منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بهترین کتاب برای معامله گران؛ برای معامله گر شدن چه کتابی بخوانیم؟

بهترین کتاب برای معامله گران؛ برای معامله گر شدن چه کتابی بخوانیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین کتاب برای معامله گران؛ برای معامله گر شدن چه کتابی بخوانیم؟

دیجیتالی شدن دنیای اطراف ما مشاغل جدیدی ایجاد کرده است که یکی از آنهاست تجارت یا بازرگانی F. از آنجایی که متخصصان تجارت درآمد بسیار خوبی دارند، افرادی که می خواهند به این حوزه بپیوندند روزانه در حال افزایش هستند. اگر شما هم می خواهید وارد دنیای تجارت کریپتو شوید و یک معامله گر موفق باشید، باید اصول و تکنیک های آن را به خوبی بشناسید. از این رو در این مقاله فهرستی جامع از بهترین کتاب ها را برای معامله گران گردآوری کرده ایم تا با مطالعه آن ها این مسیر برای شما هموارتر شود.

معامله گر کیست و راه معامله گر شدن چیست؟

قبل از بررسی و ارائه بهترین کتاب ها برای معامله گران، باید بدانید که معامله گران دقیقاً چه چیزی را معامله گران می نامند؟ تجارت معادل فارسی معامله است و به شخصی که به طور حرفه ای در بازارهای مالی داخلی و بین المللی فعال است، معامله گر می گویند.

شاید از شما بپرسند که با وجود تحریم های ایران در بازارهای مالی جهانی، آیا می توان در این کشور معامله گر شد؟ پاسخ باید مثبت باشد زیرا بازارهای ارز دیجیتال در ایران نیز موجود است و صرافی های مختلف ایرانی و خارجی از معامله گران ایرانی حمایت می کنند. اما به دلیل تحریم های دیگر می توان گفت که ایران بهترین کشور برای تاجران نیست!

بازرگان کیست؟

نکته بسیار مهمی که باعث موفقیت یک معامله گر می شود، تحقیق دقیق و شناخت و تسلط بر ابزارهای مهم است. همچنین علاوه بر مطالعه مقاله بهترین کتاب ها برای معامله گران، لازم است با بازاری که می خواهید در آن فعالیت کنید نیز آشنا باشید. در نتیجه افرادی که می خواهند معامله گر ارزهای دیجیتال شوند ابتدا باید با ماهیت ارزهای دیجیتال، عوامل موثر بر رشد و کاهش قیمت، تجزیه و تحلیل نمودار قیمت و تحلیل های مختلف آشنا شوند.

بهترین کتاب برای تبدیل شدن به یک معامله گر چیست؟

در زیر لیستی از بهترین کتاب ها برای معامله گران آورده شده است. این فهرست شامل کتاب‌های فعلی و خلاصه‌ای از هر کدام است که دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد. شما را به خواندن 10 کتاب از بهترین کتاب ها برای معامله گران دعوت می کنیم. شما می توانید نسخه اصلی این کتاب ها را از سایت آمازون خریداری کنید و یا نسخه فارسی (در صورت موجود بودن) را از کتابفروشی های معتبر سراسر کشور سفارش دهید.

1. خاطرات یک اپراتور سهام

یکی از اولین کتاب‌هایی که هر معامله‌گری باید بخواند، خاطرات یک اپراتور سهام است، یک روایت تخیلی اما آموزشی. این اثر در سال 1923 توسط Edwin Lefebvre منتشر شد. داستان در مورد شخصیتی خیالی به نام لری لیوینگستون است که در تجارت بازارها و بیان بینش و افکار خود مهارت عجیبی دارد. در نتیجه خوانندگان این خاطره می توانند از تجربه این شخصیت داستانی برای موفقیت بیشتر در برخورد خود استفاده کنند. نقل قول های معروف بسیاری از این کتاب در جامعه تجاری دست به دست می شود که یکی از معروف ترین آنها این است:

همیشه آنچه را که برای شما زیان می آورد بفروشید و آنچه را که برای شما سود می آورد نگه دارید.

بهترین کتاب ها برای معامله گران خاطرات یک اپراتور سهام
 • نام کتاب به انگلیسی: Reminiscences of a Stock Operator
 • نام نویسنده: ادوین لفور
 • سال انتشار: 1923
 • ترجمه فارسی: بله

2. سرمایه گذار باهوش

اگرچه این اثر اولین بار در سال 1949 منتشر شد، اما تا به امروز نسخه های به روز شده زیادی از آن وجود دارد که یکی از بهترین کتاب ها برای معامله گران به حساب می آید. نسخه ای که در نظر داریم نسخه اصلاح شده این کتاب است و شامل ملزومات تجاری کالینز است. بنجامین گراهام در کتاب سرمایه‌گذار هوشمند، محبوب‌ترین استراتژی‌های سرمایه‌گذاری اولیه و اصول اساسی استراتژی‌های سرمایه‌گذاری را مورد بحث قرار می‌دهد.

کتابی برای سرمایه گذاران باهوش

نکته جالب در مورد این کتاب این است که وارن بافت این کتاب به عنوان بهترین کتابی که تا به حال در موضوع سرمایه گذاری نوشته شده است، مورد استقبال قرار گرفته است. در این کتاب، گراهام فلسفه سرمایه گذاری اولیه خود را ارائه می دهد و سپس توضیح می دهد که چگونه ارزش ذاتی یک سرمایه گذاری را شناسایی کنیم. او سپس راه‌حل‌هایی برای خرید این سهام با قیمتی کمتر از ارزش اسمی آن به خواننده ارائه می‌دهد.

 • نام کتاب به انگلیسی: The Intelligent Investor
 • نام نویسنده: بنجامین گراهام
 • سال انتشار: 1949
 • ترجمه فارسی: بله

3. جادوگران بازار

دو کتاب بسیار محبوب نویسنده و تاجر آمریکایی جک شواگر، جادوگران بازار و جادوگران بازار جدید، با موفق ترین معامله گران دنیای سرمایه مصاحبه می کنند. با مطالعه این دو اثر، راز موفقیت و استراتژی هایی که این افراد در سرمایه گذاری های خود به کار گرفته اند برای معامله گران آشکار می شود و آنها نیز می توانند در بازار جادو کنند.

خواندن این بیوگرافی ها و اطلاعات افراد موفقی که در زمینه فعالیت شما اقدامی هدفمند انجام داده اند به خوانندگان این فرصت را می دهد تا با محیط و خطراتی که در آن قرار دارند بیشتر آشنا شوند.

جادوگران بازار، بهترین کتاب ها برای معامله گران
 • نام کتاب به انگلیسی: Market Wizards
 • نام نویسنده: جک شواگر
 • سال انتشار: 1989
 • ترجمه فارسی: بله

4. تاجر منضبط

یکی دیگر از بهترین کتاب ها برای معامله گران، تاجر منضبط است که در سال 1990 توسط مارک داگلاس منتشر شد. این مقاله به روانشناسی تجارت می پردازد که در نتیجه یک رشته منحصر به فرد برای ذهن معامله گران ایجاد می شود. نکته مهمی که باعث محبوبیت بیشتر این اثر می شود، متن روان و ساده آن است. اگرچه موضوع روانشناسی تجارت به نظر می رسد موضوع پیچیده ای باشد، داگلاس تلاش کرد با بیانی کاملاً آزاد به مشکلات روانی مختلف در دنیای تجارت بپردازد.

داگلاس در این نوشته‌ها به خوبی ذهنیت‌ها و نگرش‌هایی را که معامله‌گران به آن نیاز دارند، توصیف می‌کند. وی در ادامه این کتاب اثر بسیار محبوب دیگری در این زمینه به نام «تجارت در منطقه» نوشت که خواندن آن به تجار نیز توصیه می شود.

کتاب برای تاجران و تاجران منضبط
 • نام کتاب به زبان انگلیسی: The Disciplined Trader
 • نام نویسنده: مارک داگلاس
 • سال انتشار: 1990
 • ترجمه فارسی: بله

5. اصول حدس و گمان حرفه ای

ممکن است عنوان کتاب، اصول و حدس و گمان حرفه ای، برای برخی ناآشنا باشد، اما این کتاب یکی از انتخاب های محبوب بسیاری از معامله گران است. با این تعریف می توان آن را یکی از انتخاب های خوب و بهترین کتاب معامله گر شدن دانست.

ویکتور اسپراندو، نویسنده این اثر، معتقد است که شناسایی جهت اصلی سیاست هایی که به اقتصاد جهت می دهد، به معامله گران کمک می کند تا جهت گیری کلی بازار و همچنین بخش های خاص آن را که منجر به سود و رونق می شود، آشکار کنند.

اصول حدس و گمان حرفه ای
 • نام کتاب به زبان انگلیسی: Trader Vic II: Principles of Professional Speculation
 • نام نویسنده: ویکتور اسپراندو
 • سال انتشار: 1992
 • ترجمه فارسی: بله

6. سیستم ها و روش های معاملاتی

سیستم‌ها و روش‌های معاملاتی یکی از بهترین کتاب‌ها برای معامله‌گران است، زیرا به بسیاری از معامله‌گران کمک کرده است تا به روش صحیح تجارت کنند. این کتاب توسط پری جی. این اثر که توسط Perry J. Kaufman گردآوری شده است، یکی از جدیدترین آثار در زمینه تجارت محسوب می شود. در کتاب سیستم‌ها و روش‌های معاملاتی، خواننده با روش‌های معاملاتی از دیدگاه ریاضی محض آشنا می‌شود، سپس اصول و تکنیک‌های معاملات سهام و مفاهیم مدیریت ریسک طراحی شده برای معامله‌گران را درک می‌کند.

روش ها و سیستم های معاملاتی در این کتاب به صورت تخصصی و در چارچوبی تحلیلی و مقایسه ای ارائه شده است و از نظر علمی بار بزرگی بر دوش معامله گران است. نکته قابل توجه در مورد این اثر این است که پس از اتمام مطالعه می توانید به وب سایت ذکر شده در توضیحات کتاب مراجعه کنید تا همیشه یک منبع به روز در اختیار داشته باشید.

کتاب سیستم ها و روش های معاملاتی
 • نام کتاب به زبان انگلیسی: Trading Systems and Methods
 • نام نویسنده: Perry J. Kaufman
 • سال انتشار: 1998
 • ترجمه فارسی: بله

7. تجارت برای سود: روانشناسی تسلط بر بازار

هفتمین گزینه در میان بهترین کتاب ها برای معامله گران، «معامله برای برنده شدن» است. این کتاب که کیمیاگری برای تاجران در نظر گرفته شده، حاصل 5 سال تلاش یک روانپزشک و تاجر موفق است که در سال 1998 توسط Ari Kyiv منتشر شده است. در این کتاب تجربیات معامله گر از منظر روانشناسی بررسی و تعریف شده است که نتیجه آن غلبه بر موانع ذهنی در بازار است.

این مقاله راهبردهای مقابله با استرس، باورهای خود محدودکننده و الگوهای رفتاری بالقوه مخربی را ارائه می‌کند که می‌تواند به یک معامله‌گر آسیب برساند. بنابراین یادگیری آن می تواند موفقیت شما را تا حد زیادی تضمین کند. همچنین راه‌هایی برای تقویت اعتماد به نفس و اجتناب از خطر افتادن در دام احساس ناامیدی یا سرخوشی مورد بحث قرار گرفته است.

بهترین کتاب برای معامله گران و تجارت برای سود
 • نام کتاب به انگلیسی: Trading to Win: The Psychology of Mastering the Markets
 • نام نویسنده: Ari Q
 • سال انتشار: 1998
 • ترجمه فارسی: بله

8. جاده لاک پشت

The Turtle Method یکی از جدیدترین و بهترین کتاب ها برای معامله گران است که توسط کرتیس فیث نوشته شده و در سال 2007 منتشر شده است و در متن، نتایج یک آزمایش 25 ساله در دنیای تجارت و نتیجه این آزمایش قابل مشاهده است. به افراد درگیر در آن کمک کرده است تا استراتژی های منحصر به فردی برای موفقیت در بازارها را کشف کنند. مطالعه این شغل قطعا یک سفر جذاب به دنیای تجارت خواهد بود. معامله گرانی که زمان، عقل، دانش و تلاش خود را صرف معامله کرده اند، سزاوار بهترین پاداش ممکن از خواندن این کتاب هستند. علاوه بر این، این اثر گنجینه ای از اطلاعات در مورد به کارگیری قوانین معاملاتی و توسعه استراتژی های تجاری موفق بلندمدت بر اساس تجربه شخصی نویسنده است.

راه لاک پشت و بهترین کتاب برای تبدیل شدن به یک تاجر
 • نام کتاب به انگلیسی: Way of the Turtle: The Secret Methods that Turned Ordinary People into Legendary Traders
 • نام نویسنده: کرتیس فیث
 • سال انتشار: 2007
 • ترجمه فارسی: بله

9. تجارت الگوریتمی: استراتژی های برنده و منطق آنها

ارنی چان، نویسنده کتاب تجارت الگوریتمی، یکی از بهترین کتاب ها برای معامله گران، اثر خود را در سال 2013 منتشر کرد. روایت ساده و جذاب او این اثر را به فرصتی متمایز برای معامله گران تبدیل کرد.

تکنیک‌های افزایش سرمایه، روش‌های سرمایه‌گذاری الگوریتمی، و مفاهیم و کاربرد این الگوریتم‌ها در استراتژی‌های معاملاتی موفق در این کار پیشنهاد شده‌اند. خواندن آن برای هر کسی که به تجارت الگوریتمی علاقه دارد توصیه می شود.

کتاب معاملات الگوریتمی
 • نام کتاب به انگلیسی: Algorithmic Trading: Winning Strategies and their Rationale
 • نام نویسنده: ارنی چان
 • سال انتشار: 2013
 • ترجمه فارسی: بله

10. ورودی و خروجی: بازدید از 16 اتاق بازرگانی

همانطور که از نام این کتاب پیداست، نویسنده آنچه را که در 16 اتاق بازرگانی در مناطق مختلف رخ داده است، شرح می دهد. الکساندر الدر هر یک از این 16 اتاق را که در نوع خاصی از تجارت تخصص دارند بررسی می کند و ویژگی های مشترکی را که منجر به موفقیت هر یک شده است، شرح می دهد. از جمله این صفات مشترک، رویکرد منظم و سیستماتیک، تمرکز و توجه به جزئیات است. علاوه بر این، توجه به عوامل جانبی مانند روانشناسی، بازار، تکنیک های معاملاتی و مطالعات موردی ارزش علمی بیشتری به مطالب می بخشد.

یک مطالعه بسیار توصیه شده برای افرادی که به دنبال دیدگاهی واقع بینانه در تجارت هستند. زیرا به خواننده کمک می‌کند تا پیچیدگی‌ها و چالش‌های واقعی را در هر بخش از معامله درک کند.

ورود و خروج کتاب
 • نام کتاب به انگلیسی: Entries & Exits: Visits to 16 Trading Room
 • نام نویسنده: الکساندر الدر
 • سال انتشار: 2006
 • ترجمه فارسی: خیر

در کنار این کتاب ها، چه مطالعات دیگری مهم است؟

سوالی که ممکن است برای بسیاری از مبتدیان دنیای تجارت پیش بیاید این است که آیا آشنایی با محیط معاملات و مطالعه کتاب های مرتبط کافی است؟ آیا این مطالعات ما را به یک معامله گر موفق و با تجربه تبدیل می کند؟ در پاسخ باید گفت که خواندن بهترین کتاب ها برای معامله گران لازم است، اما کافی نیست. یعنی علاوه بر تسلط بر بازاری که در آن معامله می کنید، باید مطالعات جانبی دیگری مانند یادگیری ابزار معاملاتی، آزمون و خطا و در نهایت توجه به تجربیات دیگران را در نظر بگیرید.

اگر شما نیز مشتاق یادگیری دنیای ارزهای دیجیتال و معاملات در این زمینه هستید، با دنبال کردن وبلاگ والکس، اطلاعات خود را همیشه به روز نگه دارید. تجربه خود از مطالعه کتاب های ارائه شده در این مقاله را با ما در میان بگذارید.

investopedia.com