منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیشترین رشد هفتگی اتریوم در 3 ماه گذشته؛ اتر همچنان در برابر بیت کوین در حال افزایش است؟

بیشترین رشد هفتگی اتریوم در 3 ماه گذشته؛ اتر همچنان در برابر بیت کوین در حال افزایش است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیشترین رشد هفتگی اتریوم در 3 ماه گذشته؛ اتر همچنان در برابر بیت کوین در حال افزایش است؟

قیمت اتریوم در هفته گذشته 16 درصد افزایش یافته است که بالاترین افزایش هفتگی ارز دیجیتال از ماه جولای را به خود اختصاص داده است. تحولات مثبت اخیر در اقتصاد توکن اتر احتمالا به این ارز دیجیتال کمک می کند تا از نظر معیارهای قیمت از بیت کوین پیشی بگیرد.

به گفته CoinDesk، به‌روزرسانی اخیر پلتفرم قرارداد هوشمند اتریوم در ایجاد روند صعودی در قیمت توکن بومی آن، اتر مؤثر بوده است.

داده های CoinDesk نشان می دهد که قیمت اتریوم در هفته منتهی به 30 اکتبر (8 نوامبر) بیش از 16 درصد افزایش یافته است. این بالاترین سود هفتگی اتریوم در 3 ماه گذشته است که رشد 5 درصدی قیمت بیت کوین را تحت الشعاع قرار داده است.

جوردی الکساندر، مدیر ارشد سرمایه گذاری سلنی کپیتال، گفت:

هر دو ارز دیجیتال اصلی [در نهایت] رشد خواهند کرد؛ اما از آنجایی که مردم هنوز در حال تطبیق با تغییرات اخیر در اقتصاد توکن اتریوم هستند (بعد از مرج)، حرکت اتر سریعتر خواهد بود.

در 15 سپتامبر، اتریوم مکانیسم اجماع خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر داد و ماینرها را با اعتباردهنده ها جایگزین کرد. موسساتی که سرمایه را در قالب اتریوم در این پلتفرم به اشتراک می گذارند و مسئولیت تایید اعتبار تراکنش ها را بر عهده دارند.

از زمان به‌روزرسانی Marj، عرضه اتریوم 1300 واحد افزایش یافته است. حال، اگر این بلاک چین به استفاده از مکانیزم اثبات کار ادامه می داد، عرضه خالص می توانست بیش از 481000 واحد در این مدت افزایش یابد.

بیشترین رشد هفتگی اتریوم در 3 ماه گذشته؛  اتر همچنان در برابر بیت کوین در حال افزایش است؟
نموداری از نرخ رشد سالانه عرضه اتریوم در مقایسه با بیت کوین و شرایط فرضی برای ادامه مکانیسم اثبات کار.

بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده توسط وب‌سایت ultrasound.money، نرخ خالص انتشار اتریوم، که به عنوان نرخ تورم سالانه نیز شناخته می‌شود، از 3.6 درصد به تقریباً صفر کاهش یافته است. کمتر از تورم سالانه 1.7 درصدی بیت کوین.

با این حال، داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین IntoTheBlock نشان می دهد که نرخ خالص انتشار اتریوم در واقع به زیر صفر رسیده است. به عبارت دیگر، اتریوم به یک دارایی ضد تورم تبدیل شده است. سکه ای که عرضه آن در طول زمان به جای افزایش کاهش می یابد. این در زمانی اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذاران در سرتاسر جهان با کمبود دارایی‌هایی مواجه هستند که می‌تواند از پول آنها در برابر تورم بی سابقه محافظت کند.

بیشترین رشد هفتگی اتریوم در 3 ماه گذشته؛  اتر همچنان در برابر بیت کوین در حال افزایش است؟
بر اساس داده های InToBlock، نرخ تورم سالانه اتریوم منفی شده است.

اتریوم احتمالا به عملکرد خوب خود ادامه خواهد داد

نسبت قیمت اتریوم به بیت‌کوین که قیمت اتریوم را در مقایسه با بیت‌کوین اندازه‌گیری می‌کند، در هفته گذشته 10 درصد افزایش یافته است که بیشترین افزایش خود را از ماه جولای نشان می‌دهد. به گفته معامله گران برجسته، روند صعودی اتریوم در برابر بیت کوین می تواند ادامه یابد.

جاش اولشوایتز، رئیس تحقیقات شرکت مدیریت دارایی دیجیتال Valkyrie Investments، به CoinDesk گفت:

اتریوم احتمالاً به عملکرد بهتر از بیت کوین ادامه خواهد داد. زیرا میزان انتشار سالانه آن به سرعت در حال کاهش است. بنابراین، به لطف مکانیزم کاهش کارمزد تراکنش‌های شبکه، هر گونه افزایش فعالیت در زنجیره قطعاً باید اتریوم را به قلمرو صدور سوق دهد. [دارایی] ضد تورمی که می تواند تاثیر بسزایی در قیمت این ارز دیجیتال داشته باشد.

در آگوست سال گذشته، اتریوم مکانیزمی را فعال کرد که برخی از هزینه های تراکنش پرداخت شده توسط کاربران شبکه را می سوزاند. این مکانیسم اساساً تعداد اتریوم سوخته یا خارج از گردش را به استفاده از بلاک چین اتریوم مرتبط می کند.

بنابراین، همانطور که اولزوایچ گفت، افزایش استفاده از شبکه، پویایی عرضه و تقاضا را بیشتر به نفع خریداران اتریوم تغییر می دهد. طبق آمار ethburned.info، از آگوست سال گذشته، بیش از 2.6 میلیون اتریوم به ارزش 8.65 میلیارد دلار از گردش خارج شده است.

شیلیانگ تانگ، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Ledger Prime، یک صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، گفت که جذابیت ضد تورم اتریوم در طول زمان افزایش می یابد و سرمایه گذاران را جذب می کند.

تانگ می گوید:

در حال حاضر، بسیاری از سرمایه های به حاشیه رانده شده بیشتر جذب داستان اتریوم هستند تا بیت کوین. انتظار دارم اتریوم برتری خود را نسبت به بیت کوین حفظ کند. زیرا ماهیت ضد تورمی اتریوم به تدریج در طول زمان ظاهر خواهد شد.

او اضافه کرد:

با ادامه قیمت فعلی (حدود 20000 دلار)، بیت کوین همچنان توسط ماینرها عرضه خواهد شد.

تغییر شبکه اتریوم به سمت اثبات سهام، سرانجام بازار را از فشار روزانه فروش ماینرها رها کرد. طبق گفته کامبرلند، استخراج کنندگان اتریوم روزانه 40 میلیون دلار اتر می فروختند. بیت کوین هنوز از مکانیزم اثبات کار استفاده می کند. که در آن ماینرها پازل های پیچیده الگوریتمی را برای اعتبارسنجی تراکنش ها در ازای دریافت پاداش حل می کنند. این ماینرها معمولاً دارایی های خود را به طور منظم برای تأمین مالی عملیات استخراج نقدی می کنند.

مشکلات کلان اقتصادی پابرجاست

در حالی که تحلیل بنیادی اتریوم ادامه روند صعودی را برجسته می کند، ارز دیجیتال همچنان در برابر مسائل کلان اقتصادی آسیب پذیر است.

بسیاری انتظار دارند که فدرال رزرو برای چهارمین بار نرخ بهره را 0.75 درصد در روز چهارشنبه افزایش دهد، در حالی که سیاستگذاران در ماه های آینده به رویکردی کمتر بدخواهانه اشاره می کنند. انتظارات تغییر در موضع فدرال رزرو به سمت سیاست های سخت تر تدریجی تر، بازار را به سمت سرمایه گذاری در دارایی های پرخطرتر از جمله ارزهای دیجیتال سوق داد.

با این حال، اگر تغییر تدریجی فدرال رزرو به سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تر با این پیام همراه شود که نرخ‌های بهره کلیدی ممکن است برای مدتی بالا باقی بمانند، احتمالاً فشار فروش به بازار بازخواهد گشت.

نیک تیمیراوس از وال استریت ژورنال، که تا حدودی به عنوان سخنگوی فدرال رزرو شناخته می شود، در مقاله ای که اوایل این هفته منتشر شد، گفت:

بانک مرکزی می تواند نرخ بهره را برای مدت طولانی تری بالا نگه دارد. از آنجایی که مصرف کنندگان و کسب و کارها نسبت به روند انقباض سیاست پولی فعلی حساسیت کمتری دارند. افزایش 3 درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری بازارهای دارایی را متزلزل کرد.