منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین در نیجریه 60 درصد گران تر معامله می شود

بیت کوین در نیجریه 60 درصد گران تر معامله می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیت کوین در نیجریه 60 درصد گران تر معامله می شود

بیت کوین در نیجریه 60 درصد گرانتر از قیمت جهانی است

قیمت بیت کوین (BTC) در نیجریه در بحبوحه تقاضای رو به رشد برای این دارایی در میان شهروندان این کشور غرب آفریقا، به طور قابل توجهی بالاتر از ارزش بازار جهانی افزایش یافته است. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 17.5 میلیون نایرا (تقریباً 38005 دلار) در بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال نیجریه، NairaEX معامله می شد. این بدان معناست که نیجریه ای ها باید 60 درصد بیشتر از قیمت جهانی فعلی بیت کوین که معادل 23200 دلار است، بپردازند.

چرا بیت کوین در نیجریه 60 درصد گرانتر است؟

شکاف قیمتی در حالی رخ می دهد که تقاضا برای بیت کوین در نیجریه به دلیل تصمیم دولت برای اعمال محدودیت هایی برای برداشت پول نقد از بانک ها و دستگاه های خودپرداز در تلاش برای دستیابی به اقتصاد بدون پول نقد، همچنان در حال افزایش است. در ماه دسامبر، بانک مرکزی نیجریه محدودیت‌های برداشت هفتگی 100000 نایرا (217 دلار) و 500000 نایرا (1085 دلار) را برای افراد و نهادها وضع کرد. این بانک اضافه کرد که برداشت های بالای این سقف برای افراد 5 درصد و برای سازمان ها 10 درصد کارمزد پردازش دارد.

در همان زمان، رگولاتور اعلام کرد که حداکثر برداشت نقدی در هفته از طریق دستگاه های خودپرداز را 100000 نایرا (217 دلار) با حداکثر برداشت نقدی 20000 نیرا (43 دلار) در روز تعیین کرده است. این سیاست‌ها در 9 ژانویه 2023 به اجرا درآمدند. اعلام محدودیت برداشت چند روز قبل از طراحی مجدد ارز نیجریه برای مبارزه با جعل، مهار تراکنش‌های مالی غیرقانونی و ترویج اقتصاد بدون پول نقد با محدود کردن تعداد اسکناس‌های جدید قابل برداشت صورت می‌گیرد. و کاهش تعداد اسکناس های کثیف در گردش در اقتصاد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.