منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت در برزیل قانونی شد

بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت در برزیل قانونی شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت در برزیل قانونی شد

به گزارش روزنامه رسمی دولت فدرال (DOU)، رئیس جمهور برزیل، ژایر بولسونارو، صبح پنجشنبه لایحه ای را امضا کرد که یک چارچوب نظارتی جامع برای تجارت و استفاده از بیت کوین در این کشور ایجاد می کند.

رئیس جمهور بولسونارو لایحه تصویب شده توسط کنگره را بدون هیچ تغییری تصویب کرد. همانطور که قبلا گزارش شده بود، قوانین جدید بیت کوین را به عنوان یک نمایش دیجیتالی از ارزش می شناسند که می تواند به عنوان وسیله پرداخت و به عنوان دارایی سرمایه گذاری در کشور آمریکای جنوبی مورد استفاده قرار گیرد.

در متن این لایحه آمده است:

دارایی مجازی یک نمایش دیجیتالی از ارزش است که می تواند به صورت الکترونیکی مذاکره یا منتقل شود و برای پرداخت یا سرمایه گذاری استفاده شود.

قانون جدیدی که از امروز اجرایی می شود، بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را به عنوان ارز دیجیتال قانونی در کشور تبدیل نمی کند. با این وجود، مشروعیتی که به استفاده از بیت کوین به عنوان پرداخت داده شده است گام بزرگی است.

قوه مجریه سازمان های دولتی را انتخاب می کند که بازار را کنترل کنند. انتظار می رود که بانک مرکزی برزیل (BCB) زمانی که بیت کوین به عنوان پرداخت پذیرفته می شود، مسئول باشد، در حالی که انتظار می رود کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور (CVM) بر زمان استفاده از آن به عنوان دارایی سرمایه گذاری نظارت کند. در این لایحه، هر دو BCB و CVM، همراه با آژانس مالیات فدرال (RFB)، به قانونگذاران در تهیه قوانین کمک کردند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.