منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجارت دارایی دیجیتال میلیارد دلاری هکرهای دولتی کره شمالی

تجارت دارایی دیجیتال میلیارد دلاری هکرهای دولتی کره شمالی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجارت دارایی دیجیتال میلیارد دلاری هکرهای دولتی کره شمالی

گزارش جدید سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی (NIS) نشان می دهد که هکرهای مرتبط با دولت کره شمالی در طول پنج سال گذشته حدود 1.2 میلیارد دلار دارایی دیجیتال را سرقت کرده اند. بر اساس این گزارش، بیش از نیمی از این مبلغ در حملات سال گذشته به دست آمده است.

به گزارش والکس و به نقل از Dailyhodl، آژانس اطلاعات ملی کره جنوبی می گوید هکرهای مرتبط با دولت کره شمالی از سال 2017 تاکنون 1.2 میلیارد دلار دارایی دیجیتال را از پلتفرم ها و مکان های مختلف در سراسر جهان به سرقت برده اند. از این مبلغ 626 میلیون دلار در سال 2022 به سرقت رفته است که 78 میلیون دلار از این مبالغ متعلق به شهروندان کره جنوبی بوده است.

NIS اعلام کرد هکرهای کره شمالی از بهترین گروه های مجرم سایبری در جهان هستند. دولت کره شمالی از این گروه ها برای حمایت از اقتصاد ضعیف خود و تامین مالی برنامه هسته ای خود استفاده می کند. این کشور از سال 2017 تحت شدیدترین تحریم های شورای امنیت سازمان ملل قرار دارد.

سازمان ملل متحد برخی از مهم ترین صادرات این کشور مانند زغال سنگ، غذاهای دریایی و منسوجات را تحریم کرده است. پس از ماجراجویی های این کشور در بازار ارزهای دیجیتال، مقامات ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن اخیراً توافق کردند تا اقداماتی را برای جلوگیری از این اتفاق انجام دهند.

(1 امتیاز) – 5.5