منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برای آشنایی با ارزهای دیجیتال آینده، این ارزهای دیجیتال را دنبال کنید

برای آشنایی با ارزهای دیجیتال آینده، این ارزهای دیجیتال را دنبال کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برای آشنایی با ارزهای دیجیتال آینده، این ارزهای دیجیتال را دنبال کنید

برای آشنایی با ارزهای دیجیتال آینده، این ارزهای دیجیتال را دنبال کنید

با بیش از 21000 سکه و توکن ارزهای دیجیتال مختلف در بازار، علاقه سرمایه گذاران به سرعت در حال افزایش است. اما انتخاب ترکیب مناسب برای به حداکثر رساندن بازده سرمایه گذاری بلندمدت خود در بهترین شرایط می تواند مشکل باشد.

در این مقاله شما را با 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری بلند مدت آشنا می کنیم.

آیا ارز دیجیتال حرام است یا حلال؟

1- بیت کوین (BTC)

بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار است. می توانید از آن برای خریدهای آنلاین و آفلاین استفاده کنید، یا اگر مانند اکثر سرمایه گذاران بیت کوین هستید، به آن به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید. این ارز دیجیتال بیشتر به یک سرمایه گذاری مطمئن تبدیل شده تا یک ارز و جایگاه مطمئنی در سبد سرمایه گذاری شما خواهد داشت.

بیت کوین، مانند همه ارزهای دیجیتال، دارایی بی ثباتی است. همانطور که کاهش اخیر آن به کمتر از 16000 دلار از بالاترین سطح یک ساله خود یعنی 69000 دلار نشان می دهد. با این حال، در مقطعی در سال گذشته این دارایی بهترین سرمایه گذاری در 10 سال گذشته بود و ارتقاء شبکه اخیر برای افزودن عملکرد، پلتفرم را بیشتر کرده است. مفید است و می تواند سکه را با ارزش تر کند. از آنجایی که همه ارزهای دیجیتال می توانند نوسان داشته باشند، اگر به دنبال نگهداری طولانی مدت هستید، ممکن است منطقی باشد که از اولین و با ارزش ترین ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

2- اتریوم (ETH)

اتریوم از نظر ارزش بازار به عنوان دومین ارز دیجیتال بزرگ رتبه بندی می شود. اتریوم هم نام یک پلتفرم بلاک چین و هم نام رمز ارز بومی آن پلتفرم است. این توکن می تواند به عنوان یک ذخیره ارزش برای بیت کوین استفاده شود، اما اتریوم همچنین به عنوان یکی از بهترین پلتفرم ها برای برنامه های غیرمتمرکز، که به dApps نیز معروف است، ظاهر شده است. در واقع، به دلیل پشتیبانی از برنامه هایی مانند قراردادهای هوشمند که در صورت برآورده شدن شرایط خاص، عملکردی را به طور خودکار اجرا می کنند، به پلتفرمی مورد علاقه برای توسعه دهندگان تبدیل شده است.

اتریوم اخیراً ارتقایی به نام Marj انجام داده است که شبکه را از یک پروتکل اثبات کار به یک پروتکل اثبات سهام تبدیل کرده است. با توجه به وب سایت اتریوم، انتظار می رود این ارتقا مقیاس پذیری، امنیت و پایداری شبکه را بهبود بخشد.

اتریوم را از آرزینجا خریداری کنید

3- کاردانو (ADA)

Cardano یکی دیگر از ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری های بلند مدت است. در حالی که عملکرد این ارز دیجیتال اخیرا به شدت منفی بوده است. بنیانگذار آن، چارلز هاسکینسون، معتقد است که کاردانو می تواند به راحتی از این وضعیت خارج شود و این پلتفرم، اگرچه برتری زیادی نسبت به اتریوم دارد، اما با ارتقای اتریوم به اثبات سهام، رقیب قدرتمندی پیدا کرده است. در حالی که اتریوم از پروتکل اثبات کار قدیمی‌تری برای تأیید تراکنش‌ها و محافظت از یکپارچگی شبکه قبل از ادغام استفاده می‌کرد، پروتکل اثبات سهام کاردانو به روشی مشابه کار می‌کرد، اما سریع‌تر، ارزان‌تر و کارآمدتر بود. در حالی که ارتقای اتریوم به اثبات سهام می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد، محبوبیت کاردانو در میان توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز می تواند تقاضا برای توکن ADA آن را بالا نگه دارد.

4- پولکادات (DOT)

پولکادات با ارزش بازار بیش از 6.26 میلیارد دلار تا 6 دسامبر 2022 به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلندمدت تبدیل شده است. این نه تنها یک ارز دیجیتال است، بلکه یک شبکه بلاک چین است که در آن توسعه دهندگان می توانند سیستم های غیرمتمرکز خلاقانه بسازند. . Polkadot برای اتصال بلاک چین های مستقل مختلف به یک شبکه واحد و حتی ایجاد زنجیره های جدید طراحی شده است. این ادغام به کاربران اجازه می دهد تا به اعتبار شبکه تراکنش های امنیتی و اثبات سهام دسترسی داشته باشند و انتقال دارایی های دیجیتال مانند برنامه ها و توکن ها را در زنجیره های بلوکی تسهیل می کند.

5- لینک چین (لینک)

چین لینک به عنوان پنجمین ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری بلندمدت رتبه بندی شده است. شبکه Chainlink مبتنی بر اتریوم که در سال 2014 راه اندازی شد، داده های بلادرنگ را از قراردادهای هوشمند خارج از بلاک چین از طریق گره ها و اوراکل ها به بلاک چین ارائه می کند و ماموریت آن ایجاد اولین شبکه اوراکل بلاک چین در جهان است. اوراکل ها پشت برخی از مهم ترین فناوری های بلاک چین هستند و نقش مهمی در توسعه بلاک چین دارند. ارتقاء Chainlink 2.0 که در سال 2021 معرفی شد، شبکه‌های اوراکل خارج از زنجیره را برای کاهش فشار محاسباتی روی شبکه اصلی اتریوم ایجاد می‌کند.

6- Dicenterland (MANA)

Dicentraland یک پلت فرم مجازی املاک و مستغلات است که بازیکنان می توانند زمین مجازی را بخرند، بفروشند و معامله کنند. هر قطعه زمین عملاً به عنوان NFT با استفاده از قراردادهای هوشمند ERC-721 ضرب می شود. سرمایه گذاران باید از MANA به عنوان ارز دیجیتال بومی برای تجارت این توکن های مجازی استفاده کنند. Decentraland در سال 2021 به یکی از محبوب ترین ارزهای رمزنگاری شده در Metaverse تبدیل شد و در مدت زمان کوتاهی از 0.08 دلار به 3.2 دلار رسید.

7- تاما دوج (TAMA)

Tamadog یکی دیگر از سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت رمزنگاری پیشنهادی ما برای سال 2022 است که از زمان فهرست شدن در صرافی متمرکز OKX تقریباً 2000 درصد افزایش یافته است. با چنین سابقه چشمگیر در چنین مرحله اولیه توسعه، TamaDog یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در حال ظهور در سال 2022 است و به نظر می رسد در هفته ها و ماه های آینده بیشتر به دست بیاورد.

8- چند ضلعی (MATIC)

پولیگون (MATIC) یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلندمدت است. این ارز دیجیتال یک پلتفرم منبع باز است که بر روی اتریوم ساخته شده است تا به عنوان یک راه حل مقیاس پذیر عمل کند. هدف Polygon این است که اتریوم و سایر شبکه های ارز دیجیتال را مقیاس پذیرتر کند. MATIC، ارز دیجیتال بومی شبکه، از 0.0035 دلار در سال 2019 به 2.92 دلار در سال 2021 افزایش یافت.

متیک را از ارزنجا بخرید

9- سولانا (SOL)

Solana (SOL) یک بلاک چین منبع باز است که راه حل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را در اختیار کاربران قرار می دهد. این بلاک چین امکان ایجاد برنامه های غیرمتمرکز با استفاده از قراردادهای هوشمند، مشابه اتریوم را فراهم می کند. سولانا می تواند تا 50000 تراکنش در ثانیه (TPS) را با هزینه متوسط ​​فقط 0.00025 دلار برای هر تراکنش پردازش کند. SOL، توکن بومی، از 1.8 دلار در ژانویه 2021 به حداکثر 260 دلار در نوامبر همان سال رسید.

10- ریپل (XRP)

صدها بانک و موسسه مالی از ریپل به عنوان یک سیستم پرداخت متقابل استفاده می کنند. مؤسسات از طراحی واقعاً غیرمتمرکز و کم هزینه XRP سود می برند. ریپل پرداخت های جهانی را سریع و مقرون به صرفه انجام داده است. دفتر کل XRP می تواند 15000 تراکنش در ثانیه را با هزینه 0.002 دلار پردازش کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)