منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با کاهش قیمت بیت کوین، ضرر Microstrategy به 1.8 میلیارد دلار رسید

با کاهش قیمت بیت کوین، ضرر Microstrategy به 1.8 میلیارد دلار رسید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با کاهش قیمت بیت کوین، ضرر Microstrategy به 1.8 میلیارد دلار رسید

با کاهش اخیر قیمت بیت کوین، شرکت MicroStrategy، بزرگترین دارنده نهادی بیت کوین در جهان، اکنون بیش از 1.8 میلیارد دلار ضرر غیر واقعی دارد.

طبق گفته Wallex و به نقل از Beincrypto، شرکت نرم افزاری Tysons Corner و شرکت های وابسته به آن در مجموع حدود 130000 بیت کوین دارند. ارزش این سکه ها با قیمت فعلی ۲.۲ میلیارد دلار است، اما برای خرید این دارایی های دیجیتال بیش از ۴ میلیارد دلار هزینه شده است. میانگین قیمت خرید این سکه ها 30369 دلار است. در این شرایط سرمایه گذاری Microstrategy در این ارز تاکنون 1.8 میلیارد دلار ضرر برای آن به همراه داشته است.

آیا میکرواستراتژی می تواند بیت کوین های خود را ادامه دهد؟

زودتر مایکل سیلور (مایکل سیلر) مدیرعامل این شرکت اعلام کرده بود که این شرکت ذخایر بیت کوین خود را به هیچ عنوان نمی فروشد. این شرکت قبلاً در افشای دوره ای خود در اوایل سال جاری مبلغ 917.8 میلیون دلار را به عنوان هزینه کاهش ارزش بیت کوین در ترازنامه خود گزارش کرده بود.

میکرواستراتژی ذخایر بیت کوین را به عنوان دارایی های نامشهود در دفاتر خود ثبت کرده است و بنابراین ملزم است استهلاک آنها را در صورت های حسابداری لحاظ کند. علاوه بر این، اگر شرکت تصمیم به فروش بیت کوین های خود دارد، باید مالیات بر درآمد را به خدمات درآمد داخلی (IRS) گزارش کند.

سیلور در ماه آگوست از سمت مدیرعاملی MicroStrategy کنار رفت تا بر استراتژی بیت کوین این شرکت تمرکز کند. ضرر این شرکت در سرمایه گذاری های بیت کوین در آن زمان یک میلیارد دلار بود. پس از آن برداشت، MicroStrategy دوباره در ماه سپتامبر 301 بیت کوین به ارزش 6 میلیون دلار خریداری کرد.

Microstrategy خرید بیت کوین را در سال 2020 آغاز کرد. مایکل سیلور معتقد است که این ارز دیجیتال دارای ریسک کمتری نسبت به ارز فیات و طلا است.

سیلور در گفت و گو با بلومبرگ در خصوص دلایل این امر خاطرنشان کرد:

در دنیای پولی انبساطی، شما خواهان دارایی های کمیاب هستید. کمیاب ترین دارایی در جهان بیت کوین است. بیت کوین طلای دیجیتال است.

آیا استراتژی خرد در خطر حذف است؟

در ژوئن 2022، سیلور شایعات مربوط به وام MicroStrategy از Silvergate Capital را رد کرد. مارجین فراخوان زمانی اتفاق می افتد که ارزش وثیقه وام کاهش می یابد و وام گیرنده باید یا بخشی از وام را بازپرداخت کند یا وثیقه بیشتری ارائه دهد.

سیلور در آن زمان اعلام کرد که این شرکت بیت کوین کافی برای تضمین وام دارد. مگر اینکه ارزش بیت کوین به کمتر از 3500 دلار برسد.

دیروز در مصاحبه ای با CNBC، سیلور در مورد تاریخچه FTX و تأثیر ناخوشایند آن بر صنعت کریپتو و قیمت ارزهای دیجیتال صحبت کرد و در عین حال تأثیر مثبتی بر بیت کوین داشت. بر اساس استدلال وی، بیت کوین کالایی است که برخلاف توکن های موجود در صرافی ها، این قابلیت را دارد که خصوصی و غیرقابل اعتماد نگه داشته شود – برخلاف اینکه در صرافی نگهداری می شود.

او معتقد است که قانونگذاران باید راهنمایی روشنی در مورد نحوه ثبت اوراق بهادار دیجیتال، ارز دیجیتال، توکن های دیجیتال و مبادلات ارز دیجیتال ارائه دهند.

اولین خرید بیت کوین از Microstrategy زمانی انجام شد که قیمت بیت کوین (BTC) 11652 دلار بود.