منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بازیابی سریع قیمت یا ادامه ارز دیجیتال در زمستان؟ تحلیلگران پاسخ می دهند

بازیابی سریع قیمت یا ادامه ارز دیجیتال در زمستان؟ تحلیلگران پاسخ می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بازیابی سریع قیمت یا ادامه ارز دیجیتال در زمستان؟ تحلیلگران پاسخ می دهند

یک تحلیلگر بر این باور است که بازار ارزهای دیجیتال پس از تجربه یک روند نزولی برای بیش از یک سال، احتمالا وارد دوره طولانی با نوسانات کم خواهد شد. با این حال، برخی دیگر با این نظر مخالف هستند و معتقدند که بهبود شرایط کلان اقتصادی در ماه‌های آینده احتمالاً منجر به بازگشت سرمایه و بهبود قیمت‌ها می‌شود.

بر اساس گزارش CryptoPotito، یک تحلیلگر با نام مستعار Cold Blooded Shiller، بازار فعلی را با آخرین چرخه خرس در سال های 2018 و 2019 مقایسه کرد. در این دوره، پس از یک حرکت نزولی سریع، بازار برای حدود 18 ماه به شکل پریشان وارد یک وضعیت رکود شد. معاملات با نوسان بسیار کم.

این تحلیلگر معتقد است که اگر تاریخ از الگوی مشابهی پیروی کند، با ادامه زمستان ارزهای دیجیتال در سال 2024، ممکن است دوباره اتفاق بیفتد.

بازیابی سریع قیمت یا ادامه ارز دیجیتال در زمستان؟  تحلیلگران پاسخ می دهند
نمودار قیمت هفتگی اتریوم/دلار.

همچنین بخوانید: چگونه یک بازار محدود به محدوده معامله کنیم؟

آیا شاهد بهبودی سریع خواهیم بود؟

با این حال، دیدگاه های دیگری وجود دارد که پیش بینی می کند شرایط بازار ارز دیجیتال سریعتر بهبود می یابد. Kamikaz_ETH، یک تحلیلگر DeFi، گفت که مقایسه بازار فعلی با بازارهای قبل از تابستان DeFi (2020) بی معنی است.

او در این باره گفت:

زمستان ارز دیجیتال یکی دو سال بیشتر طول نخواهد کشید. بسته به اینکه چقدر سریع در بازار کلان به انتها می رسیم، این در نهایت چند ماه طول می کشد.

وی ادامه داد که هر شرکت مالی سنتی خود را برای ارائه خدمات ارز دیجیتال آماده می کند و این دارایی ها در حال حاضر کاربردهای زیادی دارند که اکثر آنها بر اساس شبکه اتریوم هستند.

Kamikaze ETH افزود:

سال‌های 2021 و 2022 چرخه سوم بازار ارز دیجیتال نبودند. این دوره در واقع اولین چرخه ارزهای دیجیتال مبتنی بر کاربردهای واقعی بود.

جدای از موارد استفاده، وضعیت اقتصاد کلان نیز عاملی است که بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. سرمایه گذاران خرد تا زمانی که پول نقد اضافی برای سرمایه گذاری نداشته باشند بعید است به بازار بازگردند. تا زمانی که تورم کنترل نشود و هزینه انرژی، آب، برق و قبوض خانگی به سطح معقول برگردد، بعید است که این اتفاق بیفتد.

بازار نزولی کنونی احتمالاً در بیشتر سال آینده بدون شکست واقعی ادامه خواهد داشت. به نظر می رسد پس از افت 73 درصدی از اوج قیمت، به کف بازار رسیده ایم. البته، این لزوماً به این معنا نیست که ما دیگر فروش ناشی از ترس را تجربه نخواهیم کرد.

نگاهی به وضعیت بازار ارزهای دیجیتال

وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در ابتدای هفته جاری با ثبات بود و فعالیت بسیار کمی داشت. ارزش کل بازار به 840 میلیارد دلار رسید که بازارهای آسیایی ساعات معاملاتی صبح دوشنبه را باز کردند که بسیار نزدیک به انتهای چرخه ماه گذشته بود.

به گفته CoinGecko، قیمت بیت کوین به حدود 16730 دلار کاهش یافته است، در حالی که قیمت اتریوم در حدود 1180 دلار در نوسان است.