منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیانیه جامعه بلاک چین در مورد صرافی های ارزهای دیجیتال

بیانیه جامعه بلاک چین در مورد صرافی های ارزهای دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیانیه جامعه بلاک چین در مورد صرافی های ارزهای دیجیتال

بیانیه انجمن بلاک چین ایران درباره رویارویی شاپرک و بانک مرکزی با تجارت صرافی ارزهای دیجیتال در سال توسعه اقتصاد دانش بنیان.

طی چند روز گذشته با توجه به شرایط ملتهب جامعه و اثرات مخرب رکود و فیلترینگ اینترنت بر کسب و کارهای آنلاین، شاهد موج جدیدی از تهدیدها و هشدارها برای اعمال محدودیت بر کسب و کارهای صرافی ارزهای دیجیتال در کشور بودیم. ما زندگی اقتصاد دیجیتال و خروج سرمایه های اقتصادی و انسانی از کشور را می دانیم. لذا در پاسخ به این سوال لازم است نکاتی را جهت آگاه سازی تصمیم گیران در این حوزه بیان کنیم تا تصمیمات عجولانه فعلی موجب پشیمانی در آینده نشود و فرصت های پیش رو را برای کشورمان از بین نبرد.
این در حالی است که شاپرک در نامه ای خطاب به پرداخت یاران اعلام کرده است که در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه امکان ارائه درگاه پرداخت مجازی به کسب و کارهای آنلاین از شرکت های پرداخت و پرداخت تنها به دارندگان این محصول و امکان پذیر است. هیچ اقدامی برای ایجاد اعتماد امکان پذیر نیست. برای کسب‌وکارها در اقتصاد دیجیتال، که سرعت تغییر در آن بالا است، رویکرد سنتی صدور مجوز هرگز پاسخگوی تنظیم‌کننده نخواهد بود و این موضوع در سند اطلاع‌رسانی مرکز مجازی ملی (مارس 2019) مشخص شده است و انجمن بارها در مورد آن اطلاع‌رسانی کرده است. مکانیسم های خود تنظیمی
جست‌وجوی عوامل کاهش ارزش پول ملی و ارتباط آن با حوزه مبادلاتی اشتباه است، چرا که حجم مبادلات شفاف در بسترهای مبادلاتی نشان از تاثیر نسبی آن بر اقتصاد کشور و از سوی دیگر محدودیت‌های برداشت دارد. از آنها تا مدتی اجرا می شود، اگرچه تجارت ارزهای دیجیتال همه سازمان های غیر انتفاعی تمام تلاش خود را برای حفظ حقوق کاربران و جلوگیری از تخلف انجام دادند و حتی با ردیف تعرفه ویژه نیز مشغول پرداخت شفاف مالیات هستند.

انجمن بلاک چین ماموریت خود را به عنوان یک انجمن علمی و پس از بررسی های کارشناسی انجام شده انجام می دهد. به تصمیم گیرندگان در مورد عواقب عجولانه این کار هشدار می دهد.
1. خروج گسترده دارایی ها به پلتفرم های خارجی و خطر بلوکه شدن میلیاردها دلار سرمایه کاربران ایرانی و قطع درآمد مالیاتی دولت از این حوزه.

2. رونق بازار زیرزمینی مبادلات ارزهای دیجیتال و خروج از زنجیره کنترل تجارت سالم و در نتیجه افزایش جرایم و کلاهبرداری در این حوزه و ایجاد موجی از نارضایتی در بین 5 میلیون کاربر فعال این حوزه. حوزه

3. نابودی کامل تجارت صرافی ارزهای دیجیتال به دلیل فقدان ابزار استاندارد تراکنش های مالی
4. از بین رفتن ظرفیت و فرصت های این حوزه در زمینه اشتغال نیروهای انسانی شاغل و خروج نخبگان و مهاجرت کسب و کار در حوزه مبادلات به خارج از کشور.
همچنین در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که با توجه به محدودیت های قانونی در زمینه امکان دستیابی به این ماده، علاوه بر حوزه مبادلات ارزهای رمزنگاری شده، سایر مشاغل مانند لند تک، سرمایه گذاری جمعی و سلامت نیز با خطر تعطیلی مواجه خواهند شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)