منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بنکمن فرید با قرار وثیقه 250 میلیون دلاری از زندان آزاد شد

بنکمن فرید با قرار وثیقه 250 میلیون دلاری از زندان آزاد شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بنکمن فرید با قرار وثیقه 250 میلیون دلاری از زندان آزاد شد

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار امپراتوری ارزهای دیجیتال FTX که اکنون در حال فروپاشی است، روز پنجشنبه برای اولین بار در دادگاه منهتن حضور یافت. بانکمن-فرید در این دادگاه با اتهامات بسیاری از جمله پولشویی مربوط به ورشکستگی ده ها شرکت تحت کنترل خود روبرو بود.

بر اساس گزارش دادگاه از رویترز، نیکلاس روس، دادستان ایالات متحده، برای آزادی موقت بنکمن-فرید درخواست وثیقه 250 میلیون دلاری کرد و به قاضی آمریکایی گابریل گورنشتاین گفت که بنکمن-فرید باید پاسپورت خود را تحویل دهد و والدینش در کالیفرنیا در حبس خانگی بمانند. او همچنین باید تحت درمان منظم و ارزیابی سلامت روان قرار گیرد.

بنکمن-فرید، 30 ساله، پس از موافقت با استرداد از باهاما، جایی که او و بسیاری از امپراتوری FTX در آنجا مستقر بودند، درست عصر قبل از جلسه دادرسی وارد ایالات متحده شد. او از 12 دسامبر به درخواست دادستان های ایالات متحده که او را به سرقت میلیاردها دلار از وجوه مشتریان FTX متهم می کنند، در زندان باهاما به سر می برد.

بنکمن-فرید با چندین اتهام فدرال از جمله پولشویی و کلاهبرداری روبرو است. اتهاماتی که می تواند او را برای چندین دهه پشت میله های زندان قرار دهد.

در حالی که FBI چهارشنبه شب بنکمن-فرید را از باهاما اسکورت کرد، دو تن از همکاران بلندپایه سابق او به اتهامات مربوط به کلاهبرداری اعتراف کردند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.