منو سایت

بحران FTX راه حلی ندارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بحران FTX راه حلی ندارد

مدیر ارشد فناوری Teter امید خود را نسبت به FTX قطع کرده است

صرافی ارزهای دیجیتال FTX در تلاش برای ایجاد حفره چند میلیارد دلاری در ترازنامه خود، یک راه نجات بالقوه را از دست داده است.

پائولو آردوینو، ناشر استیبل کوین، در 10 نوامبر تایید کرد که این شرکت “هیچ برنامه ای برای سرمایه گذاری یا وام دادن به FTX/Alameda” ندارد.

نظرات آردوینو به دنبال گزارش رویترز در 10 نوامبر بود که نشان می داد FTX اکنون با کسری 9.4 میلیارد دلاری مواجه است و سام بانکمن، مدیر عامل FTX به چندین شرکت که به دنبال پول نقد برای راه اندازی بازار سهام بودند، مراجعه کرده است.

بر اساس این گزارش، تتر، صرافی ارزهای دیجیتال OKX و شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Sequoia Capital از جمله شرکت هایی هستند که Sequoia Capital برای تامین مالی به آنها مراجعه کرده است و طبق گزارش ها، هر شرکت یک میلیارد دلار یا بیشتر درخواست می کند.

پاسخ CTO Tether با پست وبلاگ 9 نوامبر از Tether مطابقت دارد که به جامعه اطمینان می دهد که در معرض Alameda یا FTX قرار نگرفته است.

همچنین گزارش شد که در 10 نوامبر، صادرکننده استیبل کوین، 46،360،701 تتر متعلق به FTX را در کیف پول بلاک چین Tron خود مسدود کرد تا از اجرای قانون پیروی کند.

در حال حاضر مشخص نیست که ایکس اکسچنج یا سکویا کپیتال در نظر دارند از صرافی جنگنده حمایت کنند.

با این حال، Lennix Lai، رئیس بازارهای مالی در OKX، پیشتر در 9 نوامبر به رویترز گفت که Sam Bankman برای کمک به مشکلات نقدینگی FTX تا 4 میلیارد دلار از صرافی درخواست کرده است، اگرچه او تایید نکرد که آیا این شرکت به FTX کمک خواهد کرد یا خیر. یا نه

در همین حال، در 10 نوامبر، Sequoia سرمایه گذاری نزدیک به 214 میلیون دلاری خود را در FTX به صفر رساند و آن را یک زیان کلی نامید و گفت که مشکلات نقدینگی FTX “یک ریسک پرداخت بدهی ایجاد می کند”، اما اضافه کرد که تأثیر زیادی بر شرکت نخواهد گذاشت.

به گفته دو منبع ناشناس که توسط Axios در 10 نوامبر گزارش شده است، FTX همچنین با صرافی کریپتو کراکن تماس گرفته است، اما نگفته است که آیا معامله ای بین دو طرف انجام شده است یا خیر.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Axe، Kraken، Sequoia Capital و FTX تماس گرفت، اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

در حال حاضر، به نظر می‌رسد که FTX ممکن است به برداشت‌های محدود از طریق تراکنش در بلاک چین ترون ادامه دهد که امکان مبادله دارایی‌های آن را به نسبت ۱:۱ با کیف پول‌های خارجی فراهم می‌کند. این معامله باعث شد که توکن های مبتنی بر Tron 1200 درصد در این پلتفرم معامله شوند زیرا کاربران برای خروج از صرافی عجله داشتند.