منو سایت

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری

اگر تازه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده اید، طبیعی است که در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کمی سردرگم باشید. زیرا با گذشت زمان حوزه کریپتو رشد زیادی داشته و طبیعتا دامنه انتخاب ها نیز افزایش یافته است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با مفاهیمی مانند؛ ارز دیجیتال چیست؟بیایید در مورد ارزش بازار و ویژگی های ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری صحبت کنیم.

کریپتوکارنسی نوعی ارز دیجیتال است که در یک سیستم غیرمتمرکز عمل می کند. بیت کوین اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز بود. این ارز در سال 2008 اختراع و در سال 2009 راه اندازی شد. از آن زمان تاکنون ارزهای رمزنگاری شده زیادی معرفی شده اند. طبق آمار، تا جولای 2022، بیش از 20268 ارز رمزنگاری شده در جهان وجود دارد که هر سال بر تعداد آنها افزوده می شود.

بر اساس داده‌های منتشر شده در وب‌سایت CoinMarketCap، تا 11 دسامبر 2022، بازار جهانی کریپتو 857 میلیارد دلار برآورد شده است که در 530 صرافی در سراسر جهان معامله می‌شود. با در نظر گرفتن این اعداد، انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری دشوار به نظر می رسد. در این مقاله نحوه انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری را بررسی خواهیم کرد.

هنگام انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در اینجا به چهار عامل مهم می پردازیم:

ارزش بازار (بازار سرمایه)

رتبه بندی ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار یکی از راه های انتخاب آنها برای سرمایه گذاری است. در اینجا لیستی از 10 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار (در زمان نگارش) آورده شده است.

بهترین ارز دیجیتال

همانطور که در جدول بالا مشاهده می شود، بیت کوین، اتریوم و تتر به ترتیب دارای بالاترین ارزش بازار هستند. در صنعت بلاک چین و کریپتو، اصطلاح ارزش بازار (یا ارزش بازار) معیار اندازه نسبی یک ارز دیجیتال است. دانستن ارزش بازار ارزهای دیجیتال می تواند در شناخت پتانسیل یک توکن خاص مفید باشد. اگرچه ارزش بازار به نوعی نشان دهنده سطحی از مشروعیت است، اما تنها معیاری برای تجزیه و تحلیل چشم اندازهای یک پروژه است.

توجه داشته باشید که هر چه ارزش بازار یک ارز دیجیتال بیشتر باشد، آن ارز دیجیتال در جامعه قابل قبول تر است. از سوی دیگر، هر چه ارزش بازار بالاتر باشد، مقاومت در برابر دستکاری بازار و فراز و نشیب های شدید بیشتر است. بنابراین، می توانید بخشی از سرمایه خود را به ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بزرگ مانند بیت کوین و اتریوم اختصاص دهید.

تعداد کل سکه های استخراج شده و عرضه فعلی

بررسی کنید که آیا عرضه محدودی از یک ارز دیجیتال خاص وجود دارد یا خیر. همچنین باید تعداد سکه هایی را که در حال حاضر در گردش هستند در نظر بگیرید. به عنوان مثال، کل عرضه بیت کوین به استخراج 756190 بلاک بیت کوین محدود می شود. تا دسامبر 2022، 19،230،543 سکه موجود است و تنها 1،769،457 سکه دیگر برای استخراج باقی مانده است.

تقاضا برای بیت کوین هر روز در حال افزایش است زیرا افراد بیشتری روی آن سرمایه گذاری می کنند، اما عرضه آن محدود است. افزایش تقاضا و عرضه محدود باعث افزایش قیمت هر دارایی می شود، همین امر در مورد بیت کوین نیز صدق می کند. بنابراین، هنگام تصمیم‌گیری برای خرید ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری، باید بررسی کنید که کل عرضه چقدر خواهد بود و چه مقدار از آن در حال حاضر در گردش است.

کاغذ سفید

هر ارز دیجیتال دارای یک کاغذ سفید است که تمام جزئیات پروژه مانند هدفی که برای آن ایجاد شده است، مشکلاتی که حل خواهد کرد، فناوری مورد استفاده و غیره را ذکر می کند. کاغذ سفید همچنین به چشم انداز توسعه دهندگان پروژه اشاره می کند. اگر کاغذ سفید واقع بینانه به نظر می رسد، می توانید قسمت محدودی از سرمایه خود را به آن اختصاص دهید. با گذشت زمان، می توانید تأیید کنید که چشم انداز ذکر شده در کاغذ سفید در دنیای واقعی اجرا می شود. اگر پاسخ مثبت باشد، تاثیر آن در افزایش ارزش سکه منعکس خواهد شد. بر این اساس می توانید سرمایه گذاری خود را افزایش دهید.

استفاده می کند

یکی از موارد مهمی که در کاغذ سفید ذکر شده استفاده از سکه یا ژتون است. این یکی از عوامل اصلی است که باعث می شود ارز دیجیتال در بین کاربران و سرمایه گذاران آن پذیرفته شود. علاوه بر این، موارد استفاده جدید ممکن است در طول زمان اضافه شوند. هرچه موارد استفاده بیشتر باشد، پروژه محبوب تر و ارزشمندتر است.

مثلا؛ از نظر فناوری و در حال حاضر، اتریوم یکی از بهترین موارد استفاده را دارد. به دلیل همین کاربردها است که اتریوم پس از بیت کوین دومین ارزش بازار بزرگ را دارد.

اگر موارد استفاده از یک ارز دیجیتال کاهش یابد، احتمال کاهش ارزش و ناپایدار شدن آن بیشتر است. بنابراین، هنگام تصمیم گیری بهترین ارز دیجیتال برای خرید، می توانید موارد استفاده از آن را به عنوان یک عامل کلیدی در نظر بگیرید.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

هنگامی که فهرستی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری تهیه کردیم، عوامل مختلفی از جمله عملکرد قیمت گذشته، ارتباطات و فناوری بلاک چین زیربنایی آنها و بسیاری موارد دیگر را در نظر گرفتیم. با این حال، بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرخطر و نوسان است، بنابراین قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری، لازم است بررسی های لازم را انجام دهید.

بیت کوین (BTC)

جای تعجب نیست که چرا بیت کوین اولین ارز در لیست ما است. بیت کوین قدیمی ترین ارز دیجیتال موجود امروزی است. با قیمت و ارزش بازار بسیار بالاتر از سایر گزینه های سرمایه گذاری در بازار کریپتو، به راحتی می توان فهمید که چرا این ارز دیجیتال رهبر بازار است.

این ارز دیجیتال به یکی از بهترین سرمایه گذاری های بلندمدت در تمام دوران ها با بزرگترین ارزش بازار، بزرگترین بازار معاملاتی و نقدینگی بالا تبدیل شده است. عرضه بیت کوین به ۲۱ میلیون محدود شده و از طرفی تقاضای آنها روز به روز در حال افزایش است. اکنون بسیاری از کسب و کارها بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت می پذیرند و این ارز دیجیتال را به یک سرمایه گذاری هوشمند تبدیل می کند. به عنوان مثال، ویزا یک تراکنش بیت کوین را راه اندازی کرد.

اتریوم (ETH)

اتریوم شبکه ای است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا قراردادهای هوشمند و ارز دیجیتال خود را ایجاد کرده و آنها را در شبکه مستقر کنند. اگرچه اتریوم از نظر ارزش بسیار عقب تر از بیت کوین است، اما از رقبای خود نیز بسیار جلوتر است. اگرچه این ارز بسیار دیرتر از برخی ارزهای دیجیتال دیگر عرضه شد، اما به لطف فناوری منحصر به فرد خود جایگاه خود را در بازار پیدا کرد. اتریوم در حال حاضر محبوب ترین بلاک چین و دومین ارز دیجیتال بزرگ پس از بیت کوین است.

اکنون که ارتقای موسوم به “ادغام” به طور کامل اجرا شده است، اتریوم جایگاه بیشتری را به دست خواهد آورد. ارتقاء در ماه سپتامبر اتریوم را به اجماع اثبات سهام سوق داد که باعث کاهش تعداد سکه ها و منسوخ شدن استخراج می شود. علاوه بر این، ادغام به طور قابل توجهی مصرف انرژی اتریوم را کاهش داد و استفاده از آن را گسترده تر کرد. ناگفته نماند که تیم توسعه اتریوم در حال کار بر روی برنامه‌های مرتبط برای ارتقاء آینده است. ارتقاهایی که سرعت شبکه را افزایش می دهد و امکان برداشت اتریوم سهامدار (که در حال حاضر یک محدودیت شبکه در نظر گرفته می شود) را ممکن می سازد.

چند ضلعی (MATIC)

Polygon توسط تیمی ایجاد شد که سهم قابل توجهی در توسعه پلتفرم اتریوم داشت. Polygon برای مقیاس پذیری اتریوم و توسعه زیرساخت طراحی شده است. به عنوان یک راه حل «لایه دو»، این پلتفرم اتریوم را به یک سیستم چند زنجیره ای گسترش می دهد و سرعت تراکنش را بهبود می بخشد.

Polygon توسط صرافی های ارز دیجیتال Binance و Coinbase پشتیبانی می شود. توکن آن، MATIC، برای خدمات پرداخت، کارمزد تراکنش ها و به عنوان ارز تسویه حساب استفاده می شود. در حال حاضر این پلتفرم بیش از 37000 اپلیکیشن غیرمتمرکز دارد. همچنین برخی از شرکت های بزرگ مانند متا و استریپ از این بلاک چین استفاده می کنند که می تواند به رشد بیشتر شبکه در آینده کمک کند.

پیوند چین (LINK)

Chainlink از یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز برای تسهیل تعاملات امن بین بلاک چین ها و فیدهای داده خارجی، رویدادها و روش های پرداخت استفاده می کند. به عبارت ساده تر، ChainLink داده های دنیای واقعی را به بلاک چین می آورد. استفاده از Chainlink باعث شده است که تقریباً با اکثر پروژه‌های DeFi و زمینه‌های مختلف در کریپتو همکاری و تعامل داشته باشد. این پلتفرم حتی از حوزه رمزنگاری فراتر رفت، به عنوان مثال یک مشارکت استراتژیک با گوگل، که بر اساس آن، گوگل از پروتکل Chainlink برای اتصال کاربران به سرویس های ابری خود استفاده می کند. این پلتفرم همچنین از راه اندازی سرویس سهام خود در اواسط دسامبر خبر داد که قیمت آن را از 6 دلار به 9 دلار در زمستان کریپتو افزایش داد.

برای خواندن اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال اخبار ما را دنبال کنید.