تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

آمازون یورو دیجیتال را با کمک بانک مرکزی اروپا خواهد ساخت

بانک مرکزی اروپا آمازون و چندین شرکت دیگر را از بین 54 متقاضی برای کمک به توسعه نمونه اولیه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود، EuroDigital انتخاب کرده است.

در 16 سپتامبر، بانک مرکزی اروپا (ECB) پنج شرکت را معرفی کرد که برای کمک به توسعه رابط کاربری Eurodigital انتخاب شده اند، از جمله غول تجارت الکترونیک آمازون، بانک ایتالیایی Nexi و بانک اسپانیایی CaixaBank.

بانک مرکزی اروپا و کشورهای ثالث در حال کار روی یورو دیجیتال هستند

به گفته بانک مرکزی اروپا، این شرکت ها در بخش های جداگانه پروژه توسعه Eurodigital کار خواهند کرد و ادغام این CBDC را برای موارد استفاده مختلف آزمایش خواهند کرد.

هر شرکت بر روی یک مورد استفاده فردی تمرکز خواهد کرد. آمازون مسئول آزمایش سیستم های پرداخت تجارت الکترونیک خواهد بود. CaixaBank اسپانیا و Worldline مسئولیت نمونه سازی پرداخت های شخص به فرد را بر عهده خواهند داشت، در حالی که EPI و Nexi روی پرداخت های خرده فروشی کار خواهند کرد.

اگرچه این شرکت های خصوصی در حال کار بر روی موارد استفاده و ادغام های مختلف برای یورو دیجیتال هستند، ECB تنها مسئول توسعه کد و زیرساخت پروژه است.

نمونه های اولیه فقط برای اهداف آزمایشی استفاده می شوند

به گفته بانک مرکزی اروپا، نمونه های اولیه ایجاد شده توسط این شرکت ها تنها برای آزمایش عملکرد یورو دیجیتال مورد استفاده قرار خواهند گرفت، اما در مراحل بعدی پروژه مورد استفاده قرار نخواهند گرفت.

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد پروژه EuroDigital آن در مرحله نهایی است و تا سه ماهه اول سال 2023 آماده خواهد شد.

روبرتو کاتانزارو، مدیر ارشد استراتژی و تحول گروه Nexi و عضو گروه مشاوره بازار، در بیانیه شرکت گفت که Nexi Holding مفتخر است که پلتفرم پرداخت آن به توسعه یورو دیجیتال کمک می کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.