منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تتر 31 میلیون توکن USDT را پس از هک کردن صرافی FTX مسدود می کند

تتر 31 میلیون توکن USDT را پس از هک کردن صرافی FTX مسدود می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تتر 31 میلیون توکن USDT را پس از هک کردن صرافی FTX مسدود می کند

صبح روز 21 نوامبر، چندین آدرس مرتبط با صرافی FTX بدون اخطار رسمی خالی شد و میلیون‌ها دلار از وجوه کاربران به آدرس جدیدی منتقل شد. شایعات زیادی درباره دلیل این انتقال شنیده می شود. از ابتدای فرآیند دادگاه ورشکستگی تا هک. چند ساعت بعد، صرافی FTX در گروه رسمی تلگرام خود اعلام کرد که این نقل و انتقالات مربوط به یک حمله در حال انجام است.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، برداشت مشکوک وجه از کیف پول صرافی FTX در صبح روز 21 نوامبر باعث نگرانی جامعه کاربران این پلتفرم شده است. درست یک روز قبل، سام بنکمن فرید، مدیر صرافی های FTX.US، FTX.com و Alameda Research اسناد مربوط به ورشکستگی این شرکت ها را به مراجع قضایی ارائه کرد.

اطلاعیه تبادل FTX در مورد هک
اطلاعیه تبادل FTX در مورد هک

پس از تایید این هک، تتر 31.4 میلیون دلار ارز تتر (USDT) را در حساب هکر مسدود کرد. 27.5 میلیون دلار از این مبلغ در شبکه Solana و 3.9 میلیون دلار در شبکه Avalanche بوده است.

ایلان ماسک، میلیاردر معروف و صاحب پلتفرم توییتر نیز در توییتی به این خبر واکنش نشان داد که پس از انتشار آن را حذف کرد. او در این توییت از اقدامات سام بنکمن-فرید، مالک صرافی FTX انتقاد شدیدی کرد.

تتر با مسدود کردن آدرس هکرها از انتقال و تبدیل این مبالغ جلوگیری کرد. قرارداد هوشمند USDT به گونه ای طراحی شده است که به شرکت Tether اجازه می دهد نه تنها موجودی کاربران را مسدود کند، بلکه حتی Tether آنها را نیز بسوزاند. انتظار می رود مبالغ قفل شده در حساب هکر توسط Tether سوزانده و دوباره ایجاد شود و به حساب صرافی FTX بازگردانده شود.

اما این تنها بخش کوچکی از مبالغ دزدیده شده است. تا کنون، مهاجمان بخش قابل توجهی از آلتکوین های سرقت شده را فروخته و آنها را به اتریوم تبدیل کرده اند.

پس از ورشکستگی FTX، صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Binance، OKX، Kocoin و Crypto.com اعلام کرده اند که به زودی اقدامات موثرتری برای بازگرداندن اعتماد کاربران انجام خواهند داد.

بر اساس این اقدام، پائولو آردوینو پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری صرافی Bitfinex، با انتشار آدرس 135 ولت گرم و سرد، مجموع دارایی های صرافی را فاش کرد. این صرافی بیش از 200 هزار بیت کوین و یک میلیون اتر دارد. برای مشاهده لیست کامل این آدرس ها به این لینک مراجعه کنید.

در حالی که این اقدام برای افزایش شفافیت مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفت، بسیاری به درستی خاطرنشان کردند که انتشار فهرست دارایی ها بدون ذکر بدهی ها و بدهی های مالی تصویر کاملی از ماجرا را ارائه نمی دهد.