منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ; پیش بینی روند بازار و رفتار نهنگ های ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ; پیش بینی روند بازار و رفتار نهنگ های ارز دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ; پیش بینی روند بازار و رفتار نهنگ های ارز دیجیتال

اگر دنیای ارزهای دیجیتال یک اقیانوس بزرگ است، نهنگ هایی که در آن حرکت می کنند جریان اصلی هستند. تحلیل رفتار نهنگ ها در بازار ارز دیجیتال را می توان نمونه خوبی برای معامله گران و سرمایه گذاران دانست. زیرا با تجزیه و تحلیل و شناسایی پرتفوی نهنگ ها می توان فهمید که در یک برهه زمانی مشخص چه کنش ها و واکنش هایی رخ می دهد و چه پیش بینی ایده آلی در مورد آینده بازار می توان داشت.

در این مقاله از Valx به ما بپیوندید تا رفتار نهنگ‌های ارزهای دیجیتال را با ابزارهای تخصصی دنبال کنیم. برای تسلط بر رفتار نهنگ ها باید با چنین تحلیل هایی آشنا بود و به سوالات مهم پاسخ داد. یکی از اساسی ترین سوالات نحوه دسترسی به داده های مربوط به تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ است که در زیر به این سوال پاسخ داده ایم.

چرا تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ ها مهم است؟

اهمیت تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ

درک روند سرمایه گذاری نهنگ های ارزهای دیجیتال می تواند به معامله گران کمک کند تا حرکات بازار آینده را درک یا پیش بینی کنند. تجزیه و تحلیل و تفسیر دنیای ارزهای دیجیتال بر اساس چنین اطلاعاتی باعث می شود معامله گران تصمیمات هوشمندانه ای بگیرند و به سود دست یابند. جالب است بدانید که تحلیل رفتار نهنگ ریشه های تاریخی دارد. در قرون گذشته، اجداد ما با مشاهده حرکات پرندگان، پدیده های مختلف آب و هوایی را پیش بینی می کردند. زیرا حرکت و حرکت پرندگان الگوی مناسبی برای تعیین وضعیت جوی آسمان محسوب می شد.

اما قبل از اینکه به نحوه ردیابی رفتار نهنگ‌های ارز دیجیتال بپردازیم، باید معنی آن را بدانید. مهمترین چیز این است که بدانیم چه چیزی فرآیند سرمایه گذاری آنها را استثنایی و خاص می کند و این “نهنگ های ارز دیجیتال” دقیقا چه کسانی هستند؟

بررسی مفهوم کیت ارز دیجیتال

مفهوم نهنگ ارز دیجیتال بسیار شبیه به مفهوم “نهنگ های بازار” در بازار سهام است. به عبارت ساده تر، نهنگ ها افراد یا گروه هایی هستند که مقدار زیادی ارز یا ارز دیجیتال را در سبد سرمایه گذاری خود نگهداری می کنند و با استفاده از آن حجم سرمایه گذاری می کنند. این مفهوم در ابتدا فقط برای دارندگان بیت کوین (BTC) استفاده می شد، اما پس از مدتی به دارندگان تمام ارزهای دیجیتال نسبت داده شد.

یکی از نکات مهم مرتبط با مفهوم نهنگ ارز دیجیتال، در نظر گرفتن حداقل و حداکثر سرمایه ای است که سرمایه گذاران دارند و دیگران بر این اساس آنها را به عنوان نهنگ می شناسند. به عنوان مثال، سرمایه‌گذاری که دارای 0.1 یا 10 بیت کوین است، سرمایه‌گذار کیت است که دارای 1 یا 100 بیت کوین است. با این حال، کیف پول هایی که حاوی 1000 بیت کوین (یا هر ارز دیجیتال دیگری) و بیشتر هستند، کیف پول نهنگ محسوب می شوند. در حال حاضر، بیش از 2500 کیف پول منتسب به نهنگ‌های ارز دیجیتال در دنیای ارزهای دیجیتال شناسایی شده است که این مقدار برای آلت‌کوین‌ها حتی بالاتر است.

ایده و فلسفه اصلی مفهوم نهنگ ارز دیجیتال این است که شما به عنوان یک نهنگ نه تنها می توانید سرمایه هنگفتی به دست آورید، بلکه می توانید الگوی دیگران باشید و راه را برای سرمایه گذاری آنها باز کنید. به دلیل پرتفوی و سبد سرمایه نهنگ ها است که سرمایه گذاران تحلیل رفتار نهنگ ها را الگوی خود قرار می دهند و حرکات آنها را دنبال می کنند. این ویژگی مهم تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ به نهنگ ها قدرت مدیریت ارز دیجیتال، توکن و پلتفرم های تراکنش را می دهد و تاثیر قابل توجهی در کاهش یا افزایش استفاده از آنها دارد.

چگونه می توان روند بازار را با تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ ها پیش بینی کرد

اولین کاری که برای پیش بینی روند بازار با استفاده از حرکات نهنگ باید انجام دهید، شناسایی و یافتن نهنگ ها است. به همین دلیل بهتر است همیشه موارد زیر را در نظر داشته باشید:

همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، انجام همه این کارها به صورت دستی یک کار بسیار دست و پا گیر و پرهزینه است. این قیمت گاهی آنقدر بالاست که اصلا ارزشش را ندارد و بهتر است از آن چشم پوشی کنید. به همین دلیل است که کاربران و معامله‌گران از روش‌های مؤثرتری مانند استفاده از ابزارهای مرتبط با تحلیل بنیادی یا چنین تحلیل‌هایی استفاده می‌کنند.

بررسی 7 کلید طلایی برای رمزگشایی رفتار نهنگ

روش‌هایی برای ردیابی رفتار نهنگ‌های ارز دیجیتال

برای دسترسی به داده های مربوط به حرکت نهنگ ها و تفسیر هر گونه اطلاعات می توان از روش های سنتی و مدرن استفاده کرد. روش‌های سنتی معمولاً شامل استفاده از سایت‌های جدید و روش‌های مرتبط با ابزارهای تحلیلی پیشرفته‌تر است. در ادامه به ۷ کلید طلایی که قفل آنالیز رفتار نهنگ را باز می کند اشاره می کنیم.

کلید اول: استفاده از سایت ها

استفاده از سایت های تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ یک روش قدیمی و متداول است و پلتفرم هایی مانند Watcher.Guru و WhaleStats از آن جمله هستند. با این حال، باید توجه داشت که وب سایتی که انتخاب می کنید کاملاً به نتایجی که می خواهید به دست آورید بستگی دارد. به عبارت ساده تر، اگر می خواهید با استفاده از داده های وب سایت Whalestats امکان خرید یک ارز دیجیتال خاص را پیش بینی کنید، باید به قسمت های مربوط به همان ارز دیجیتال بروید و رفتار خاصی را در ذهن داشته باشید.

وب سایت های ذکر شده در این بخش شامل بیش از 1000 کیف پول برتر هستند که دارای بزرگترین کیف پول ها هستند و به طور فعال در بازار ارزهای رمزپایه شرکت دارند. علاوه بر این، سایت هایی وجود دارند که تاریخچه عملکرد 24 ساعته بهترین سرمایه گذاران را ارائه می دهند و روند بازار را برای تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ ها تعیین می کنند.

کلید دوم: موتورهای جستجوی بلاک چین

موتورهای جستجوی بلاک چین یا Blockchain Explorers از جمله ابزارهایی برای دسترسی به اطلاعات مربوط به تراکنش های حساس هستند. این موتورهای جستجو به شما کمک می کنند تا در مورد آدرس کیف پول نهنگ تحقیق کنید و بزرگترین کیف پول های سرمایه گذاری را شناسایی کنید. پلتفرم هایی مانند Blockchain.com، Blockcypher و Tokenview از این دست موتورهای جستجو هستند.

کلید سوم: اعلان ها و اعلان های حساس

روش های زیادی برای تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ ها وجود دارد، اما سوال اصلی اینجاست که آیا تکنیک مورد نظر شما به موقع به روز می شود یا شما را از رویدادهای جدید مطلع می کند؟ هدف اصلی این است که مطمئن شوید که سرویس یا پلتفرم انتخابی شما تمام هشدارها و اعلان‌ها را مستقیماً به شما ارائه می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر می خواهید از طریق صفحات توییتر (مانند صفحه CryptocurrencyAlerting) یا تلگرام، حرکات نهنگ ها را رصد کنید، بهتر است هشدار نوتیفیکیشن را روشن کنید تا مورد توجه قرار نگیرید. مراقب روبات هایی باشید که حرکات نهنگ ها را دنبال می کنند. آنچه برای نهنگ ها سودآور است لزوماً برای شما و سایر معامله گران سودآور نیست.

کلید چهارم: رسانه های اجتماعی

منابع خبری آنلاین از جمله ابزارهای مناسب برای تحلیل رفتار نهنگ ها هستند. البته همیشه در انتشار اخبار و پست های شبکه های اجتماعی تاخیر وجود دارد، اما کمترین آن این است که هیچ خبری از چشمان تیزبین شما غافل نخواهد شد. این روش یکی از ساده ترین راه ها برای دسترسی به اطلاعات و داده های مربوط به حرکت نهنگ ها است. زیرا معمولا نهنگ های ارز دیجیتال در مورد معاملات و تصمیمات خود توییت می کنند و بر اساس این فعالیت ها آنلاین می شوند.

نهنگ ها در بازار ارز دیجیتال و تأثیری که هر سرمایه گذار بر آن می گذارد، به خوبی آشنا هستند. اما همیشه این احتمال وجود دارد که نهنگ ها بخواهند به اشتباه یا از روی بدخواهی یا بدخواهی حرکتی مضر انجام دهند. به عنوان مثال، ضرری که در سال 2018 در ارزش بیت کوین رخ داد، نتیجه حرکت نهنگ ها بود که پس از آن بسیاری از سرمایه گذاران وارد معاملات کوچک شدند و زیان های متعددی را ایجاد کردند.

کلید پنجم: ربات های تلگرام

همچنین می توان رفتار نهنگ ها را با استفاده از ربات های تلگرامی مانند Whale Alert یا CryptoWhaleBot تجزیه و تحلیل کرد. این ربات‌ها می‌توانند درک بهتری از تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ ارائه دهند و به سرمایه‌گذاران نشان دهند که کدام بخش‌ها یا پرتفوی‌ها مورد معامله قرار می‌گیرند. اگر اتصال تلگرام خوبی ندارید، می‌توانید از ربات Google Alerts استفاده کنید و آن را فعال کنید تا از فعالیت‌های برجسته ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

کلید ششم: از API استفاده کنید

اگر شما یک معامله گر حرفه ای هستید، API تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ را انتخاب کنید. راه اندازی API می تواند پیچیده باشد، اما ارزش آن را دارد که به اطلاعاتی که منجر به پیش بینی های سودآور می شود دسترسی داشته باشید. ClankApp یک API ایده آل در این زمینه است که داده های کافی برای تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ ها را در اختیار شما قرار می دهد. نسخه غیر رایگان این برنامه نیز برای به روز نگه داشتن شما یا دسترسی به طیف گسترده ای از ابزارها ارائه شده است و می توانید از آن نهایت استفاده را ببرید.

کلید هفتم: آماده سازی فهرست غنی شده رسانه ای CoinMarketCap

CoinMarketCap Media یکی از گزینه‌هایی است که امکان نظارت بر ثروتمندان در دنیای ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. شما می توانید 500 آدرس کیف پول دیجیتال را به 50 بازار برتر ارزهای دیجیتال مرتبط کرده و بر فعالیت آنها نظارت کنید. پیش بینی روند بازار با مطالعه رفتار نهنگ های ارز دیجیتال بدون در نظر گرفتن رتبه نهنگ کمی دشوار خواهد بود.

می‌توانید اندازه دارایی‌های نهنگ‌ها و رتبه‌بندی سرمایه‌گذاری آنها را با استفاده از ابزارهای موجود در CoinMarketCap بررسی کنید. شناسایی خرید و فروش نهنگ ها یک راه عالی برای شناسایی صحیح پرتفوی های فعال است. با در نظر گرفتن این روش، معامله گر می تواند تشخیص دهد که کدام کیف پول متعلق به کدام نهنگ است و کدام آدرس برای سرمایه گذاران کوچکتر قابل دسترسی است.

خطرات دنبال کردن نهنگ ها در تعیین روند بازار

خطرات دنبال کردن نهنگ های رمزنگاری شده

اکنون که می دانید چگونه رفتار نهنگ ها را تجزیه و تحلیل کنید، ممکن است با این سوال مواجه شده باشید که این حرکات چه نقشی در روند بازار دارند. آیا دنبال کردن این حرکت ها ایده خوبی است یا نهنگ ها اقلیت همه سرمایه گذاران هستند که بیش از حد تبلیغاتی شده اند؟ از جمله تاثیرات اقدامات نهنگ ها در ایجاد بازار ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

طعم شنا با نهنگ ها

نهنگ ها توانایی و قدرت شنا کردن در عمیق ترین آب ها را دارند، اما آیا می توانید در کنار آنها شنا کنید؟ آنچه باید بیشتر به آن توجه کنید واقع گرایی در مورد تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ و سپس قابل پیش بینی است. قبل از هر تصمیمی، صرف نظر از تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ ها و تصمیمات این گروه، به این فکر کنید که آیا شما هم سطح نهنگ هایی هستید که می خواهید راه آنها را دنبال کنید یا خیر.