منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بنیاد سولانا 180 میلیون دلار در صرافی FTX از دست داد

بنیاد سولانا 180 میلیون دلار در صرافی FTX از دست داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بنیاد سولانا 180 میلیون دلار در صرافی FTX از دست داد

ضرر 180 میلیون دلاری بنیاد سولانا با فروپاشی صرافی FTX

بنیاد سولانا تا 6 نوامبر، درست قبل از توقف پردازش برداشت، بیش از 180 میلیون دلار ارز دیجیتال را در صرافی FTX نگه داشت.

دارایی های FTT و SRM

به گفته بنیاد سولانا، از 6 نوامبر، سولانا نزدیک به 1 میلیون دلار پول نقد در FTX داشت. این سازمان غیرانتفاعی گفت که این وجوه برای عملیات آن «ناچیز» است و کمتر از 1 درصد از ذخایر نقدی آن را نشان می‌دهد.

با این حال، این سازمان دارایی های دیجیتال بیشتری را از دست داده است. اگرچه هیچ ارز سولانا در FTX وجود ندارد، اما تقریباً 3.43 میلیون توکن FTX (FTT) و 134.54 میلیون توکن سرم (SRM) متعلق به بنیاد Solana اکنون در صرافی قفل شده است.

علاوه بر این، این بنیاد دارای 3.24 میلیون سهم از سهام عادی FTX بود.

به گفته کوین گکو، FTT در آن زمان بیش از 22 دلار معامله می شد، در حالی که ارزش SRM تقریباً 0.80 دلار بود. طبق داده های بنیاد، آنها به ترتیب 75.46 میلیون دلار و 107.6 میلیون دلار FTT و SRM در بورس داشتند.

FTT نماد سودمند صرافی FTX است که به دارندگان آن تخفیف هایی در کارمزد تراکنش می دهد. در همین حال، SRM نشانه مدیریت شبکه Serum است. یک پروتکل تبادل غیرمتمرکز با تمرکز بر مقیاس پذیری که توسط کنسرسیومی شامل FTX Exchange، Alameda Research و Solana Foundation راه اندازی شد.

پس از سقوط FTX، FTT به 1.32 دلار سقوط کرد در حالی که SRM با 0.32 دلار معامله شد. حتی خود سولانا نیز متحمل ضررهای هنگفتی شد و در این ماه به زیر 15 دلار سقوط کرد و از نظر ارزش بازار از ده ارز دیجیتال برتر خارج شد. نوامبر گذشته، سولانا به بالاترین قیمت خود یعنی 259 دلار رسید.

علیرغم این ضررها، بنیاد سولانا گفت که شبکه آن پس از این شکست “هیچ مشکل قابل توجهی در عملکرد یا زمان کار” نداشته است. لازم به ذکر است که بلاک چین سولانا در گذشته چندین بار قطع شده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.