاری کنند. آنها در سطح بین المللی همکاری می کنند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید