منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک های ایالات متحده آزمایش استفاده از دلار دیجیتال را آغاز کرده اند

بانک های ایالات متحده آزمایش استفاده از دلار دیجیتال را آغاز کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بانک های ایالات متحده آزمایش استفاده از دلار دیجیتال را آغاز کرده اند

در حالی که دنیای ارزهای دیجیتال از پس لرزه های ورشکستگی FTX می لرزد، موسسات مالی سنتی گام جدیدی به سمت ارزهای دیجیتال برداشته اند.

به گزارش والکس و به نقل از دیکریپت، گروهی از موسسات بانکی مانند بانک HBSC، مسترکارت و ولز فارگوخبر راه اندازی پلتفرم آزمایشی پول دیجیتال به نام شبکه بدهی مدیریت شده (RLN) دادند.

این گروه در بیانیه ای اعلام کرد:

اعضای جامعه بانکی و پرداخت ایالات متحده درگیر در این پروژه از همکاری با مرکز نوآوری نیویورک (NYIC)، بخشی از بانک فدرال رزرو نیویورک، خرسند هستند.

به گفته این گروه، این پروژه از فناوری دفتر کل توزیع شده، که بیشتر به عنوان بلاک چین شناخته می شود، برای بهبود تسویه حساب های مالی استفاده خواهد کرد. بانک های مرکزی، بانک های تجاری و موسسات مالی غیربانکی مانند BNY Mellon، Citi، PNC Bank، Swift، TD Bank و US Bank در این پروژه مشارکت خواهند داشت.

پتانسیل پول دیجیتال ملی که به عنوان ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC نیز شناخته می شود، مدت ها است که توجه مقامات بانک مرکزی را به خود جلب کرده است. CBDC نسخه دیجیتال ارزهای فیات کشورها است که تا حدودی شبیه به استیبل کوین است و دارای پشتوانه 1:1 ارز مورد نظر است.

مدت زمان پروژه آزمایشی دلار دیجیتال دوازده هفته خواهد بود و تنها شامل دلار آمریکا می شود. شرکت‌کنندگان توکن‌های دیجیتال شبیه‌سازی‌شده‌ای را که نشان‌دهنده سپرده‌های مشتری است، صادر می‌کنند و نقل و انتقالات را از طریق ذخایر شبیه‌سازی‌شده بانک مرکزی در یک بلاک چین مشترک تسویه می‌کنند.

این گروه می گوید که این برنامه شامل یک چارچوب نظارتی منطبق با مقررات موجود (مانند احراز هویت و مبارزه با پولشویی) خواهد بود. آنها همچنین امکان سنجی گسترش پلتفرم را برای گنجاندن سایر دارایی های دیجیتال از جمله استیبل کوین ها آزمایش خواهند کرد.

پس از اتمام پروژه، نتایج برنامه به صورت عمومی منتشر خواهد شد. علاوه بر این، شرکت کنندگان نیازی به شرکت در طرح های آزمایشی آینده نخواهند داشت.

این گروه خاطرنشان کرد:

این پروژه در یک محیط آزمایشی انجام خواهد شد و فقط از داده های شبیه سازی شده استفاده می کند. هدف از آن پیشبرد هیچ سیاست خاصی نیست، یا نشان دادن تمایل فدرال رزرو برای صدور ارز دیجیتال ملی برای خرده فروشی یا عمده فروشی، یا حتی نحوه طراحی چنین طرحی نیست.

ایالات متحده اولین کشوری نیست که سعی در توسعه ارز دیجیتال ملی دارد. چین در حال حاضر کار بر روی یوان دیجیتال را آغاز کرده است. در ماه سپتامبر، استرالیا پروژه آزمایشی دلار دیجیتال خود را با استفاده از بلاک چین خصوصی اتریوم به نام Quorum راه اندازی کرد.