منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بایننس و جدایی برادر بوریس جانسون از آن

بایننس و جدایی برادر بوریس جانسون از آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بایننس و جدایی برادر بوریس جانسون از آن

استعفای برادر وریس جانسون از زیرمجموعه بایننس

جو جانسون، برادر بوریس جانسون، نخست وزیر سابق بریتانیا، از نقش مشاور خود در Bifinity (یک شرکت فناوری پرداخت که توسط بایننس راه اندازی شده است) استعفا داده است.

بزرگترین پلتفرم ارزهای دیجیتال دنیا در چند سال گذشته چندین بار با رگولاتورهای بریتانیایی به مشکل خورده است. علیرغم تنش ها، این شرکت قصد دارد سال آینده به یک نهاد ثبت شده در بریتانیا تبدیل شود.

جدایی جانسون از بایننس

برادر کوچکتر بوریس جانسون، جو جانسون، از هیئت مشاوران یکی از شرکت های تابعه بایننس استعفا داده است.

او و وزیر سابق فرهنگ، ارتباطات و صنایع خلاق بریتانیا، Ed Vaizey، در ماه سپتامبر به شرکت ملحق شدند و بر تلاش‌های بایننس برای ایجاد اعتماد بین صنعت کریپتو و قانون‌گذاران بریتانیا و نخبگان سیاسی تاکید کردند. لرد ویسی نیز از سمت خود در Bifinity استعفا داد.

یکی از سخنگویان بایننس گفت که جانسون شرکت را ترک کرد تا مدیر عامل پلتفرم آموزش دیجیتال FutureLearn شود.

او افزود:

او بر نقش جدید خود در پلتفرم یادگیری دیجیتال تمرکز خواهد کرد و به دنبال کاهش فعالیت های دیگر است.

انگلستان مقصد مورد علاقه بایننس نبوده است. اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) تابستان گذشته اخطاری نسبت به صرافی صادر کرد و گفت که بایننس مجوزهای لازم را دریافت نکرده و اجازه انجام هیچ گونه فعالیت قانونی در بریتانیا را ندارد.

این شرکت افراد بیشتری را استخدام کرد و الزامات اجباری شناسایی مشتری (KYC) را برای تکمیل دستورالعمل‌های متولی اعمال کرد. FCA چند ماه بعد اعلام کرد که بایننس به این مشکل رسیدگی کرده است.

تقریبا یک سال پیش، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس گفت که یکی از اهداف شرکتش تبدیل شدن به یک شرکت ارز دیجیتال ثبت شده در بریتانیا در ماه های آینده است. برای انجام این کار، می تواند سرمایه گذاری جداگانه ای به نام Binance UK، مشابه سرمایه گذاری در ایالات متحده ایجاد کند.

صرافی های متمرکز از زمان فروپاشی صرافی FTX تحت نظارت بیشتر قرار گرفته اند.

بایننس صندوق دارایی ایمن برای کاربران (SAFU) خود را به 1 میلیارد دلار افزایش داد و یک صندوق بازیابی صنعت را برای کمک به شرکت های رقیب با مشکلات نقدینگی معرفی کرد. همچنین سیستم Proof-of-Reserves خود را منتشر کرد که تضمین می‌کند وقتی کاربر بیت‌کوین می‌خرد، بایننس یک سکه می‌خرد و آن را نگه می‌دارد تا زمانی که مشتری تصمیم بگیرد آن را بفروشد یا با دارایی دیگری مبادله کند.

شرکت حسابرسی Mazars دریافت که سپرده‌های بیت کوین بایننس تا اواخر نوامبر 101 درصد وثیقه بوده است.

با این حال، شایعات جدید مبنی بر اینکه وزارت دادگستری ایالات متحده ممکن است صرافی را به اتهام تسهیل روش های پولشویی تحت پیگرد قانونی قرار دهد، باعث سردرگمی کاربران شده و برخی دارایی های خود را از این پلت فرم خارج کرده اند.

بایننس در هفته گذشته نزدیک به 8 میلیارد دلار برداشت روزانه را پردازش کرد، اما این بر تعادل یا کل عملیات تأثیری نداشت. ژائو ادعا کرد که هجوم تراکنش‌های جاری ناشی از FUD است و اطمینان داد که صرافی از نظر مالی سالم است، به هیچ‌کس پول بدهکار نیست و هرگز وجوه مشتری را اختلاس نکرده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.