منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • انتقال ۲ میلیارد دلار بیت کوین از طریق صرافی بایننس

انتقال ۲ میلیارد دلار بیت کوین از طریق صرافی بایننس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتقال ۲ میلیارد دلار بیت کوین از طریق صرافی بایننس

انتقال ۲ میلیارد دلار بیت کوین از طریق صرافی بایننس

خروج قابل توجهی از وجوه متعلق به صرافی بایننس امروز باعث نگرانی جامعه ارزهای دیجیتال شده است. بر اساس یک توییت از حساب توییتر Whale Alerts، این صرافی در یک تراکنش بیش از 127000 بیت کوین را برداشت و سکه ها را به یک آدرس کیف پول ناشناس واریز کرد. البته باید انتظار داشت که با توجه به این شرایط، تردید و بلاتکلیفی در بازار و عصبیت در افکار عمومی ایجاد شود. با توجه به عجله صرافی ها برای اثبات ذخایر خود و برخی از شرکت ها مبالغ هنگفتی را به کیف پول های خصوصی قبل از بسته شدن منتقل می کنند، شانس فکر کردن به بدترین حالت بیش از حد موجه بود. این حرکت مرموز به منظور اثبات شفافیت بایننس بود. با این حال، اندکی پس از آن، مدیر عامل بایننس توضیح داد که همه اینها فقط یک آزمایش است که توسط یک حسابرس مستقل برای اثبات اینکه صرافی واقعاً توکن‌هایی را که ادعا می‌کند در اختیار دارد، کنترل می‌کند. خوب:

این بخشی از شواهد حسابرسی ذخیره است. حسابرس از ما می خواهد که مبلغ مشخصی را برای خودمان بفرستیم تا نشان دهیم که کیف پول را کنترل می کنیم. و بقیه به تغییر آدرس می رود که آدرس جدید است. در این حالت، تراکنش ورودی بزرگ است و تغییر نیز بزرگ است. نترس.

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس – 28 نوامبر 2022

نمودار قیمت بیت کوین

شفاف سازی CZ به سرمایه گذاران اطمینان داد و کاهش شدید بیش از 5 درصدی را در ساعت 1 بامداد به وقت گرینویچ متوقف کرد. بایننس این را با انتقال دقیقاً 127351 بیت کوین ثابت کرد که در زمان نگارش این مقاله معادل تقریباً 2 میلیارد دلار است. کیف پول ناشناس دریافت کننده وجوه نیز متعلق به صرافی بایننس است. بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان خاطرنشان می کند که باید این آزمایش را به عنوان راهی برای اطمینان از شفافیت و اثبات کنترل مطلق بر دارایی های خود انجام می داد. حسابرس سعی کرد ثابت کند که بایننس واقعاً قادر است مقادیر زیادی پول را بدون تأثیر بر عملکرد آن جابه‌جا کند.

شواهد رزرو و نیاز به بازگرداندن اعتماد

با توجه به فروپاشی صرافی FTX، چندین صرافی گزارش پرداخت ارائه کردند تا ثابت کنند وجوه کاربرانشان رزرو شده است. در حالی که صرافی بایننس در ابتدا استفاده انحصاری از الگوریتم درخت مرکل را انتخاب کرد، شرکت‌های دیگر مانند Grayscale به دلایل امنیتی از انجام این کار خودداری کردند. با این حال، دیگران، مانند صرافی Bitsu مکزیک، نسخه خود را از اثبات مفهوم یا ذخیره پیشرفته راه‌اندازی کرده‌اند و متعهد شده‌اند که گام‌های دیگری را برای افزایش قابلیت اطمینان آن، از جمله آزمایش دانش صفر، ممیزی‌های خارجی، گفتگو با تنظیم کننده ها و انتشار گزارش های دوره ای

اما در مورد اجرای فعلی آزمون ذخیره نیز منتقدانی وجود دارند. جدیدترین نمونه جسی پاول، مدیر عامل سابق صرافی کراکن است که از شکست صرافی بایننس در انجام ممیزی های خارجی و گنجاندن بدهی ها در گزارش های خود انتقاد کرد. حتی با وجود همه این تلاش ها، به نظر می رسد اعتماد کاهش یافته است. کیف پول‌های سخت‌افزاری رکورد فروش را گزارش می‌کنند، صرافی‌های رمزنگاری متمرکز اکنون وجوه کمتری را مدیریت می‌کنند و کیف پول‌های نگهبانی در حال افزایش هستند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)