منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟

بهترین صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟

در سال های اخیر، تعداد مبادلات ارز دیجیتال به طور چشمگیری افزایش یافته است. افزایش تعداد صرافی ها پس از پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال یک چیز طبیعی است. اما کدام یک از این صرافی ها برای ما بهتر است و چگونه بهترین صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم. هنگام انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال باید عوامل زیادی را در نظر گرفت، اما برای بسیاری از سرمایه گذاران، مواردی مانند نقدینگی، سهولت استفاده از پلتفرم و اینکه آیا صرافی در یک منطقه خاص عمل می کند یا خیر حرف اول را می زند.

چگونه بهترین صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

همانطور که گفته شد، چندین عامل وجود دارد که سرمایه گذاران باید قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین صرافی ارز دیجیتال برای تجارت یا سرمایه گذاری آنها در نظر بگیرند. در اینجا، ما این عوامل را به ترتیب نزولی بر اساس آنچه ممکن است برای یک سرمایه گذار معمولی ارزهای دیجیتال مهم باشد گردآوری کرده ایم:

1. صلاحیت قضایی
اول از همه، بررسی کنید که آیا صرافی مورد نظر شما به مشتریان کشوری که در آن زندگی می کنید خدمات می دهد یا خیر. قوانین و مقررات بسیاری در حوزه ارزهای دیجیتال بین المللی وجود دارد، بنابراین اگر پاسخ منفی است، نمی توانید از صرافی مورد نظر استفاده کنید. به عنوان مثال، صرافی بایننس، بزرگترین صرافی از نظر حجم تراکنش، ارائه خدمات به کاربران ایرانی را لغو کرد. یعنی ایرانی ها نمی توانند از این مبادله استفاده کنند.

2. سهولت استفاده

چقدر با تجارت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال آشنایی دارید؟ این یک نکته مهم در هنگام انتخاب صرافی ارز دیجیتال است.

سرمایه گذاران جدیدتر ممکن است هنگام برخورد با مواردی مانند سفارش کتاب ها یا نمودارها و سایر تبادل اطلاعات با یک رابط کاربری پیچیده احساس ترس کنند. در این مورد، یک تبادل ساده با یک رابط کاربری آسان برای مبتدیان ممکن است بهترین گزینه باشد. برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال دارای مضامین «پایه» و «پیشرفته» هستند که به کاربران اجازه می‌دهد طرح‌بندی صفحه خود را انتخاب کنند. برخی دیگر به طور خاص برای کسانی طراحی شده اند که به عنوان مبتدی وارد دنیای ارزهای دیجیتال می شوند تا از سردرگمی احتمالی جلوگیری کنند.

3. نقدینگی

معامله گران به نقدینگی نیاز دارند تا بتوانند در هر زمان معامله کنند. این بدان معناست که یک صرافی باید حجم زیادی از سفارش‌ها را در هر روز معین از طریق دفترچه‌های سفارش انجام دهد. برای به دست آوردن این حجم، یک صرافی یا باید کاربران زیادی داشته باشد یا باید کاربرانی داشته باشد که دارایی های زیادی را در صرافی نگه داشته و مرتباً آنها را معامله کنند. اگر نقدینگی صرافی کمتر باشد، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا دستور خرید یا فروش انجام شود. نقدینگی همچنین در زمان‌های نوسانات بالا، که اغلب در بازارهای کریپتو اتفاق می‌افتد، مهم است. نقدینگی کمتر می تواند نوسانات را تا حدی تشدید کند که قیمت ها بالا و پایین های چشمگیری را تجربه کنند.

4. فهرست ارزها

آیا بورس مورد نظر دارایی های مورد نظر شما را معامله می کند؟ با هزاران نوع مختلف ارز دیجیتال، هیچ صرافی نمی تواند آنها را در دسترس قرار دهد. به عنوان مثال، اکثر صرافی‌ها احتمالاً ارزهای رمزنگاری شده محبوبی مانند بیت‌کوین، اتریوم، سولانا، کاردانو و بایننس کوین را برای معامله در دسترس خواهند داشت، اما ممکن است ارزهای دیجیتال کمتر شناخته شده یا جدیدتری نداشته باشند.

به طور کلی، ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بالاتر در صرافی های بیشتری معامله می شوند. سرمایه گذارانی که به دنبال سکه های عجیب و غریب تر و جدیدتر هستند ممکن است نیاز به استفاده از مبادلات کوچکتر داشته باشند. این ممکن است به کمی تحقیق نیاز داشته باشد، بنابراین فهرستی از ارزهای رمزنگاری شده مورد علاقه خود تهیه کنید و بررسی کنید که کدام صرافی ها از معاملات آنها پشتیبانی می کنند.

5. امنیت

چندین صرافی در چند سال گذشته مشکلات امنیتی داشته اند، بنابراین ناگفته نماند که هنگام انتخاب صرافی باید امنیت را در اولویت قرار دهید. نگه داشتن ارزهای دیجیتال در صرافی های متمرکز به معنای اعتماد به شخص دیگری است. در بیشتر موارد، اگر صرافی هک شود یا کارمندی وجوه را بدزدد، سرمایه‌گذاران در نهایت دست خالی می‌مانند. و بله، کاملاً ممکن است!

اکثر صرافی ها اطلاعاتی در مورد اقدامات امنیتی در جایی از وب سایت های خود ارائه می دهند. هیچ صرافی 100% ایمن نیست و سخت است بدانید که امن ترین صرافی ارز دیجیتال کدام است، اما باید بررسی کنید که کدام صرافی نتایج بهتری دارد، کمترین مسائل امنیتی را دارد و در عین حال بیشترین کاربران را دارد.

6. شکوه

هنگام انتخاب یک رستوران، بسیاری از افراد نظرات را بررسی می کنند تا به آنها کمک کند تصمیم بگیرند کجا بروند. برای انتخاب صرافی ارز دیجیتال می توانید همین کار را انجام دهید. برای انجام یک تحقیق کوچک در مورد آنچه که کاربران گذشته و فعلی در مورد یک صرافی خاص گفته اند، عبارت “x crypto Exchange Reviews” را جستجو کنید.

7. کارمزد معاملات

مبادلات با اخذ کارمزد برای اکثر یا همه تراکنش ها سود می برند. خرید و فروش ارز دیجیتال، برداشت از حساب، دریافت وام و بسیاری از خدمات دیگر شامل این کارمزدها می شود. جزئیات این محاسبات را در وب سایت صرافی ها جستجو کنید تا از هزینه های پنهان تراکنش غافلگیر نشوید.

برخی از صرافی ها رمز مخصوص به خود را دارند. صرافی ها این توکن ها را ایجاد می کنند و اغلب از آنها برای پرداخت هزینه تراکنش استفاده می کنند. به عنوان مثال، اگر یک کاربر بایننس کوین های بایننس (BNB) را در کیف پول بایننس خود نگه دارد، کارمزد کمتری می پردازد و کارمزدها معمولاً با ارز BNB محاسبه می شود.

8. پشتیبانی مشتری

کاربران جدیدتر ممکن است در مورد اصول رمزنگاری و نحوه عملکرد صرافی ها سؤالاتی داشته باشند یا ممکن است در مقطعی با مشکل مواجه شوند. به همین دلیل خوب است که یک صرافی گزینه های پشتیبانی سریع داشته باشد. بازارهای کریپتو به سرعت تغییر می کنند و انتظار برای پاسخ از طرف پشتیبانی صرافی می تواند پیامدهای مالی واقعی داشته باشد. بنابراین سرمایه گذاران باید به قابل اعتماد بودن خدمات پشتیبانی بورس توجه کنند. اطمینان حاصل کنید که آنها به سرعت پاسخ می دهند، مشتریان به طور کلی خوشحال به نظر می رسند، و صرافی خدمات به مشتریان را در اولویت قرار می دهد.

9. حدود سپرده و برداشت

حتی زمانی که قصد دارید رمزارز را نگه دارید، ممکن است باز هم بخواهید در مقطعی برداشت کنید. بنابراین، مهم است بدانید که اگرچه اکثر صرافی‌ها حداقل سپرده ندارند، اما ممکن است محدودیت‌هایی برای مقدار پولی که کاربر می‌تواند در یک بازه زمانی معین برداشت کند، ایجاد کند. به عنوان مثال، یک معامله گر فقط می تواند روزانه 25000 دلار ارز فیات یا کریپتو برداشت کند. به این ترتیب، کسانی که علاقه مند به جابجایی مقادیر زیادی پول هستند ممکن است بخواهند محدودیت هایی مانند این را در نظر بگیرند.

کدام صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال بهتر است؟

اما سوال اصلی و اصلی این است که کدام صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال بهتر است!

احتمالاً قبلاً متوجه شده‌اید که «بهترین صرافی» برای هر فرد بسته به نیاز او به نوع خدمات، میزان سرمایه، کشوری که در آن زندگی می‌کند و ارزهایی که در نظر دارد متفاوت است. اما سایت مرجع ارزهای دیجیتال، Coin Market Cap، تمامی فاکتورهای ذکر شده را در رده صرافی در نظر گرفته و به هر صرافی امتیازی اختصاص داده است. بر اساس این نتایج، 5 صرافی برتر ارز دیجیتال به ترتیب بایننس، کوین بیس، کراکن، کوکوین و بیت فینکس هستند.

بهترین صرافی ارز دیجیتال

قابل توجه است که تقریباً هیچ یک از این صرافی ها برای کاربران ایرانی قابل دسترسی نیستند. برخی از کاربران با استفاده از آدرس های IP خارجی یا هویت جعلی از این صرافی ها استفاده می کنند که به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا در صورت تشخیص تخلف احتمال از دست دادن سرمایه وجود دارد.

بهترین صرافی داخلی ارز دیجیتال

فرقی نمی کند که قصد دارید از صرافی های متمرکز خارجی استفاده کنید یا صرافی های غیرمتمرکز. اما ابتدا باید ریال خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید. برای این منظور ابتدا باید در یک صرافی محلی ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. عواملی که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم برای انتخاب صرافی محلی نیز اعمال می شود.

صرافی ارز دیجیتال ارزنجا از سال 1395 خدمات خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده را ارائه می کند ارزنجا همیشه سعی داشته بهترین ها را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورد. بنابراین علاوه بر وب سایت صرافی، پلتفرم معاملاتی صرافی برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس در دسترس است. علاوه بر خرید بیت کوین و ارزهای شناخته شده، کاربران می توانند بیش از 400 ارز دیجیتال مختلف را در سریع ترین زمان ممکن معامله کنند و آنها را با خیال راحت در کیف پول داخلی صرافی ذخیره کنند. کاربران همچنین می توانند ارزهای دیجیتال خود را به صورت رایگان مبادله کنند. ناگفته نماند که کارشناسان ارزینجا 24 ساعته آنلاین هستند تا مشکلات کاربران را حل کنند و از طریق تیکت، چت آنلاین، تماس تلفنی و غیره می توان با پشتیبانی تماس گرفت.

برای خواندن اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال اخبار ما را دنبال کنید.