منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین برای 90 درصد استرالیایی ها شناخته شده است

بیت کوین برای 90 درصد استرالیایی ها شناخته شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیت کوین برای 90 درصد استرالیایی ها شناخته شده است

بیش از 90 درصد استرالیایی ها بیت کوین را می شناسند

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط Independent Reserve، بیش از 25 درصد استرالیایی ها دارای رمزنگاری هستند. بیت کوین همچنان شناخته شده ترین ارز دیجیتال است، زیرا 90.8 درصد از شرکت کنندگان اعتراف کردند که از وجود آن اطلاع داشتند.

آخرین آمار استرالیا

نسبت استرالیایی‌هایی که ارز دیجیتال دارند نسبت به آمارهای سال 2021 اندکی کاهش یافته است. تخمین زده می‌شود که 29 درصد استرالیایی‌ها در سال گذشته بیت کوین داشتند، در مقایسه با نرخ فعلی 25.6. کاهش علاقه به این بخش ممکن است نتیجه یک بازار نزولی طولانی مدت باشد که در بیشتر سال 2022 حاکم بود. ارزش بازار ارزهای دیجیتال جهانی در نوامبر 2021 به 3 تریلیون دلار رسید، در حالی که ارزش کل بازار در حال حاضر حدود 850 میلیارد دلار است. دارایی های دیجیتال در میان جمعیت جوان تر محبوبیت بیشتری دارد. بیش از 40 درصد از پاسخ دهندگان 25 تا 34 ساله صاحب ارز دیجیتال هستند. در مقایسه، کمتر از 10 درصد افراد بالای 65 سال دارای ارز دیجیتال هستند.

در این مطالعه آمده است:

افراد 18 تا 54 ساله بر این باورند که افراد و کسب و کارها احتمالاً رمزنگاری را به طور گسترده قبول می کنند.

به نظر می‌رسد آگاهی از ارزهای دیجیتال در میان استرالیایی‌ها بالاست و تنها 8 درصد اعتراف کرده‌اند که هرگز در مورد ارزهای دیجیتال نشنیده‌اند. تقریباً 91٪ با بیت کوین آشنا هستند، در حالی که 42.9٪ در مورد اتریوم می دانند. Dogecoin، Ripple (XRP)، Cardano (ADA)، Solana (SOL) و Tether (USDT) دیگر دارایی های دیجیتال محبوب در این مطالعه هستند.

در مورد قیمت آینده بیت کوین چطور؟

پاسخ دهندگانی که صاحب ارز دیجیتال هستند خوشبین تر از کسانی هستند که ندارند. تنها 5.60 درصد از مردم معتقدند که بیت کوین تا سال 2030 ارزش صفر نخواهد داشت و به صفر می رسد، در حالی که 18.1 درصد معتقدند که قیمت بیت کوین تا آن زمان بین 100000 تا 250000 دلار معامله می شود. 28.4 درصد استرالیایی هایی که صاحب ارز دیجیتال نیستند معتقدند قیمت بیت کوین به صفر خواهد رسید و تنها 10.4 درصد آن را در حال شکستن مرز 100000 دلاری می دانند. تعداد فزاینده ای از مردم محلی بیت کوین را ذخیره ای مانند طلای دیجیتال می دانند. کمتر از 18 درصد از این موضع در سال 2019 حمایت کردند، در حالی که این رقم در سال جاری به 21 درصد افزایش یافته است. تقریبا 30 درصد از پاسخ دهندگان در استرالیا معتقدند که بیت کوین می تواند یک دارایی سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. حدود 25 درصد در سال 2021 و کمتر از 20 درصد در سال 2019 چنین فکر می کردند.

ارزهای دیجیتال در دستور کار دولت قرار دارد

حزب کارگر که در اوایل سال جاری در انتخابات پیروز شد، قول داد که توجه ویژه ای به صنعت ارزهای دیجیتال محلی داشته باشد. دولت آنتونی آلبانیز گفت که اجرای قانون فضایی “نگرانی اولیه” است اما چنین قوانینی باید “جایی برای نوآوری باقی بگذارد”. دولت در ماه اوت بار دیگر بر قصد خود تاکید کرد و قول داد که کدام دارایی‌های دیجیتالی در کشور محبوب‌تر هستند و آنها را نظارت کند. افزایش قیمت ها در استرالیا ممکن است یکی از دلایلی باشد که حزب حاکم می خواهد بر روی ارزهای دیجیتال تمرکز کند. نرخ تورم استرالیا به 7.3 درصد رسید که رکورد بالاترین رکورد در 32 سال گذشته است و علاقه به بیت کوین و آلت کوین ها را افزایش داد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.