منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک سیلورگیت پرداخت سود سهام را متوقف کرد

بانک سیلورگیت پرداخت سود سهام را متوقف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بانک سیلورگیت پرداخت سود سهام را متوقف کرد

بانک کالیفرنیایی Silvergate پرداخت سود سهام به سهامداران خود را متوقف کرده است تا ترازنامه خود را نقد کند.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس بیانیه 27 ژانویه بانک سیلورگیت، پرداخت سود سهام سهام ممتاز کلاس A این شرکت که دارای نرخ بهره ثابت 5.375 درصد هستند، به منظور حفظ وجوه نقد متوقف خواهد شد.

این شرکت در اطلاعیه خود دلیل این امر را عبور ایمن «زمستان کریپتو» عنوان کرده است. وی با این حال تاکید کرد: وضعیت نقدینگی این بانک همچنان به گونه ای است که می تواند به تعهدات مالی مشتریان خود رسیدگی کند. سیلورگیت افزود:

این تصمیم نشان‌دهنده تمرکز شرکت بر حفظ ترازنامه با نقدینگی بالا با موقعیت سرمایه قوی در بازار بی‌ثبات فعلی ارزهای دیجیتال است.

این شرکت تاکید کرد که با تغییر شرایط بازار، هیئت مدیره تصمیم را مجددا ارزیابی خواهد کرد.

این اعلامیه تنها 11 روز پس از آن اعلام شد که سیلورگیت از ضرر یک میلیارد دلاری در سه ماهه چهارم سال گذشته خبر داد. سیلورگیت معتقد است که دلیل عملکرد ضعیف خود، احساسات منفی حاکم بر بازار است که منجر به رویکرد کم ریسک مشتریانش شده است.

در این گزارش، آلن لین، مدیرعامل این بانک نیز لحنی مشابه با بیانیه اخیر داشت و خاطرنشان کرد که این بانک همچنان در حوزه ارزهای رمزپایه صعودی است، اما برای حفظ نقدینگی در ترازنامه نیاز به تغییر برخی موارد دارد.

خبر توقف پرداخت سود در روز جمعه 6 دی ماه با واکنش منفی بازار و افت قیمت سهام حق بیمه و عادی این شرکت مواجه شد. بر اساس داده های یاهو فایننس، قیمت سهام ممتاز سیلورگیت با 22.71 درصد کاهش به 8.85 دلار و قیمت سهام عادی آن با 3.76 درصد کاهش به 13.58 دلار رسید.

وضعیت در دوره 12 ماهه چندان امیدوارکننده نیست. قیمت سهام حق بیمه و سهام عادی سیلورگیت به ترتیب 60 و 87 درصد در سال گذشته کاهش یافته است.