منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین در آستانه ثبت اولین کندل نزولی یک ساله خود است. آیا منتظر یک سقوط بزرگ هستید؟

بیت کوین در آستانه ثبت اولین کندل نزولی یک ساله خود است. آیا منتظر یک سقوط بزرگ هستید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیت کوین در آستانه ثبت اولین کندل نزولی یک ساله خود است. آیا منتظر یک سقوط بزرگ هستید؟

نمودار یک ساله بیت کوین می تواند نشانه نزولی را ببیند که مشابه آن هرگز در بازار دیده نشده است. بیت کوین اکنون کمتر از 3 هفته فرصت دارد تا با جهش به سطوح بالاتر از شکل گیری این الگوی نزولی جلوگیری کند.

به گفته Blockworks، بیت کوین کمتر از 20 روز تا ثبت اولین کندل پوشش نزولی خود در نمای یک ساله فاصله دارد. این الگو زمانی شکل می گیرد که دو کندل با رنگ های متضاد (یکی صعودی و دیگری نزولی) در یک ردیف قرار گیرند تا بدنه کندل دوم کاملاً بدنه شمعدان اول را بپوشاند.

بیت کوین در آستانه ثبت اولین کندل نزولی یک ساله خود است.  آیا منتظر یک سقوط بزرگ هستید؟
مثالی از شمعدان پوشاننده صعودی (چپ) و نزولی (راست).

از آنجایی که بیت کوین به عنوان یک دارایی عمر طولانی ندارد، استخراج روند قیمت از نمودار سالانه آن دشوار است. البته شاهد اتفاق جدیدی در نمودار هفتگی این ارز دیجیتال بودیم که دید نسبتا کوتاه مدت تری به حساب می آید; برای اولین بار در تاریخ، قیمت به زیر اوج چرخه صعودی قبلی خود رسید.

بیت کوین در آستانه ثبت اولین کندل نزولی یک ساله خود است.  آیا منتظر یک سقوط بزرگ هستید؟
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین.

همانطور که از نمودار هفتگی بیت کوین مشخص است، 19800 دلار اوج چرخه صعودی این ارز دیجیتال در سال 2017 بود و یک سال از این چرخه طول کشید تا به پایین ترین قیمت خود یعنی 3100 دلار برسد. این نسبت به اوج خود در آن زمان 83 درصد کاهش داشته است. با این حال، در چرخه فعلی، بیت کوین از اوج 69000 دلار به حدود 16000 دلار سقوط کرده است که نشان دهنده کاهش 75 درصدی قیمت این ارز دیجیتال در یک دوره تقریباً مشابه (یک سال) است. چیزی که اکنون شاهد آن هستیم، نوسان هفتگی بیت کوین به زیر اوج قیمت سال 2017 برای پنجمین هفته متوالی است.

بیت کوین در آستانه ثبت اولین کندل نزولی یک ساله خود است.  آیا منتظر یک سقوط بزرگ هستید؟
نمودار قیمت بیت کوین یک ساله

همچنین بخوانید : پرایس اکشن چیست؟ تجارت با پرایس اکشن را یاد بگیرید

نبرد بازار در این هفته می تواند مقاومت 17400 دلاری را بشکند، همچنین نرخ تورم آمریکا در ماه قبل امروز است و نرخ سود بانکی جدید فردا منتشر می شود. انتظارات افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره در این دوره و نگرانی های فزاینده از مواجهه با رکود اقتصادی، تصویری تاریک برای آینده ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های ریسک به جا گذاشته است.

مایک مک گلون، استراتژیست ارشد بلومبرگ می گوید:

بیت‌کوین به‌عنوان نقدشونده‌ترین ابزار معاملاتی جهان، در سال ۲۰۲۲ و در شرایطی که ریسک ریسک سرمایه‌گذاران کمتر می‌شود، جایگاه جدیدی به‌عنوان شاخص پیشرو پیدا کرده است. [بخشی از] ارزش خود را از دست داد با این حال، این ارز دیجیتال می‌تواند به نسخه‌ای از طلا یا خزانه‌داری ایالات متحده تبدیل شود.

نوسان 260 روزه بیت کوین در حال حاضر 4 برابر طلا است. در همین حال، در سال 2018، نوسانات بیت کوین 10 برابر طلا بود.

هانی رشوان، مدیرعامل شرکت 21 معتقد است که کاهش اشتهای سرمایه گذاران برای ریسک بیشتر که در حال حاضر در بازار مشاهده شده است، آنچنان که انتظار می رود بر بازار بیت کوین تاثیری نداشته است.

او در این باره گفت:

شرایط فعلی به خوبی نشان دهنده بی میلی سرمایه گذاران به ریسک پذیری است و این مشکل تنها به بازار ارزهای دیجیتال مربوط نمی شود، بلکه به تمامی صنایع مربوط می شود. در واقع، این نوسانات محدود و خنثی بیت کوین در محدوده قیمتی مشخص، بازار را آرام کرد.

برخی از معامله گران امیدوار به بهبود شرایط بازار در کوتاه مدت هستند، اما بیت کوین کمتر از 3 هفته فرصت دارد تا 40 درصد از سطوح فعلی افزایش یابد و به نقطه ای برسد که تشکیل شمع پوششی نزولی سالانه منتفی شود.

تحلیلگران CoinShares در آخرین گزارش خود می نویسند:

صندوق‌های سرمایه‌گذاری ویژه بیت‌کوین هفته گذشته ۱۷ میلیون دلار سرمایه جدید داشتند. می توان گفت، احساسات بازار از اواسط نوامبر به طور پیوسته بهبود یافته است و از آن تاریخ تاکنون در مجموع 108 میلیون دلار در صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین سرمایه گذاری شده است. این مبلغ معادل 2.1 درصد از کل دارایی های تحت مدیریت این صندوق ها می باشد.

گزارش کوین شیرز همچنین می گوید:

این بهبود در احساسات بیت کوین با احساسات منفی نسبت به عملکرد دلار در بازارهای جهانی همزمان شد و یک بار دیگر رابطه معکوس بین این دو را نشان داد. علاوه بر این، محصولات کوتاه مدت سرمایه گذاری بیت کوین (به سمت نزولی – فروش) برای دومین هفته متوالی شاهد خروج سرمایه بودند و در مجموع 3.9 میلیون دلار در این هفت روز ضرر کردند.