منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک دوباره قیمت Dogecoin را افزایش داد

ایلان ماسک دوباره قیمت Dogecoin را افزایش داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایلان ماسک دوباره قیمت Dogecoin را افزایش داد

پس از اینکه ایلان ماسک هفته گذشته خبر خرید خود را در توییتر تایید کرد، قیمت Dogecoin شاهد افزایش شدیدی بود. برای اولین بار از ماه می امسال قیمت دوج از 0.1 دلار گذشت و حتی برای مدت کوتاهی از 0.14 دلار گذشت. این ارز روز دوشنبه نفسی کشید، اما این مهلت زیاد طول نکشید.

به گفته Valx و به نقل از Bitcoinist، همانطور که بسیاری در جامعه کاربران DodgeCoin پیش بینی کردند، یک توییت دیگر از ماسک برای شروع موج صعودی دیگری برای Dodge کافی بود. ایلان ماسک طرفداران دوج را ناامید نکرد.

مدیرعامل تسلا و مالک توییتر اخیراً تصویر زیر را برای هالووین منتشر کرده است. این تصویر یک سگ شیبا اینو را نشان می دهد که یک تی شرت توییتری در کنار کدو تنبلی با آرم پلتفرم پوشیده است.

توییت اخیر ایلان ماسک
توییت اخیر ایلان ماسک

ماسک یک شکلک چشمک به متن توییت اضافه کرد. انگار همین چشمک همراه با شایعات اضافه شدن دوج به عنوان یک روش پرداخت در توییتر، برای هیجان کاربران کافی بود.

رابطه عجیب بین ایلان ماسک و دوج کوین برای کسانی که بازار ارزهای دیجیتال را دنبال می کنند راز نیست. توئیت های ماسک باعث شد تا قیمت این میم سکه سر به فلک بکشد.

شانس ثروتمندترین مرد روی کره زمین که Dogecoin را به پلتفرم توییتر اضافه کند، پس از این توییت بسیار زیاد به نظر می رسد. در اوایل ماه آوریل، ایلان ماسک این ایده را پیشنهاد کرد که به کاربران امکان پرداخت اشتراک ویژه یک سرویس توییتر (تویتر آبی) از طریق دوج را بدهد.

شایعه دیگری که این روزها به گوش می رسد این است که ماسک قصد دارد تمام کاربرانی را که قصد دارند تیک آبی تایید توییتر را داشته باشند مجبور به پرداخت هزینه 20 دلاری کند. برای تسهیل این امر می توان از Dodge استفاده کرد.

ماسک قبلا به وعده های خود به جامعه کاربران Dogecoin عمل کرده بود. برخی از محصولات تسلا را می توان از وب سایت این خودروساز با استفاده از دوج خریداری کرد. شرکت دیگر ماسک یعنی Boring Company نیز این ارز دیجیتال را می پذیرد.

به دلیل تأثیر گسترده اقدامات وی در بازار، برخی اقدامات وی را مصداق مداخله و دستکاری در بازار می دانند. همه در مورد انگیزه کار او و منافع عمومی آن اتفاق نظر ندارند. در ماه ژوئن، یک شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری علیه ماسک ۷، اسپیس ایکس و تسلا به دلیل دستکاری قیمت Dogecoin تشکیل شد.

نمودار قیمت دوج کوین در روزهای اخیر
نمودار قیمت دوج کوین در روزهای اخیر

در ماه سپتامبر، شکایت به هفت سرمایه گذار و شش متهم جدید، از جمله شرکت بورینگ، گسترش یافت.

ماسک و دیگر متهمان متهم به دستکاری قیمت دوج کوین به مدت دو سال هستند. ماسک پس از افزایش 36000 درصدی قیمت دوج ظاهرا سکه های خود را فروخته و باعث کاهش قیمت این ارز شده است. بر اساس این دادخواست، ماسک و سایر متهمان “ده ها میلیارد دلار قبل از ضرر دیگران” به دست آورده اند.

بیت کوینیست