منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

ویتنام، فیلیپین و اوکراین کشورهای پیشرو در «نظرسنجی جهانی پذیرش رمزنگاری» Chainalysis هستند. گزارش اخیر China Analysis با عنوان «شاخص پذیرش کریپتو جهانی 2022» نشان می‌دهد که پذیرش دارایی‌های دیجیتال در طول 12 ماه گذشته به دلیل زمستان کریپتو کند شده است، اما بالاتر از سطح بازار قبل از افزایش قیمت باقی مانده است. رهبر سال 2021، یعنی ویتنام، دوباره اول شد. در حالی که فیلیپین و اوکراین جنگ زده از این روند پیروی کردند. جالب اینجاست که چین (جایی که علاقه به بیت کوین به دلیل ممنوعیت کریپتو در سال 2021 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است) دوباره وارد 10 کشور برتر شده است.

روندهای جدید

China Analysis در یک مطالعه اخیر گفت:

پس از رشد ثابت از اواسط سال 2019، پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال کند شده است.

این مرجع متدولوژی مقایسه ای خود را در 154 کشور اعمال کرد و تخمین زد که ویتنام بار دیگر با امتیاز 1000 در پذیرش رمزارز در جهان پیشتاز است. یکی از دلایل دومین پیروزی متوالی این کشور می تواند علاقه قابل توجه به بازی های مبتنی بر بلاک چین باشد. در منطقه جنوب شرقی آسیا مطالعه دیگری توسط China Analysis نشان داد که 21٪ از مصرف کنندگان ویتنامی در مقطعی از زندگی خود از دارایی های دیجیتال استفاده کرده یا مالک آن بوده اند. رتبه اول به نیجریه می رسد، جایی که 32 درصد از مردم محلی با بیت کوین یا آلت کوین تراکنش انجام داده اند.

رتبه دوم در «شاخص جهانی پذیرش کریپتو 2022» با امتیاز 0.753 متعلق به فیلیپین و رتبه سوم اوکراین با امتیاز 0.694 است. درگیری نظامی با روسیه به شدت اقتصاد اوکراین را مختل کرده است، که ممکن است توضیح دهد که چرا برخی از ساکنان ترجیح داده اند به جای ارزهای فیات با ارزهای دیجیتال تعامل داشته باشند. به طور کلی، اکثر کشورهایی که در فهرست 20 برتر قرار دارند، شامل اقتصادهای با درآمد متوسط ​​پایین (ویتنام، فیلیپین، اوکراین، نیجریه، اندونزی) و کشورهای با درآمد متوسط ​​بالا (برزیل، تایلند، آرژانتین، ترکیه) می شوند. با این حال، دو کشور با بالاترین درآمد – ایالات متحده آمریکا و بریتانیا – نیز در این رتبه بندی جای گرفتند و به ترتیب در رتبه های پنجم و هفدهم قرار گرفتند.

شایان ذکر است که چین نیز پیشرفت هایی را نشان داد. به دلیل ممنوعیت کامل همه چیز رمزنگاری که توسط دولت محلی در سال گذشته اعمال شد، این کشور در سال 2021 در رتبه سیزدهم قرار گرفت، در حالی که در 12 ماه گذشته از نردبان صعود کرده و اکنون در رتبه 10 قرار دارد.

دارندگان کریپتو درگیر

علاوه بر ارقام فوق الذکر، China Analysis مشاهده می کند که چگونه نرخ پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال از سه ماهه دوم سال 2021 تغییر کرده است. در آن زمان، این نرخ در بالاترین حد خود قرار داشت که عمدتاً به دلیل افزایش قیمت بیشتر ارزهای دیجیتال بود. دارایی های. پس از آن دوره، اعداد به صورت موجی حرکت کردند. هنگامی که قیمت ها در سه ماهه سوم سال 2021 کاهش یافت، پذیرش کریپتو در جهان کاهش یافت، در حالی که در سه ماهه چهارم، بیت کوین و بسیاری از سکه های دیگر از ATH های جدید بهره مند شدند و به طور منطقی، علاقه مصرف کنندگان به این بخش احیا شد. تا کنون، سال 2022 به دلیل بازار نزولی که در بیشتر سال حاکم بود، چندان پویا نبوده است. با وجود این روند منفی، China Analysis اعلام کرد که پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال تا سال 2020 بالاتر از سطح بازار قبل از افزایش است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.