منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین همچنان نزدیک به 23000 دلار حرکت می کند. آیا تخصیص بازار در این هفته مشخص می شود؟

بیت کوین همچنان نزدیک به 23000 دلار حرکت می کند. آیا تخصیص بازار در این هفته مشخص می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیت کوین همچنان نزدیک به 23000 دلار حرکت می کند. آیا تخصیص بازار در این هفته مشخص می شود؟

بیت کوین چند روزی است که حدود 23 هزار دلار در نوسان است و آن طور که مشخص است، معامله گران منتظر اعلام نرخ بهره جدید از سوی بانک فدرال رزرو آمریکا و اظهار نظر مسئولان این سازمان در روز چهارشنبه هفته جاری هستند. نظراتی که ممکن است شامل زمان پایان افزایش نرخ های بانکی در این کشور باشد.

بر اساس گزارش CoinDesk، بیت کوین از ابتدای سال 2023 تا کنون 40 درصد رشد داشته است و بالاترین سطح قیمت خود را از آگوست 2022 به ثبت رسانده و از 23000 دلار عبور کرده است. اما نکته مهم برای معامله گران این است که پس از عبور از این سطح، قیمت جهش یا اصلاح محسوسی نداشته و بازار نوسانات بسیار کمی را نشان می دهد.

ادوارد مویا، تحلیلگر گروه Oanda، می‌گوید:

بیت کوین تا زمانی که تصمیم کمیته بازار باز بانک فدرال رزرو آمریکا در مورد سرعت افزایش نرخ بهره در این دوره اعلام نشود، در مرحله تثبیت قیمت باقی خواهد ماند. علاوه بر این، این خطر وجود دارد که در صورت پایبندی مسئولان این سازمان به ادامه روند اتخاذ سیاست پولی انقباضی (خودداری از کاهش نرخ رشد نرخ سود در این مدت)، قیمت با کاهش مواجه شود. .

افزایش قیمت بیت کوین در سال جدید پس از انتشار گزارش هایی بود که نشان از بهبود وضعیت تورم ایالات متحده در پایان سال 2022 داشت. دقیقاً همان هدفی که فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره بانکی در این کشور دنبال می کند. علاوه بر این، ابزار CME FedWatch گروه بورس کالای شیکاگو نشان می دهد که معامله گران انتظار دارند 98 درصد احتمال افزایش 0.25 درصدی در نرخ بانک در این دوره را داشته باشند. این یعنی افزایشی معادل نیمی از دوره قبل (0.50 واحد درصد).

بیت کوین همچنان نزدیک به 23000 دلار حرکت می کند.  آیا تخصیص بازار در این هفته مشخص می شود؟
پیش بینی معامله گران برای افزایش نرخ بهره بانکی در این دوره (ابزار CME FedWatch).

در حالی که بیت کوین و اتریوم از ابتدای امسال بیش از 30 درصد رشد داشته اند، S&P500 و نزدک کامپوزیت به ترتیب 6 درصد و 10 درصد رشد کرده اند.

بیت کوین همچنان نزدیک به 23000 دلار حرکت می کند.  آیا تخصیص بازار در این هفته مشخص می شود؟
مقایسه عملکرد بیت کوین و اتریوم در برابر شاخص های معروف بازار سهام.

جوئل کروگر، استراتژیست صرافی LMAX Digital با اشاره به وضعیت فنی بیت کوین گفت: این ارز دیجیتال اکنون در وضعیت خرید بیش از حد است و جایگاه شاخص قدرت نسبی نیز موید این مشکل است.

بیت کوین همچنان نزدیک به 23000 دلار حرکت می کند.  آیا تخصیص بازار در این هفته مشخص می شود؟
نمودار قیمت بیت کوین با شاخص قدرت نسبی در نمای یک روزه.

به گفته کروگر، مقاومت بعدی بیت کوین سطح 25200 دلار است و بر اساس پیک قیمت در ماه اوت است. او این احتمال را رد نکرده است که قیمت بیت کوین در نیمه اول به 10000 دلار و در نیمه دوم سال جاری به 50000 دلار برسد.

کروگر همچنین گفت:

پتانسیلی برای حرکت بازار در هر جهت وجود دارد و من کنجکاو هستم که ببینم آیا قبل از شروع روند صعودی بزرگ بعدی شاهد کاهش دیگری در بازار خواهیم بود یا خیر.