منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بررسی ریپل قیمت: چه اتفاقی برای بازگشت سرمایه به بازار خواهد افتاد؟

بررسی ریپل قیمت: چه اتفاقی برای بازگشت سرمایه به بازار خواهد افتاد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی ریپل قیمت: چه اتفاقی برای بازگشت سرمایه به بازار خواهد افتاد؟

قیمت ریپل (XRP) در حال حاضر بالاتر از خط روند صعودی 0.3850 دلار است. این ارز توانسته حرکت صعودی اولیه خود را حفظ کند و همچنان بالاتر از محدوده 0.3926 دلار به نظر می رسد.

به گزارش والکس و به نقل از cryptonews، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در روز گذشته 1 درصد افزایش یافت و به 859.91 میلیارد دلار رسید. مخاطبان ارزهای دیجیتال معروف روز مثبتی را شاهد بودند.

یکی از دلایل احتمالی افزایش قیمت می تواند اظهارات باشد جروم پاول (جروم پاول)، رئیس فدرال رزرو. وی در آخرین سخنان خود به احتمال تغییر سیاست پولی به سمت کاهش تدریجی نرخ سود اشاره کرد. این اظهارات منجر به کاهش ارزش دلار (پایین ترین سطح در سه ماه اخیر) و افزایش قیمت ریپل شد. به طور کلی بین شاخص دلار (DXY) و قیمت ارزهای دیجیتال رابطه معکوس وجود دارد.

از سوی دیگر، افزایش تعداد معاملات بزرگ ریپل نشانه خوبی نیست زیرا ارز با فشار فروش موجود دست و پنجه نرم می کند. علاوه بر این، صرافی کوین بیس اعلام کرد که از 5 دسامبر، این ارز را به همراه چند ارز دیجیتال دیگر از لیست ارزهای پشتیبانی شده در کیف پول خود حذف خواهد کرد. دلیل این امر تقاضای کم برای این ارزهای دیجیتال است.

همانطور که خیلی ها می دانند اخیراً شرکت های بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال اعلام ورشکستگی کرده اند که به این بخش آسیب وارد کرده است. با این حال، بازار روند نزولی خود را معکوس کرد و در روز گذشته شاهد بهبودی جزئی بود. دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم توانستند از 17000 دلار و 1200 دلار عبور کنند. دوج کوین (DOGE) ضربان (XRP) سولانا (SOL) و لایت کوین (LTC) نیز عملکرد خوبی داشت.

جروم پاول اعلام کرد که بانک مرکزی افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد. بازار با احتمال 80 درصد معتقد است که فدرال رزرو در نشست آتی خود نرخ بهره را 50 واحد پایه (BPS) افزایش خواهد داد، در حالی که 20 درصد معتقدند که این افزایش 75 واحد پایه خواهد بود.

80 میلیون ریپل در سه تراکنش به صرافی های متمرکز منتقل شد. چنین داده‌هایی نشان می‌دهند که انتقال اول احتمالاً یک انتقال داخلی بین کیف پول‌های گرم Bitso است، اما انتقال دوم به ارزش 30 میلیون ریپل متعلق به یک کیف پول غیرمرتبط و احتمالاً شخصی است. بنابراین در بدترین حالت ممکن است 30 میلیون ریپل به بازار عرضه شود و فشار فروش افزایش یابد.

پرونده بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ممکن است زودتر از حد انتظار به پایان برسد. در پاسخ به اعتراض SEC به درخواست ریپل برای قضاوت اجمالی، وکلای ریپل پاسخی را به دادگاه ارسال کردند که می توانید آن را اینجا بخوانید.

اما اگر به نمودار قیمت و تحلیل تکنیکال نگاه کنیم، حمایت اولیه ریپل در محدوده 0.3900 دلار است که نقطه تلاقی روند اخیر قیمت است.

نمودار قیمت ریپل با خط روند و سطوح مقاومت/حمایت
نمودار قیمت ریپل با خط روند

از سوی دیگر، اولین مقاومت پیش رو در 0.4110 دلار قرار دارد و شکستن این سطح می تواند قیمت ریپل را به 0.4375 دلار برساند.