منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایالات متحده یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین است

ایالات متحده یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایالات متحده یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین است

ایالات متحده یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین است

وزارت دادگستری ایالات متحده نزدیک به یک میلیارد دلار بیت کوین از یک دارنده بیت کوین که به طور غیرقانونی بیش از 50000 بیت کوین از بازار وب تاریک جاده ابریشم در سال 2012 به دست آورده بود، ضبط کرده است.

جیمز جونگ در 4 نوامبر در دادگاه به تقلب اعتراف کرد و انتظار می رود در ماه فوریه محکوم شود. به گفته دیمین ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، محل اختفای 50000 بیت کوین دزدیده شده برای بیش از 10 سال ناشناخته باقی مانده است.

ژونگ طرحی مفصل برای سرقت بیت کوین از بازار جاده ابریشم، یکی از اولین بازارهای وب تاریک مدرن، توسعه داده بود. جاده ابریشم به عنوان یک سرویس مخفی Tor عمل می کند. یک ابزار حفظ حریم خصوصی که به شما امکان می دهد به صورت ناشناس در وب گشت و گذار کنید.

تایلر هچر، بازپرس جنایی سرویس درآمد داخلی (IRS) گفت: پس از سرقت، جونگ سعی کرد غارت خود را از طریق یک سری معاملات پیچیده پنهان کند.

اما این امر مجریان قانون را از دنبال کردن بیت کوین منع نکرده است. پس از به دست آوردن حکم جستجو برای محل اقامت دارنده بیت کوین در نوامبر 2021، مقامات بیت کوین های گم شده را در یک “صندوق زیرزمین” و همچنین یک کامپیوتر در کمد حمام پیدا کردند. کامپیوتر زیر پتوها در جعبه پاپ کورن در کابینت حمام بود.

ارزش بیت کوین ها در زمان ضبط تقریباً 3.4 میلیارد دلار بود. مقامات همچنین نزدیک به 662000 دلار پول نقد پیدا کردند.

ویلیامز در بیانیه‌ای گفت: «این مورد نشان می‌دهد که ما از تعقیب پول، مهم نیست که چقدر هوشمندانه پنهان شده باشد، دست نخواهیم گرفت، حتی اگر در ته ظرف پاپ کورن در کابینت حمام باشد.»

در ماه فوریه، یک زوج نیویورکی متهم به سرقت حدود 120000 بیت کوین شدند که اکثر آنها توسط مجریان قانون بازیابی شدند. یک توقیف دیگر مرتبط با جاده ابریشم در نوامبر 2020، 70000 بیت کوین را برای دولت به ارمغان آورد.

دفعه قبل، دولت ایالات متحده به طور قابل توجهی بیشتر از MicroStrategy، Block.one یا بیت کوین های باقی مانده از Mt. Gox که به زودی توزیع می شود آن را مطرح می کند.

دارایی های توقیف شده احتمالاً توسط دفتر اجرایی مصادره دارایی های خزانه داری که صندوق مصادره خزانه داری (TFF) را اداره می کند، اداره می شود. حسابی که کسورات غیر مالیاتی به آن واریز می شود.

پیش از این، دارایی های توقیف شده به مناقصه گران مختلف به مزایده گذاشته شده بود. مهم‌تر از همه، در سال 2014، تیم دریپر، سرمایه‌دار خطرپذیر، 30000 بیت کوین را به مبلغی نامشخص خریداری کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.