منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با کاهش قیمت بیت کوین به 5700 دلار، نیمی از سرمایه گذاران ضرر کردند

با کاهش قیمت بیت کوین به 5700 دلار، نیمی از سرمایه گذاران ضرر کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با کاهش قیمت بیت کوین به 5700 دلار، نیمی از سرمایه گذاران ضرر کردند

کاهش 5700 دلاری قیمت بیت کوین در کمتر از یک هفته، بسیاری از سرمایه گذاران کوچک و بزرگ را تحت فشار قرار داده است. حتی جهش 1000 دلاری قیمت ها تنها چند دقیقه پس از انتشار آمار تورم ایالات متحده تغییر چندانی در وضعیت ایجاد نکرد.

به گزارش کوین تلگراف، داده های شرکت تحلیلی گلاسنود نشان داد که بیش از یک سوم آدرس های بیت کوین از دست رفته را سرمایه گذاران بلندمدت تشکیل می دهند که رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

بازده بیت کوین در روزهای اخیر به شدت کاهش یافته است و داده های چین تأیید می کند که حتی سرمایه گذاران باتجربه نیز پول خود را از دست می دهند.

سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین در حال غرق شدن در زیان هستند

پس از سقوط قیمت بیت کوین به کمترین میزان در 2 سال گذشته یعنی 15600 دلار، سرمایه گذاران ضررهای زیادی را متحمل شدند. حتی با قیمت فعلی 17300 دلار، اوضاع خیلی بهتر نیست.

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران درازمدت زیان‌ده ۳۵.۴ درصد از عرضه بیت‌کوین (بیش از ۵.۹ میلیون سکه) در ۹ نوامبر را به خود اختصاص دادند. این رقم در 10 نوامبر تنها یک درصد کاهش داشت.

همچنین، سرمایه گذاران کوتاه مدت 17 درصد دیگر در عرضه بیت کوین در 9 نوامبر (18 نوامبر) ضرر کردند. تا این تاریخ، تنها 0.06 درصد از سرمایه گذاران کوتاه مدت بیت کوین سودآور بوده اند.

با کاهش قیمت بیت کوین به 5700 دلار، نیمی از سرمایه گذاران ضرر کردند
نمودار سرمایه گذاران بلند مدت و کوتاه مدت بیت کوین که در سود یا زیان هستند

آدرس های کیف پولی که بیت کوین را برای بیش از 155 روز نگه می دارند به عنوان سرمایه گذاران بلندمدت طبقه بندی می شوند و آدرس هایی که بیت کوین را برای کمتر از 155 روز نگه می دارند به عنوان سرمایه گذاران کوتاه مدت طبقه بندی می شوند.

در حال حاضر، تعداد آدرس‌های انتفاعی بیت‌کوین که کمتر از نیمی از کل عرضه را تشکیل می‌دهند، در پایین‌ترین سطح خود از زمان شروع بحران کووید-19 در مارس 2020 است.

با کاهش قیمت بیت کوین به 5700 دلار، نیمی از سرمایه گذاران ضرر کردند
نمودار درصد آدرس ها در درآمد بیت کوین

دو خط روند برای اولین بار از هم عبور کردند

نگاهی به سایر داده های مشابه نشان می دهد که چگونه سودآوری بیت کوین می توانست تا این حد پایین بیاید.

بر اساس داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، میانگین متحرک 200 روزه بیت کوین برای اولین بار از میانگین متحرک 200 هفته ای عبور کرد.

به عبارت دیگر، قیمت بیت کوین در 200 روز گذشته در مقایسه با الگوهای گذشته بسیار پایین بوده است.

با کاهش قیمت بیت کوین به 5700 دلار، نیمی از سرمایه گذاران ضرر کردند
میانگین متحرک 200 روزه و 200 هفته ای در نمودار قیمت هفتگی بیت کوین

همانطور که یک تحلیلگر محبوب توییتر به نام TXMC Trades نوشت:

این چیز جدیدی است.

همانطور که در گذشته ذکر شد، میانگین متحرک 200 هفته ای یک خط روند قیمت کلیدی در بازار نزولی است. با این حال، قیمت بیت کوین به طور مداوم در سال جاری به زیر کاهش یافته است.

البته این خط روند به مسیر صعودی خود ادامه می دهد و هنوز سیر نزولی نداشته است.