منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بریتانیا قوانینی را برای ارزهای دیجیتال ایجاد خواهد کرد

بریتانیا قوانینی را برای ارزهای دیجیتال ایجاد خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بریتانیا قوانینی را برای ارزهای دیجیتال ایجاد خواهد کرد

بریتانیا قوانینی را برای ارزهای دیجیتال ایجاد خواهد کرد

دولت بریتانیا می‌خواهد مقررات محلی بخش ارزهای دیجیتال را تقویت کند تا از رویداد ناگوار دیگری مانند فروپاشی صرافی FTX جلوگیری کند. ریشی سوناک، نخست وزیر تازه منصوب شده بریتانیا، به عنوان قهرمان فناوری بلاک چین شناخته می شود و استدلال می کند که این کشور باید به یک “مرکز جهانی فناوری دارایی دیجیتال” تبدیل شود.

حفاظت از مردم مهمتر از هر چیز دیگری است

اندرو گریفیث، وزیر دارایی، قصد دولت را برای ایجاد یک چارچوب قانونی برای صنعت ارز دیجیتال محلی که توسعه این فناوری را خفه نکند، فاش کرده است. هدف اصلی ارائه حداکثر امنیت برای سرمایه گذاران در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. ما بر تعهد خود به رشد اقتصادی و تغییرات و نوآوری های فناوری، از جمله فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال، ثابت قدم می مانیم. اما ما همچنین باید از مصرف کنندگانی که این فناوری جدید را اتخاذ می کنند محافظت کنیم.

گریفیث قبلاً استدلال کرده بود که بریتانیا باید حفاظت از کاربران ارزهای دیجیتال را بهبود بخشد تا از یک فاجعه صنعتی دیگر مانند فروپاشی صرافی FTX جلوگیری کند. این فاجعه باعث کاهش شدید ارزش کلی بازار و زیان قابل توجهی برای سرمایه گذاران شد و اعتماد به کل بخش را تضعیف کرد. همچنین یک اثر دومینویی ایجاد کرد که باعث شد بسیاری از بازیگران دیگر با مشکلات نقدینگی مواجه شوند یا حتی اعلام ورشکستگی کنند. بلاک چین و جنسیس که زمانی شرکت‌های برجسته در بازار بودند، نمونه‌هایی از موسسات شکست خورده هستند.

قوانین پیشنهادی توسط مقامات بریتانیا، شرکت‌های دارایی دیجیتال را ملزم می‌کند که اسناد افشا را برای مشتریان منتشر کنند. آنها همچنین مقرراتی را در مورد تبلیغات کریپتو ارائه می کنند و به نهادهای ثبت شده در اداره رفتار مالی اجازه می دهند کمپین های بازاریابی را راه اندازی کنند. با این حال، مقررات آتی ممکن است چندین سال طول بکشد تا پارلمان به طور رسمی آن را تصویب کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.