منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تثبیت قیمت بیت کوین بالای 20000 دلار پشتیبانی. آیا باید منتظر ادامه روند صعودی باشیم؟

تثبیت قیمت بیت کوین بالای 20000 دلار پشتیبانی. آیا باید منتظر ادامه روند صعودی باشیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تثبیت قیمت بیت کوین بالای 20000 دلار پشتیبانی. آیا باید منتظر ادامه روند صعودی باشیم؟

قیمت بیت کوین در 9 روز گذشته بالای 20000 دلار باقی مانده است. اما وخامت اوضاع در سایر بازارها، معامله گران را با این سوال مواجه کرده است که آیا این منطقه به پشتوانه مهمی برای ادامه روند صعودی تبدیل خواهد شد یا خیر. علاوه بر این، داده های جدید نشان می دهد که موقعیت های تجاری معامله گران حرفه ای می تواند بیت کوین را به مقاومت 21000 دلار برساند.

به گزارش کوین تلگراف، بانک مرکزی انگلیس در 3 نوامبر (12 نوامبر) نرخ بهره را 0.75 واحد درصد افزایش داد و به 3 درصد رساند که بالاترین افزایش نرخ از سال 1989 است. علاوه بر این، با تلاش کمیته سیاست پولی برای مهار فشارهای تورمی، خطرات رکود اقتصادی بلندمدت نیز افزایش یافت.

مقام پولی بریتانیا خاطرنشان کرد که آخرین پیش بینی های رشد و تورم چشم انداز بسیار چالش برانگیزی را برای اقتصاد ارائه می دهد. این کمیسیون در بیانیه‌ای اضافه کرد که قیمت‌های بالای انرژی و شرایط مالی سخت‌تر هزینه‌ها را افزایش می‌دهد و این فشار منفی بر آمار اشتغال وارد می‌کند.

بانک مرکزی ایالات متحده نیز در 2 نوامبر (11 نوامبر) نرخ بهره را افزایش داد. این چهارمین افزایش متوالی فدرال رزرو بود که نرخ بهره را به بالاترین سطح از ژانویه 2008 افزایش داد. اتخاذ رویکرد محافظه کارانه توسط بانک های مرکزی تا حدی توضیح می دهد که چرا بیت کوین نتوانست مقاومت 21000 دلاری را در 29 اکتبر شکست دهد و از آن زمان به بعد ارزش آن را شکست. حدود 3 درصد کاهش یافت.

مطالعه شاخص های بازار مشتقات به درک بهتر وضعیت موقعیت های معاملاتی معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار کمک می کند.

معامله گران گزینه ها خوش بین نیستند

انحراف دلتا 25% نشانه ای از زمانی است که بازارسازان و معامله گران آربیتراژ برای جلوگیری از افزایش یا کاهش قیمت، هزینه بیشتری می پردازند.

در بازارهای نزولی، معامله گران اختیار معامله هنگام کاهش قیمت ها از شانس بالاتری استفاده می کنند که باعث می شود اندیکاتور Skew به بیش از 10 درصد برسد. از سوی دیگر، در بازارهای رو به رشد، آنها تمایل دارند انحراف اندیکاتور را به زیر ناحیه منفی 10 درصد هدایت کنند. این بدان معنی است که گزینه های فروش نزولی با تخفیف معامله می شوند.

25% 60 روز انحراف دلتا معاملات گزینه های بیت کوین
25% 60 روز انحراف دلتا معاملات گزینه های بیت کوین

انحراف دلتا تا 26 اکتبر (4 نوامبر) در محدوده بالای 10 درصد قرار داشت، که نشان داد معامله گران گزینه تمایل کمتری برای جلوگیری از کاهش قیمت داشتند. وضعیت پس از 26 اکتبر متعادل تر می شود. اما تلاش برای شکستن مقاومت 21000 دلاری در 29 اکتبر برای آرام کردن معامله گران گزینه کافی نبود.

در حال حاضر، انحراف دلتا 60 روزه 6 درصد است، بنابراین نهنگ ها و سازندگان بازار از نسبت های مشابهی برای بالا یا پایین بردن قیمت ها استفاده می کنند. با این حال، با نزدیک شدن بیت کوین به منطقه حمایتی 20000 دلاری، داده های دیگر نیز نشان دهنده اعتماد پایین معامله گران به ادامه روند صعودی است.

معامله گران Lourage افزایش قیمت اخیر را نادیده گرفته اند

نسبت موقعیت‌های معاملاتی بلند و کوتاه، عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازارهای اختیار معامله تأثیر گذاشته باشد، حذف می‌کند. همچنین داده‌هایی را از موقعیت‌های معاملاتی صرافی‌ها در قراردادهای آتی، معاملات آتی و سه ماهه جمع‌آوری می‌کند. در نتیجه این اندیکاتور اطلاعات بهتری در مورد موقعیت های معاملاتی معامله گران حرفه ای ارائه می دهد.

صرافی های مختلف گاهی اوقات تفاوت هایی در روش جمع آوری داده ها دارند، بنابراین به جای بررسی اعداد، باید از تغییرات داده ها آگاه باشید.

نسبت بین معاملات بلند و کوتاه در صرافی های Hobby، Binance و OKX
نسبت بین معاملات بلند و کوتاه در صرافی های Hobby، Binance و OKX

بر اساس اندیکاتور لانگ به کوتاه و با وجود افزایش 9 درصدی قیمت بیت کوین بین 22 تا 29 اکتبر (30 مهر تا 7 نوامبر)، معامله گران حرفه ای حجم موقعیت های خرید اهرمی خود را اندکی کاهش داده اند.

به عنوان مثال، این نسبت پس از شروع از 1.25 تا حدودی برای معامله گران افزایش یافته است. اما در پایان این دوره به 1.22 می رسد. صرافی هوبی با کاهش این نسبت از 1.03 به 1 در 7 روز منتهی به 29 اکتبر (7 آبان) شاهد کاهش جزئی در نسبت معاملات بلند مدت به کوتاه بود.

این نسبت در صرافی OKX نیز از 1.01 در 22 اکتبر (30 مهر) به 0.94 در 29 اکتبر (7 آبان) کاهش یافت. این بدان معنی است که به طور متوسط، معامله گران به اندازه کافی برای افزودن اهرم به موقعیت های خرید مطمئن نبودند.

پشتیبانی 20000 دلاری قدرتمند نیست. اما معامله گران دیدگاه نزولی ندارند

بررسی دو شاخص بازار مشتقات، گزینه‌ها و نسبت معاملات بلند مدت به کوتاه، نشان می‌دهد که اصلاح قیمت بیت کوین حدود 3 درصد از زمان تلاش برای شکستن مقاومت 21000 دلاری در 29 اکتبر (7 نوامبر) توسط سطح متوسط ​​پشتیبانی می‌شود. بی اعتمادی به خریداران اهرمی به وجود آمد.

ایجاد احساسات صعودی بیشتر می تواند دلتای 60 روزه را به قلمرو منفی سوق دهد و احتمالاً نسبت بلند مدت به کوتاه مدت را افزایش دهد. توجه به این نکته ضروری است که حتی معامله گران حرفه ای نیز می توانند تحلیل بازار اشتباهی داشته باشند. با این حال، بررسی اجمالی کنونی بازار مشتقات بیت کوین، حمایت ضعیف 20000 دلاری را نشان می دهد.

در یک یادداشت خوش بینانه، هیچ نشانه ای وجود ندارد که معامله گران حرفه ای یک حرکت نزولی برای بیت کوین را پیش بینی کنند. اساسا، حتی اگر قیمت بیت کوین به محدوده 19000 دلار بازگردد، چیزی تغییر نخواهد کرد زیرا از آخرین معامله بیت کوین بالای 22000 دلار 50 روز می گذرد.