منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین لایتنینگ برای ارسال پول از اروپا به آفریقا

بیت کوین لایتنینگ برای ارسال پول از اروپا به آفریقا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیت کوین لایتنینگ برای ارسال پول از اروپا به آفریقا

استفاده از بیت کوین لایتنینگ برای ارسال پول از اروپا به آفریقا

زمستان جاری ارزهای دیجیتال، صنعت کریپتو را از تلاش برای پذیرش و دسترسی جهانی باز نمی دارد. همکاری جدید بین Coin Corner و Bitnob راهی را برای کاربران از تمام قاره‌ها باز می‌کند تا تراکنش‌های بین‌المللی شامل چندین ارز فیات با استفاده از لایتنینگ بیت‌کوین را انجام دهند.

به طور معمول، انتقال وجوه بین اروپا و آفریقا به یک پلتفرم شخص ثالث مانند وسترن یونیون نیاز دارد که به موسسات متمرکز متکی است. این تراکنش‌ها اغلب قبل از تأیید، چندین بار پردازش دارند و به عنوان کارمزد بالا شناخته می‌شوند. بانک جهانی تخمین می زند که حواله های ارسالی به کشورهای جنوب صحرای آفریقا تا سال 2020 سالانه 40 میلیارد دلار افزایش می یابد و نیجریه تنها نیمی از این مبلغ را دریافت می کند.

کاربران اکنون می توانند از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین وجوه خود را از بریتانیا و اروپا به کشورهای منتخب آفریقا انتقال دهند. برنامه Send Globally امکان انتقال پوند بریتانیا (GBP) یا یورو (EUR) را به ارزهای محلی نیجریه (NGN)، کنیا (KES) و غنا (GHS) می دهد.

از طریق شبکه لایتنینگ، وجوه به طور خودکار به بیت کوین تبدیل می شود، سپس بلافاصله به ارز محلی تبدیل می شود و مستقیماً به حساب بانکی یا کیف پول موبایل گیرنده واریز می شود. انتقال پول به آفریقا، به ویژه از بریتانیا و اروپا، بسیار گران است.

دنی اسکات، مدیر عامل Coin Corner، گفت که بازار حواله فرصتی بزرگ برای برجسته کردن سودمندی بیت کوین است. ماهیت بدون مرز بیت کوین همیشه آن را به ابزاری عالی برای ارسال پول در سراسر جهان تبدیل کرده است، اما اکنون با شبکه لایتنینگ، ارسال بیت کوین فوری و بسیار ارزان است.

در سال 2021، داده های Statista نیجریه را در زمره 10 کشور برتر حواله قرار داد. علاوه بر این، بانک جهانی گزارش داد که کشورهای جنوب صحرای آفریقا 14.1 درصد از حواله های جهانی را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند.

با این حال، تقریباً 80 درصد از کشورهای آفریقایی انواع مؤسساتی را که می توانند خدمات مربوط به حواله را به بانک های محلی ارائه دهند، محدود می کنند. چنین انحصاری موانعی را برای حواله ایجاد می کند.

گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال در آفریقا یک موضوع داغ در جامعه رمزنگاری است، زیرا این قاره مملو از اقتصادهای نوظهور و موارد استفاده عملی از ارزهای دیجیتال است.

به خصوص در شمال آفریقا، رشد صنعت کریپتو همچنان در حال رشد است. گزارشی از China Alisys نشان می‌دهد که منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) سریع‌ترین رشد استفاده از ارزهای دیجیتال را در جهان دارد.

در ماه سپتامبر، دولت نیجریه جلساتی را با صرافی Binance برگزار کرد تا درباره منطقه ویژه اقتصادی بالقوه برای حمایت از تجارت ارزهای دیجیتال و پروژه های بلاک چین در منطقه مذاکره کند. گزارش بعدی از China Alices همچنین به برجسته بودن غنا در فضای رمزنگاری اشاره کرد. این کشور می‌گوید این کشور به طور بالقوه می‌تواند از نظر پذیرش کریپتو به نیجریه و کنیا برسد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)