منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بازی های بلاک چین در سال 2023 ناپدید می شوند

بازی های بلاک چین در سال 2023 ناپدید می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بازی های بلاک چین در سال 2023 ناپدید می شوند

سال 2023 شاهد مرگ بازی های بلاک چین خواهد بود

بازی کسب درآمد که توسط فناوری بلاک چین معرفی شده است در طول سال‌ها رشد چشمگیری داشته است. گیمرها توانایی جمع آوری ارزهای دیجیتال یا NFTهای تولید شده در بازی های بلاک چین را پذیرفته اند. از طریق ظهور این فناوری جدید، بازیکنان توانسته‌اند با فروش NFT در بازی یا کسب پاداش‌های ارزهای دیجیتال، که هر دوی آنها را می‌توان با پول فیات مبادله کرد، درآمد کسب کنند.

بنابراین، بر اساس گزارش Absolute Reports، ارزش تخمینی صنعت GameFi تا سال 2028 با CAGR 20.4 درصد در مدت مشابه به 2.8 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. اما چنین پیش بینی هایی ممکن است بی اساس باشد. با توجه به نرخ تصاعدی رشد در سال‌های اخیر، می‌توان فکر کرد که مطلقاً دلیلی وجود ندارد که این روند تا سال 2023 و پس از آن ادامه پیدا نکند. درست است، واقعی؟ همانطور که در مورد میلیاردر معروف رمزارز سام بنکمن فرید و سقوط صرافی FTX دیدیم، زمانی که زمستان کریپتو شروع می‌شود و سپس بازار به تعادل می‌رسد، بسیاری از پروژه‌ها را آسیب‌پذیر می‌بینیم و بسیاری از کسب‌وکارهای رمزنگاری ورشکسته می‌شوند.

یا همانطور که سرمایه گذار افسانه ای وارن بافت دوست داشت بگوید:

تنها زمانی که جزر و مد از بین می رود می فهمی چه کسی برهنه شنا کرده است.

ممکن است در آستانه یادگیری نحوه کار این پروژه ها باشیم. واقعیت این است که صنعت بازی های بلاک چین بر پایه های محکمی ساخته نشده است. پایه ها شکننده و سست هستند و این می تواند در سال 2023 به مشکلاتی منجر شود. به نظر می رسد کل ساختمان در حال فروپاشی است. ساختار بازار فعلی GameFi توسط توکن ها مدیریت می شود و این می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. صاحبان پروژه قبل از اعلام اینکه قصد توسعه یک بازی را دارند، توکن های خود را که در صرافی ها فهرست شده است، صادر می کنند. بازی ها ابزار توکن هایی هستند که صادر می کنند. بنابراین توکن ها اول و بعد محتوا می آیند. به همین دلیل است که کیفیت و طراحی بازی ها در فضای بلاک چین بسیار دست کم گرفته شده است.

محیطی ایجاد شده است که بازیکنان چندان به خود بازی ها اهمیت نمی دهند که وضعیت عجیبی برای صنعت بازی است. ساختار فعلی انگیزه های اشتباه ایجاد می کند و این یکی از دلایلی است که سیستم آنطور که باید کار نمی کند. می‌توانم بگویم DeFi Kingdoms که یکی از معروف‌ترین بازی‌های گیمیفیکیشن بلاک چین است، با ایجاد انگیزه‌های اسپین، فناوری آن‌ها را به طرز وحشیانه‌ای از بین برده است.

در حال حاضر، بازار توکن های بازی بلاک چین به طور کلی در یک روند نزولی است و بازار معاملات سوداگرانه ناپدید شده است. یک صنعت می‌تواند برای مدتی با وعده‌ها، انتظارات و هیاهوی نادرست زنده بماند. اما فقط برای مدت کوتاهی می تواند این کار را انجام دهد. بالاخره مردم متوجه می شوند که آنچه به آنها وعده داده شده محقق نمی شود و کم کم صبرشان لبریز می شود. آنها عصبانی و ناامید می شوند و از او حمایت نمی کنند. ابتدا کارشناسان متوجه این مشکل می شوند و کم کم این تفکر گسترش می یابد و تبدیل به سیل می شود.

پروژه هایی که متکی به فهرست کردن توکن های خود در صرافی ها هستند، باید طرح های خود را مجددا ارزیابی کنند. بسیاری از آنها به دلیل کمبود بودجه مجبور به تعطیلی پروژه های خود خواهند شد. وضعیت به قدری وخیم می شود که حتی سرمایه گذاران خطرپذیر ارزهای دیجیتال (VC) که قبلاً صعودی بودند، سرمایه گذاری های جدید را متوقف می کنند.

پس چه کسی از این خشکسالی سرمایه گذاری جان سالم به در خواهد برد؟ بعید به نظر می رسد که GameFi این کار را انجام دهد. با این حال، سایر بازی های بلاک چین می توانند این کار را انجام دهند.

یکی از این نمونه ها بازی بلاک چین فوتبال مبتنی بر NFT سورار است که بر روی اتریوم اجرا می شود و به یک پرچمدار وب 3 تبدیل شده است. در حالی که بسیاری از رقبای بازی با مشکل روبرو هستند، Sorare همچنان به افزایش کاربران و درآمد خود در تاریک ترین زمستان ارزهای دیجیتال ادامه می دهد. حجم روزانه آنها قابل توجه است، حدود 300-400 اتریوم، و تعداد کاربران دائما در حال افزایش است.

اگرچه باطن آن به بلاک چین متکی است، اما کاربران آن را به عنوان یک پروژه GameFi درک نمی کنند. آن‌ها توکن‌های خود را ارائه نمی‌کنند، اما محتوای خود را ابتدا در اتریوم ارائه می‌کنند، که بسیار شبیه به نحوه توسعه صنعت در کل است. بنابراین ممکن است GameFi در سال 2023 مرده باشد، اما این بدان معنا نیست که همه چیز از بین رفته است. مرگ بخشی ضروری از تکامل است. یک زندگی جدید اکنون می تواند از آن شروع به ظهور کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)