منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

در 16 سپتامبر، صرافی پیشرو ارز دیجیتال بایننس اشتباه بزرگی مرتکب شد که برای برخی از کاربران سودآور بود. طبق گزارش های جدید، بایننس به اشتباه حدود 4.8 میلیون توکن هلیوم فروخته است [HNT] به برخی از کاربران پرداخت کرده است. بسیاری از این کاربران از این موقعیت استفاده کردند و این آلتکوین را با سود فروختند. بر اساس گزارش ها، پرداخت های اشتباه ناشی از اشتباه حسابداری در صرافی بوده است.

شبکه هلیوم دو توکن دارد. توکن HNT که شبکه به میزبان هات اسپات خود پرداخت می کند و توکن MOBILE که به اپراتورهای زیرساخت 5G شبکه پرداخت می شود. اگرچه این دارایی ها مرتبط هستند، اما از یکدیگر متمایز هستند. در 16 سپتامبر، بایننس به اشتباه “آنها را یکی حساب کرد”. این خطا باعث شد که سپرده گذارانی که MOBILE را به آدرس های Binance ارسال می کردند، مقدار مربوطه “HNT ارزشمندتر” را دریافت کنند. در نتیجه این خطا، 4.8 میلیون توکن HNT به ارزش 19 میلیون دلار برای کاربران ارسال شد.

هلیوم چگونه واکنش نشان می دهد؟

داده های CoinMarketCap نشان می دهد که در زمان نگارش این مقاله، HNT با قیمت 4.24 دلار معامله می شود. در جلسه معاملاتی 16 سپتامبر، توکن بومی با قیمت 3.94 دلار به ازای هر توکن فروخته شد. HNT پس از انتشار خبر پرداخت های نادرست، افزایش یا کاهش قیمت زیادی را تجربه نکرده است. در واقع در 24 ساعت گذشته قیمت HNT یک درصد افزایش یافته است. با این حال حجم مبادلات تجاری 12 درصد کاهش یافت.

بر اساس داده های احساسات، قیمت HNT در سه ماه گذشته بیش از 135 درصد کاهش یافته است. در دوره 90 روزه، این دارایی در 7 سپتامبر، زمانی که قیمت کاهش موقتی را تجربه کرد، بیشترین حجم معاملات روزانه خود را ثبت کرد. با این حال، از آن زمان، قیمت دارایی ها و حجم معاملات کاهش یافته است.

بایننس

هلیوم به کاهش 9 ماهه خود ادامه داد که 92 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافت. با این حال، پس از پرداخت های HNT ناموفق، بسیاری از کاربران بایننس شروع به فروش توکن های HNT پرداخت شده برای کسب سود کردند. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) و شاخص جریان پول (MFI) در نمودار روزانه بدون تغییر باقی ماندند. با این حال، این شاخص ها در نقاطی قرار داشتند که نشان دهنده افزایش فشار فروش است. در زمان نگارش این مقاله، RSI و MFI به ترتیب 39 و 58 بودند.

با این حال، نگاهی به واگرایی میانگین متحرک دارایی (MACD) نشان داد که MACD صعودی و خط روند در 8 سپتامبر عبور کرده است. با توجه به قیمتی که از آن زمان با نوارهای سبز روی هیستوگرام نشان داده شده است، گاوها ممکن است در تلاش برای بازگشت باشند.

بایننس

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.