منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بنیانگذار Terra، دو کوان، در صربستان مخفی شده است

بنیانگذار Terra، دو کوان، در صربستان مخفی شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بنیانگذار Terra، دو کوان، در صربستان مخفی شده است

مقامات کره جنوبی از دولت صربستان خواسته اند تا برای بازگرداندن دو کوان به کره جنوبی برای رسیدگی به اتهاماتش کمک کند.

تعقیب جهانی برای بنیانگذار و مدیر عامل جنجالی Traform Labs، دو کوان، ادامه دارد و مقامات کره جنوبی اکنون بر این باورند که او پس از ترک سنگاپور در ماه سپتامبر به صربستان رفته است. طبق گزارش Chosun Media در 11 دسامبر، مقامات کره جنوبی محل اختفای دو کوان را پیگیری کردند و متوجه شدند که او اکنون در صربستان است. یکی از کارمندان در این پست گفت:

ما اخیراً اطلاعاتی دریافت کردیم مبنی بر اینکه مدیر عامل کوان در صربستان است و معلوم شد که درست است.

در این گزارش همچنین آمده است که وزارت دارایی کره جنوبی به عنوان بخشی از تحقیقات “از دولت صربستان درخواست همکاری می کند”. مقامات کره جنوبی از زمان فروپاشی Terra در جستجوی دو کوان بوده اند، اما به نظر می رسد تا کنون هیچ شانسی برای یافتن او نداشته اند.

مشخص شد که این مرد 31 ساله در اواخر آوریل، درست قبل از فروپاشی اکوسیستم Terra، به سنگاپور نقل مکان کرده است. در 14 سپتامبر، بخش اوراق بهادار و جرایم مالی دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول، حکم بازداشت کوان را به اتهام نقض قوانین بازار سرمایه کره جنوبی صادر کرد. در همان زمان، مقامات سنگاپور تأیید کردند که کوان دیگر در این کشور نیست و به نظر می رسد با یک مقصد نامعلوم جدید به دبی پرواز کرده است. اندکی پس از آن، در 26 سپتامبر، اینترپل همچنین یک “اخطار قرمز” علیه دو کوان صادر کرد.

در 6 اکتبر، وزارت امور خارجه کره جنوبی به کوان دستور داد گذرنامه خود را تسلیم کند. این وزارت افزود که عدم رعایت این دستور منجر به لغو کامل گذرنامه وی می شود. در اواخر همان ماه، دادستان‌های کره جنوبی گزارش‌هایی را تأیید کردند که دو کوان برای توقف احتمالی قبل از رفتن به مقصد دیگری (که به نظر می‌رسد ممکن است صربستان بوده است) به دبی پرواز کرده است.

اگر معلوم شود که Do Quan در صربستان است، باید دید کره جنوبی برای استرداد بنیانگذار Terra چه خواهد کرد. در حالی که کره جنوبی با 31 کشور پیمان استرداد دوجانبه دارد، صربستان در میان آنها نیست. با این حال، کره جنوبی همچنین دارای یک معاهده بسیار گسترده تر استرداد چندجانبه با شورای اروپا است که صربستان آن را امضا کرده است.

کوان گفت که “دوید” و “هیچ تلاشی برای پنهان شدن نکرد”. او در چند ماه گذشته به فعالیت خود در شبکه های اجتماعی ادامه داده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.