منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

بیت کوین و طلا دارایی های ارزشمندی هستند که می توان از آنها برای محافظت در برابر تورم استفاده کرد. با این حال، تفاوت های مهمی بین این دو از نظر تاریخچه، در دسترس بودن و سایر منابع جستجو وجود دارد.

طلا، البته، تاریخچه طولانی و پایه محکمی دارد، در حالی که بیت کوین به سختی بیش از یک دهه فرصت داشته تا ارزش خود را به عنوان یک محافظ در برابر تورم ثابت کند.

نوامبر گذشته، قیمت هر بیت کوین به بیش از 65000 دلار رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد. این افزایش با معرفی یک صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین در ایالات متحده مرتبط بود. در حالی که بقیه در طول سال به ترتیب به دلیل رویدادهای مربوط به تسلا و کوین بیس بود.

داده‌های Coingecko در روز یکشنبه نشان داد که در زمان نگارش این مقاله، BTC با 5.5 درصد کاهش در هفت روز گذشته با 19058.84 دلار معامله می‌شد.

کریپتو بسیار بهتر از طلا است

با وجود این واقعیت که ارز دیجیتال از زمان اوج خود در سال 2021 بیش از 73 درصد از ارزش خود را از دست داده است، مایکل سیلر، بنیانگذار و مدیر عامل ماکرواستراتژی، نگران نیست.

او نه تنها فکر می کند که ارز دیجیتال شکوه سابق خود را به دست خواهد آورد، بلکه فکر می کند که ارز دیجیتال فضای زیادی برای رشد فراتر از اوج فعلی خود دارد.

در حالی که ارزش محبوب ترین ارز رمزنگاری شده جهان در هفته های اخیر کاهش یافته است، MacroStrategy نزدیک به 4 میلیارد دلار ارز دیجیتال با 13000 بیت کوین در خزانه خود دارد.

من فکر می‌کنم توقف منطقی بعدی بیت‌کوین، جایگزینی طلا به‌عنوان یک ذخیره ارزش دارایی است، و طلا همان دارایی 10 تریلیون دلاری است که در مورد آن صحبت می‌کنیم. سیلور در جریان جشنواره پولی مارکت واچ در روز چهارشنبه گفت: بیت کوین طلای دیجیتالی است که 100 برابر بهتر از طلا است.

بر اساس داده های TradingView تا روز یکشنبه، ارزش بازار بیت کوین حدود 365 میلیارد دلار است.

بیت کوین در 10 سال آینده به 500000 دلار خواهد رسید

و در طول بخش بهترین ایده‌های جدید جشنواره، سیلور از پیش‌بینی اینکه ارز دیجیتال می‌تواند در دهه آینده به 500000 دلار برسد، خودداری نکرد.

«نیمه عمر پول در ارزهای دیجیتال ابدی است. شما می توانید آن را روی میلیاردها کامپیوتر با سرعت نور اجرا کنید. بنابراین اگر این ارز دیجیتال به ارزش فلز زرد برسد، به 500000 دلار در هر سکه خواهد رسید و من فکر می کنم این اتفاق در این دهه رخ خواهد داد.

طبق گزارش MarketWatch، سیلور حدود 17732 بیت کوین دارد که آن را به قیمت حدود 9500 دلار خریداری کرده است. در همین حال، قیمت سهام MicroStrategy در سال جاری، درست مانند بیت کوین، نزدیک به 65 درصد کاهش یافته است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.