منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیش از نیمی از دارندگان بیت کوین در حال حاضر ضرر کرده اند. منتظر تغییر روند باشید؟

بیش از نیمی از دارندگان بیت کوین در حال حاضر ضرر کرده اند. منتظر تغییر روند باشید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیش از نیمی از دارندگان بیت کوین در حال حاضر ضرر کرده اند. منتظر تغییر روند باشید؟

برای اولین بار از زمان همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان و سقوط بازارهای مالی در مارس 2020 (مارس 2019)، بیش از نیمی از آدرس‌های بیت‌کوین در وضعیت زیانده هستند. چرخه های قبلی نزولی قیمت نیز در موارد متعددی که بیش از 50 درصد از آدرس های شبکه بیت کوین در وضعیت زیانده بودند به پایان رسیده است.

به گفته CoinDesk، طبق داده‌های پلتفرم تحلیلی IntoTheBlock، در حال حاضر 51٪ یا 24.56 میلیون آدرس از مجموع 47.85 میلیون آدرس دارنده بیت کوین در شبکه در وضعیت زیانده هستند. این بدان معنی است که قیمت های فعلی کمتر از میانگین قیمت خرید آنها است. 45 درصد دیگر سودآور هستند و مابقی نزدیک به سربه سر هستند.

لوکاس اوتومورو، تحلیلگر Into de Block نیز معتقد است که روند نزولی بیت کوین در حال حاضر به اوج خود رسیده است. او می‌گوید چرخه‌های نزولی قبلی زمانی به پایان رسیده‌اند که بیش از 50 درصد از آدرس‌های دارندگان بیت‌کوین در حالت زیانده بودند.

بیش از نیمی از دارندگان بیت کوین در حال حاضر ضرر کرده اند.  منتظر تغییر روند باشید؟
مقایسه سهم آدرس ها در سود (سبز) و ضرر (قرمز) بیت کوین.

به عنوان مثال، در ژانویه 2019 (دسامبر 2017)، سهم آدرس ها در ضرر به 55٪ رسید و بیت کوین در همان زمان به آستانه قیمت 3200 دلار رسید و سه ماه بعد حرکت صعودی جدیدی را آغاز کرد. در اعماق بازار نزولی سال 2015، سهم آدرس ها در از دست دادن شبکه بیت کوین به 62 درصد رسید.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که هیچ تضمینی برای تکرار روندهای تاریخی در آینده وجود ندارد و کاهش اخیر بورس FTX ممکن است همچنان فشار نزولی بیشتری بر بازار وارد کند.