منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: پشتیبانی بعدی نزدیک به 13000 دلار است

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: پشتیبانی بعدی نزدیک به 13000 دلار است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: پشتیبانی بعدی نزدیک به 13000 دلار است

به دنبال فروپاشی صرافی FTX و کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران، قیمت بیت‌کوین در هفته گذشته با 22 درصد کاهش به پایین‌ترین سطح 2 ساله خود یعنی 15600 دلار رسید. روند بازار چند ماهه در محدوده 18000 دلار.

به گزارش CoinDesk، استراتژیست های شرکت خدمات مالی ایالات متحده مورگان استنلی در تحلیلی برای مشتریان خود در روز جمعه نوشتند:

از دیدگاه تحلیل تکنیکال، قیمت بیت کوین اکنون به زیر 18000 دلار رسیده است که در هفته های گذشته منطقه پشتیبانی بوده است. 13500 دلار، بالاترین قیمت 2019، و 12،500 دلار، بالاترین Q3 2020، سطوح پشتیبانی بعدی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: پشتیبانی بعدی 13000 دلار است
تحلیل استراتژیست های مورگان استنلی از چشم انداز هفتگی بازار بیت کوین.

شکست دامنه یا شکست روند معمولاً با کاهش یا افزایش شدید قیمت همراه است. بر اساس تئوری تحلیل تکنیکال، انرژی بالقوه زیادی در یک دارایی در دوره تثبیت قیمت انباشته می شود و این انرژی در نهایت در جهت شکستن روند رنج آزاد می شود. هر چه دوره تثبیت قیمت طولانی تر باشد، انرژی بیشتری ذخیره می شود و حرکت قیمت پس از شکست بیشتر می شود. بنابراین، معامله گران با تجربه در این شرایط از معامله در جهت مخالف شکست یا شکست قیمت اجتناب می کنند.

تحلیلگران دلفی دیجیتال نیز در یادداشتی که روز جمعه برای مشترکان خود ارسال کردند، نوشتند:

ابتدا، محدوده تثبیت قیمت را به عنوان فنری در نظر بگیرید که در طول زمان فشرده می شود و با انرژی بالقوه پر می شود. هر بازگشت موفقیت آمیز از ناحیه حمایت یا شکست در شکستن منطقه مقاومت، این انرژی بالقوه را افزایش می دهد. هنگامی که این روند نزولی در نهایت شکسته شود، افزایش قیمت می تواند بسیار قوی باشد. درست مانند باز کردن یک فنر فشرده.

مدل های تحلیل تکنیکال ممکن است گاهی اوقات به درستی کار نکنند. با این حال، شکست روند نزولی فعلی بیت کوین باعث کاهش بیشتر قیمت خواهد شد. زیرا شرایط نامطلوب اقتصاد کلان و بحران FTX به احتمال زیاد ریسک پذیری سرمایه گذاران را کاهش می دهد.

تحلیلگران Delphi Digital با اشاره به اینکه محدوده پشتیبانی بیت کوین چیزی بین 16000 تا 14000 دلار خواهد بود، افزودند:

این شکست قیمت با یکی از بدترین حرکت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال تا به امروز همراه بوده است که بر احساسات سرمایه‌گذاران و قیمت دارایی تأثیر می‌گذارد. این محرک را با بحران FTX و Alameda ترکیب کنید. و با پس زمینه ای تاریک از اقتصاد کلان که اساساً تغییر نکرده است. [در نتیجه بیت کوین] در برابر مسیر افزایش قیمت ها با کمترین مقاومت به این روند نزولی ادامه می دهد.

مایکل اولیور، بنیانگذار تحلیل ساختاری مومنتوم، گفت که کاهش قیمت بیت کوین به پایین محدوده فعلی احتمالاً آغازی برای تشکیل یک پایین قیمت است. اگرچه ممکن است بازار به این زودی ها کف خود را پیدا نکند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: پشتیبانی بعدی 13000 دلار است
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین.

الیور در تحلیل هفتگی خود می نویسد:

شکست بیش از حمایت فرضی در 18000 دلار می تواند پیش نیاز یک پایین ترین سطح جدید باشد. با این حال، کاهش قیمت به زیر محدوده فعلی احتمالا منجر به تشکیل آستانه قیمت بعدی می شود. روندی که آغاز شده است.

او اضافه کرد:

بر اساس شاخص های مختلف، ما معتقدیم که قیمت احتمالا کاهش می یابد. این بازار ممکن است قبل از دسامبر کف قیمتی قابل اعتمادی پیدا کند. بنابراین در شرایط فعلی اجازه دهید این اتفاق بیفتد.