منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین 14 ساله شد سالگرد راه اندازی شبکه بیت کوین

بیت کوین 14 ساله شد سالگرد راه اندازی شبکه بیت کوین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیت کوین 14 ساله شد سالگرد راه اندازی شبکه بیت کوین

14 سال پیش در چنین روزی، شبکه بیت کوین فعالیت خود را آغاز کرد. اولین بلاک شبکه بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس این ارز دیجیتال استخراج شد و اولین تراکنش در تاریخ این بلاک چین توسط هال فینی، یکی از چهره های تاثیرگذار در روند توسعه بیت کوین دریافت شد.

امروز، 3 ژانویه 2023 (13 دان 1401)، چهاردهمین سالگرد استخراج بلوک پیدایش یا بلوک شماره صفر شبکه بیت کوین است. در چنین روزی در سال 2009، ساتوشی ناکاموتو، خالق افسانه ای بیت کوین، اولین بلوک شبکه بیت کوین را با پاداش 50 واحد استخراج کرد.

چند هفته بعد، ناکاموتو 10 بیت کوین را برای هال فینی، دانشمند کامپیوتر و اولین پذیرنده بیت کوین ارسال کرد و اولین تراکنش مبتنی بر این ارز دیجیتال بین دو نفر را رقم زد.

ناکاموتو آخرین بار 12 سال پیش در انجمن محبوب بیت کوین تاک فعال بود و پس از آن جامعه ارزهای دیجیتال را برای همیشه ترک کرد و هویت او تا به امروز یک معمای حل نشده باقی مانده است.

اگرچه ناکاموتو سالهاست که هیچ نقشی در روند توسعه بیت کوین نداشته است، این شبکه در این مدت با حمایت سایر توسعه دهندگان فعال خود، به روز رسانی های موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشته است و با وجود نوسانات قیمت، فناوری آن همچنان به رشد خود ادامه می دهد.